Gdańsk: wtorek, 27 lutego 2024

Tygodnik lechia.gda.pl nr 32 (32/2005)

8 listopada 2005

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

LECHIA PODEJMIE KSZO

Ochota na trzecią wygraną

Ostatnie, trochę zaskakujące i jakże efektowne zwycięstwo z Górnikiem w Polkowicach, daje nadzieję, że Lechia wraca do formy i znowu będzie w stanie walczyć oraz wygrywać z najlepszymi. Odpowiedź na to pytanie poznamy już w najbliższą niedzielę o godzinie 13:00, gdy biało-zieloni podejmą na własnym boisku KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

OSKAR STANISZEWSKI

Przeciwnikiem biało-zielonych w ramach przedostatniej już, 16. kolejki rozgrywek II ligi będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę o godzinie 13:00.

Jakiej frekwencji można spodziewać się podczas tego meczu?

Z całą pewnością po ostatniej wygranej kibice biało-zielonych mogą liczniej wybrać się na stadion przy ul. Traugutta, by zobaczyć, czy dobra passa zostanie podtrzymana. Jeśli pogoda nie zawiedzie, chociaż w listopadzie trudno liczyć na luksusy, liczba gdańskich fanów ma szansę przekroczyć 5 tysięcy. Kibice gości otrzymali 300 wejściówek.

Czym w przeszłości odznaczył się świętokrzyski klub?

KSZO jest jednym z najuboższych klubów - pod względem osiągniętych sukcesów - grających na zapleczu ekstraklasy. Największym z osiągnięcięć jest zajęcie 13. pozycji (5. miejsce w grupie spadkowej) w pierwszej lidze w sezonie 2000/01. W następnym cyklu rozgrywek wyniki osiągane przez zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego były niewystarczające na ekstraklasę i zajął on przedostatnią pozycję, czego efektem był spadek do II ligi.

Jak w tym sezonie radzą sobie ostrowiczanie?

Pomarańczowo-czarni po 14 kolejkach zajmują wysoką, 4. pozycję w tabeli. Jednak pomimo aż sześciu miejsc różnicy, Lechia ma tylko 5 punktów mniej. Zespół gości siedmiokrotnie zdobył komplet punktów i czterokrotnie dzielił się punktami z rywalem. Czterokrotnie zszedł również z boiska bez jakiejkolwiek zdobyczy. KSZO nie zaskakuje zwycięskimi wynikami nad swoimi rywalami, jednak odnotowało kilka poważniejszych wpadek, m.in. przegrywało 1:4 na wyjeździe ze Szczakowianką Jaworzno oraz Widzewem Łódź, a także zostało rozgromione w Białymstoku 0:6 przez Jagiellonię. Również przegrana 0:1 z Piastem Gliwice na własnym boisku nie wygląda najlepiej.

Na których piłkarzy z Ostrowca będą musieli uważać gdańszanie?

Najlepszymi snajperami zespołu są trzej napastnicy, 25-letni Maciej Rogalski pozyskany z MKS Mława, 26-letni Łukasz Wasecki z Ruchu Radzionków, 27-letni Rafał Wójcik z Kolportera Kielce oraz 32-letni pomocnik, Jacek Barensztajn z RKS Radomsko. Wszyscy zdobyli po trzy bramki. Wyróżniającymi się zawodnikami są również Adam Gmitrzuk i Paweł Kapsa. Pierwszy jest byłym obrońcą Legii Warszawa, aktualnie zdobywcą dwóch bramek w barwach KSZO, drugi zaś dobrym bramkarzem, grającym wcześniej w łódzkim Widzewie.

Jaki szanse mają biało-zieloni na zdobycie kompletu punktów w tym meczu?

W sondzie przeprowadzonej na łamach oficjalnego serwisu internetowego www.kszo.ostrowiec.pl, 49% internautów zagłosowało, że mecz wygra KSZO, 32% oddało głos na Lechię, a 19% stwierdziło, że spotkanie zakończy się wynikiem nierozstrzygniętym. Realnie oceniając jednak szanse obu zespołów, Lechia będzie faworytem tego spotkania. Własny stadion, publiczność i doping, ponadto dobry występ w ostatnim meczu, mogą napawać optymizmem. Gdańszczanie mają szansę zainkasować kolejne trzy punkty przed przerwą w rozgrywkach, tak potrzebne beniaminkowi w tabeli.

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036