Gdańsk: czwartek, 22 sierpnia 2019
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 53 (16/2006)

18 kwietnia 2006

PRZED MECZAMI Z JAGIELLONIĄ I HEKO

Przyjaciele Marcina Kaczmarka?

Nie wiemy, co dostał od zajączka w prezencie Marcin Kaczmarek. Być może ten najważniejszy prezent sprawią mu podopieczni, gdy postarają się o korzystny wynik w Białymstoku.

MARIUSZ KORDEK

W trudnych chwilach każdy człowiek najbardziej liczy na swoich przyjaciół. Kto okaże się przyjacielem szkoleniowca Lechii? O tym najpóźniej przyjdzie się nam przekonać nie dalej niż w sobotni wieczór.

Piłkarze przyjacielem?

Podczas swojej pracy trener Kaczmarek kilka razy grał już tzw. trudne mecze. Wystarczy wspomnieć poprzedni sezon i majowe potyczki z Unią Janikowo oraz TKP Toruń, kiedy ważył się los awansu Lechii na zaplecze ekstraklasy. Jednak tym razem stawką nie będzie ani awans, ani gra o utrzymanie, tylko walka o zachowanie posady trenera II-ligowej drużyny. Tradycyjne stare przysłowie mówi "że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Tym razem tymi przyjaciółmi powinni okazać się gdańscy piłkarze, którzy wybiegną w najbliższą środę naprzeciw Jagiellonii. Zdobyty punkt na silnym rywalu z Białegostoku, będzie oznaczać, że ultimatum postawione przez zarząd zostanie wykonane. Jakże niewiele więc dzieli "Małego Boba", aby nadal być trenerem o najdłuższym stażu prowadzenia drużyny w II lidze.

Kubik przyjacielem?

W rozpracowywaniu rywala mógł mu pomóc Łukasz Kubik, grający w poprzedniej rundzie w Białymstoku. Jednak w minionym tygodniu został przesunięty do zespołu rezerw i zamiast przebywać w regionie podlaskim, można będzie go zobaczyć na treningu u Sebastiana Czajki. A mógł wzorem Jarosława Nowickiego, który podobnie jak Kubik przechodził z Białegostoku do Gdańska, zapewnić zwycięstwo nad swoją poprzednią drużyną. A dodatkowo wygrać braterski pojedynek, jako że starszy brat nadal jest podporą defensywy dumy Podlasia.

Kibice przyjaciółmi?

Meczem z Jagiellonią Lechia miała zainaugurować wiosenną rundę. Ze względu na warunku atmosferyczne spotkanie to, jak i cała kolejka, zostało przeniesione na kwietniową środę. Temat meczu z "Jagą" przeważał praktycznie przez całą przerwę zimową, zarówno w rozmowach kibiców, jak i działaczy oraz piłkarzy. Dla kibiców wielkim rozczarowaniem było najpierw odwołanie pierwszej wiosennej kolejki, a potem zakaz wprowadzony wspólnie przez działaczy Jagiellonii, jak i PZPN, jeśli chodzi o obecność gdańskich kibiców podczas tego meczu. Tak więc sympatycy Lechii nie będą mogli okazać się przyjaciółmi Marcina Kaczmarka i wspierać go osobiście podczas środowej potyczki.

Nawałka przyjacielem?

Podobnie jak w Lechii, początek wiosny nie jest dla białostoczan udany. Zamiast piąć się do góry, traci coraz większy dystans do miejsc, gwarantujących awans do ekstraklasy. A przecież to jest celem podopiecznych Adama Nawałki. Faktem jest, że drużyna Jagiellonii zdobyła na wiosnę o jeden punkt mniej niż piłkarze z Traugutta. Strata punktów z gdańszczanami mogłaby oznaczać definitywne odpadniecie z walki o awans, a co za tym idzie pożegnanie trenera Nawałki, na którego czeka być może posada dyrektorska w Wiśle Kraków. Tak więc obaj trenerzy będą walczyć o zachowanie swych stanowisk po środowym meczu.

Traugutta przyjacielem?

Nie umilkną jeszcze echa środowego meczu, a już będzie trzeba myśleć o kolejnym. Tym razem będzie to mecz z gatunku "o 6 punktów". Heko Czermno - bezpośredni rywal w walce o uniknięcie baraży - przypomina drużynę, jaką niejednokrotnie przyszło nam oglądać w poprzednich latach. Drużyna z małej miejscowości, jednak o ogromnych aspiracjach właściciela, Henryka Koniecznego.

Jak to często bywa w przypadku beniaminków, runda wiosenna okazuje się dla nich trudniejsza. Jak dotąd piłkarze z Czermna zdobyli w niej tylko 4 punkty (wygrana z Podbeskidziem i remis z Jagiellonią) i znaleźli się w strefie barażowej.

Biało-zieloni chcąc uniknąć dodatkowych gier o utrzymanie, powinni przekonywująco rozprawić się z rywalem, aby bilans ewentualnych bezpośrednich spotkań mieli po swojej stronie. Przypomnijmy, że jesienią w meczu beniaminków Heko wygrało 3:1.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032