Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2019
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 28 (28/2005)

11 października 2005

KIBICE NAJWIĘKSZYM SPONSOREM KLUBU

Naprzód Lechio

Jak wielką siłę stanowią kibice dla klubu, nie trzeba chyba nikomu udowadniać. Bez kibiców nie ma dziś miejsca w profesjonalnym sporcie. Lechia ma ogromne szczęście, że posiada ogromną rzeszę wiernych sympatyków. Dzięki niej klub w trudnych chwilach potrafił się odrodzić, a biało-zieloni fani stanowią wspaniałą wizytówkę miasta Gdańsk.

MARIUSZ KORDEK

Naprzód Lechio!

Tegoroczne wybory parlamentarne i prezydenckie nakazują przypomnienie wydarzeń sprzed trzech lat. Odradzająca się po nieudanych fuzjach i sięgnięciu dna Lechia, długą drogę do obecnej II ligi zawdzięcza swoim wiernym kibicom. Fani biało-zielonych, niezrażeni poziomem rozgrywek, towarzyszyli swoim piłkarzom nie tylko w meczach u siebie, ale także podczas spotkań wyjazdowych, w miejscowościach, o których niektórzy usłyszeli dopiero pierwszy raz. Udało się stworzyć i odbudować pozytywny wizerunek kibica Lechii.

Ten wizerunek został utrwalony także poprzez start Komitetu Wyborczego "Naprzód Lechio!" w wyborach samorządowych. Pomimo, że żaden ze startujących kibiców nie dostał się do Rady Miasta Gdańska, to wynik wyborczy osiągnięty przez lechistów dał im nadzieję, że to, co robią, ma szerszy wydźwięk w społeczeństwie, a obrana droga jest jak najbardziej słuszna. Za 12 miesięcy odbędą się kolejne wybory samorządowe. Warto byłoby, aby Komitet, mający już pewne doświadczenie, ponownie stanął w konkury o miejsce w samorządzie. Jak pokazały minione trzy lata, gdańscy samorządowcy niewiele zrobili dla Lechii. Podupadający stadion oraz cała infrastruktura sportowa przy ul. Traugutta pokazują, że bez naszych przedstawicieli w samorządzie miejskim i wojewódzkim niewiele może się poprawić. Pozorne ruchy, jak na przykład konkurs na projekt stadionu, mają chyba na celu odwrócić uwagę i pokazać, że coś się jednak dzieje. Trzy lata temu, przy małych nakładach finansowych, przy dużym zaangażowaniu kibiców, przy frekwencji na meczach w wysokości ok. tysiąca osób, "Naprzód Lechia" zdobyła ponad 3 procent głosów. Śmiem twierdzić, że gdyby dziś przyszło nam głosować, to niejeden kibic dostałby się do Rady Miasta. I myślę, że za rok tak będzie...

Dzień Papieski

2 kwietnia 2005 - ta data przejdzie do historii, nie tylko Polski. Tego dnia odszedł z tego świata nasz rodak, papież Jan Paweł II. Tego dnia biało-zieloni rozgrywali mecz na szczeblu trzeciej ligi. Jak na większości polskich stadionów nie obyło się bez modlitwy o zdrowie Karola Wojtyły. Atmosfera z tego meczu pozostanie w pamięci sympatyków Lechii na długie lata. Już w najbliższą niedzielę, niemal pół roku po śmierci polskiego Jana Pawła, będziemy obchodzić Dzień Papieski. 16 paśdziernika, w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na następcę Św. Piotra, Lechia podejmie Łódzki Klub Sportowy. Niech ten dzień, podobnie jak 2 kwietnia, sprawi, że kibice Lechii, jak i ŁKS-u, uszanują pamięć naszego największego rodaka, poprzez godne i kulturalne dopingowanie obu zespołów.

Kibic - sponsor

Opublikowane w minionym tygodniu wyniki finansowe OSP Lechia za pierwsze półrocze obecnego roku pokazują, jak istotną rolę odgrywa udział kibiców w budżecie. Przychód ze sprzedaży biletów i karnetów, to najwyższa pozycja w tym zestawieniu. 28% z ogólnej kwoty pochodziło bezpośrednio z kieszeni kibica. Z pewnością ta informacja powinna ucieszyć sympatyków biało-zielonych, wszak okazali się największym sponsorem klubu. Drugie półrocze nie będzie zapewne gorsze, gdyż frekwencja na Traugutta należy do najwyższych w kraju. Cieszy fakt, że już nie pierwszy raz, władze klubu prezentują takie zestawienie przychodów i kosztów działalności. Widać, że w odróżnieniu od niektórych polityków, temat ten nie stanowi żadnego tabu. Kibic Lechii, to w tej chwili największy skarb naszego klubu. Powinniśmy być dumni, że możemy pomóc naszemu zespołowi, a klub jak widać stara się szanować i mieć na uwadze dobro sympatyków biało-zielonych.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.106