Gdańsk: niedziela, 21 lipca 2019
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 30 (30/2005)

25 października 2005

LECHIA PODEJMIE ŚWIT

Refleksja dla piłkarzy

Dlaczego piłkarze Lechii powinni zastanowić się nad losem Świtu Nowy Dwór Mazowiecki? Dlatego, że reprezentuje on grupę klubów, których zawodnicy z trudem wiążą koniec z końcem i mogą tylko pomarzyć o warunkach fundowanych w Gdańsku. Mimo to zdobyli więcej punktów od lechistów.

OSKAR STANISZEWSKI

Najbliższym, czternastym już rywalem Lechii w rozgrywkach drugiej ligi będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Traugutta.

Ilu fanów tych obu "biało-zielonych" zespołów zagości na wrzeszczańskim stadionie?

Mecz odbędzie się w weekend, a więc jedynymi czynnikami, które mogłyby zniechęcić fanów do przybycia na stadion, będą ewentualnie: zła pogoda oraz słabe ostatnio wyniki obu drużyn.

Kibiców z Nowego Dworu Mazowieckiego może być niewielu lub w ogóle nie pojawią się na gdańskim obiekcie, ponieważ do tej pory nie zaplanowali żadnego zorganizowanego wyjazdu do Gdańska.

Czym Świt odznaczył się w historii polskiej piłki nożnej?

Klub powstał 70 lat temu, ale jego dotychczasowe sukcesy są dość skromne. Jest to dojście do ćwierćfinału Pucharu Polski w sezonie 2001/2002 oraz zajęcie 13. miejsca w ekstraklasie w sezonie 2003/2004.

Jak w obecnym sezonie gra klub z Mazowsza?

Świt rozegrał do tej pory 12 spotkań (ma zaległe wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią Białystok), w których zdobył 16 punktów, po cztery razy wygrywając, remisując i przegrywając. Zdobył 16, a stracił 17 bramek. Do największych osiągnięć klubu w tym sezonie można zaliczyć zwycięstwa 3:1 nad Łódzkim KS oraz 4:1 nad Górnikiem Polkowice, a jako największą wpadkę, wysoką porażkę z Widzewem Łódź, aż 0:4. Ostatnie pięć spotkań najbliższego rywala gdańszczan zakończyło się dwoma porażkami oraz trzema remisami.

Na których zawodników gości uważać musi gdańska defensywa?

Najlepszymi snajperami zespołu są napastnik Piotr Bajera, zdobywca pięciu goli oraz pomocnik Sebastian Wrzesiński, który strzelił już cztery bramki. Mocnym punktem zespołu z Nowego Dworu Mazowieckiego jest także 21-letni bramkarz pozyskany z Olimpii Warszawa, Rafał Misztal.

Dlaczego piłkarze Lechii powinni głęboko zastanowić się nad losem swoich najbliższych rywali?

Bo przykład Świtu uprzytamnia, jak dobre warunki mają zapewnione przy Traugutta. Stabilne finanse, pensje i premie wypłacane na czas, żadnych zaległości. Sytuację nowodworzan najlepiej obrazuje sytuacja sprzed meczu z Jagiellonią, gdy zdesperowani zagrozili odmową wyjazdu do Białegostoku, jeśli nadal nie będą otrzymywać pieniędzy. Ostatecznie mecz został odwołany z innych powodów, ale zdołowani piłkarze zaczęli spisywać się znacznie słabiej i przegrywać mecz za meczem. Jeśli nie znajdą się sponsorzy, nie wiadomo, czy klub będzie w stanie przystąpić do rundy rewanżowej.

Mimo tych przeciwności, Świt zdobył dwa punkty więcej od Lechii. Czyż to nie wstyd?

Czy lechiści powinni zaryzykować i walczyć o zwycięstwo? Jakie mają szansę na pokonanie przeciwnika z Nowego Dworu Mazowieckiego?

Po ostatniej porażce w Jaworznie okazało się, że Lechia jest możliwie nieprzewidywalnym zespołem, który gra dobrze i skutecznie z zespołami z wyższej półki, a przegrywa i nie daje sobie rady ze średniakami i tymi z dolnej strefy tabeli. W meczu ze Świtem trener Kaczmarek nadal będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników dostępnych w kadrze zespołu, jednak jak pokazał ostatni mecz, nie oznacza to wcale pewnych punktów.

W sondzie przeprowadzonej na łamach serwisu www.switndm.webd.pl zapytano, jakim wynikiem zakończy się spotkanie Lechii ze Świtem. 53% internautów odpowiedziało, że zwycięży zespół gości, 37%, że wygrają gospodarze, a 10%, że mecz zakończy się podziałem punktów przez oba zespoły. Nam pozostaje wierzyć tylko, że 37% głosujących miało rację.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.069