Gdańsk: niedziela, 22 września 2019
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 62 (25/2006)

20 czerwca 2006

JUNIORZY MŁODSI LECHII MISTRZEM MAKROREGIONU

Czas na Górnika

Od lat szkolenie młodzieży przy Traugutta należy do najlepszych w Polsce. W rozgrywkach ligowych w regionie, każde miejsce poniżej pierwszego jest przyjmowane jako porażka. Juniorzy Tomasza Borkowskiego nie zawiedli. Teraz muszą pokazać, że są mistrzem nie tylko własnego podwórka.

TOMASZ BOCHEŃSKI, KOM

Pomorską ligę juniorów młodszych wygrała Lechia Gdańsk, która w przekroju całego sezonu okazała się drużyną grającą najrówniej i najskuteczniej.

Już po paru pierwszych kolejkach rundy rewanżowej rozgrywek, toczonej w ramach tzw. grupy mistrzowskiej, stało się jasnym, że o prymat w lidze walczyć będą zespoły Lechii Gdańsk prowadzonej przez Tomasza Borkowskiego oraz SWSiEMP Arka Gdynia trenera Jacka Dziubińskiego. Idące łeb w łeb drużyny z Gdańska i Gdyni nie pozostawiły rywalom złudzeń co do układu tabeli na koniec sezonu. Wątpliwość pozostawał tylko jedna - który z zespołów zajmie pierwsze miejsce premiowane awansem do fazy finałowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Los chciał, że ostatnie spotkanie sezonu oba zespoły miały rozegrać między sobą. Jak się okazało ten mecz zadecydować miał o tym kto zagra dalej, a kto odpadnie z rywalizacji o prymat wśród juniorów młodszych w Polsce.

Przed środowym meczem wiadome było tylko jedno. Ze względu na remis w przedostatnim meczu z Bałtykiem Gdynia, Arka musiała Lechię pokonać na własnym stadionie, remis lub wygrana Lechii promowała biało-zielonych. Boisko zweryfikowało wszystko.

Trener Borkowski wystawił jedenastkę, która ciągnęła grę młodych lechistów właściwie przez cały sezon. Zabrakło jedynie Michała Kośnikowskiego, który na jednym z przedmeczowych treningów nabawił się urazu stopy, co wykluczyło go z udziału w tym najważniejszym spotkaniu w sezonie. Jego miejsce na środku pomocy zajął Robert Hirsz, piłkarz mający już za sobą debiut w drugiej lidze.

Początek spotkania stał na dość wyrównanym, przeciętnym poziomie. Akcje przenosiły się z jednej na drugą stronę boiska. Ani jedna ani druga drużyna nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. Lechia starała się grać szybką piłkę, często uruchamiając niezwykle dynamicznego i świetnego technicznie Damiana Szuprytowskiego. Arka stwarzała zagrożenie głównie po rzutach wolnych, które bił wyróżniający się w szeregach żółto-niebieskich Grzegorz Krychowiak - zawodnik, który po zakończeniu obecnego sezonu przechodzi z Gdyni do francuskiego Bordeaux.

Pierwsza bramka padła po błędzie bramkarza gospodarzy. Z około 30 metrów strzelał Marcin Felski, czym zaskoczył bramkarza gospodarzy. Arka wyrównała po składnej akcji całego zespołu i do przerwy było 1:1.

Po zmianie stron Lechia zaczęła przeważać i coraz częściej absorbowała defensywę żółto-niebieskich. W końcu przewagę Lechii na boisku potwierdził Damian Szuprytowski strzelając gola na 2:1. Jak się później okazało był to gol na wagę udziału w dalszej fazie Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Miejmy nadzieję, że młodzi lechiści nawiążą do złotych medalistów Tadeusza Małolepszego z 2004 roku. W 1/8 Mistrzostw Polski w dwumeczu staną na przeciwko Gónika Zabrze.

Szkoda jednak tylko, że piłka młodzieżowa znów nie znalazła miejsca w Gdańsku. To skandal, że w prawie półmilionowym mieście nie ma jednego porządnego boiska trawiastego, na którym mogliby się zaprezentować nastolatkowie z Lechii. Z pewnością znalazła by się kilkuset osobowa grupa kibiców, która wsparłaby swoją obecnością juniorów Tomka Borkowskiego. Zapraszamy jednak do Kolbud.

Mecz z Górnikiem Zabrze odbędzie się w najbliższą środę, tj. 21 czerwca o godz. 17:00 na boisku GTS Kolbudy. Rewanż 26 czerwca w Zabrzu.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.045