Gdańsk: czwartek, 9 lipca 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 64 (27/2006)

4 lipca 2006

KOGO MAMY SZANSĘ UJRZEĆ W LECHII?

Na celowniku

Celem Lechii w poprzednim sezonie było utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Teraz trenerzy jak i działacze zapowiadają walkę o coś więcej, a jak powiedział sam dyrektor gdańskiego klubu, Błażej Jenek: - Jeśli mamy ocierać się o baraże, to tylko o ekstraklasę. Aby zrealizować ten cel, potrzebne są zmiany.

OSKAR STANISZEWSKI

Trenera Kaczmarka zastąpili już Tomaszowie Borkowski oraz Kafarski. Firmę Errea, która produkowała sprzęt sportowy dla wszystkich drużyn Lechii, zastąpiła znana nie tylko w Polsce firma Jako. Poza poszukiwaniami sponsorów i ustalaniem jak najwyższego budżetu, testowani też są zawodnicy, którzy mogliby wzmocnić kadrę biało-zielonych i pomóc w walce o wyższe cele na szczeblu II ligi.

Trener Borkowski mówił, że wzmocnienia na każdej pozycji nie są możliwe, ale w szczególności poszukiwani są środkowi obrońcy (po tym jak poważna kontuzja na co najmniej pół roku wykluczyła z gry Marcina Janusa) oraz skrzydłowi pomocnicy (po tym jak Jakub Biskup podpisał kontrakt z I-ligową Odrą Wodzisław Śląski).

Kilku zawodników branych wcześniej pod uwagę zostało już odrzuconych przez sztab szkoleniowy. Tylko Pawlak przedłużył kontrakt o kolejny rok ze swoim poprzednim pracodawcą i tym samym uniemożliwił transfer do Gdańska. Oto wykluczeni piłkarze:

Piotr Bieniek - 22 lata, Amica II Wronki;
Janusz Bucholc - 21 lat, Ruch Wys. Maz.;
Mariusz Pawlak - 34 lata, Dyskobolia Grodzisk Wlkp.;
Tomasz Pękala - 22 lata, Altach (Austria);
Maciej Wojtaś - 26 lat, Drwęca Nowe Miasto Lub.

Na celowniku gdańskich trenerów oraz działaczy wciąż jednak znajdują się inni zawodnicy:

Bartosz IWAN - Syn Andrzeja. 22-letni pomocnik Widzewa Łódź, który ma za sobą cztery sezony w krakowskiej Wiśle. Liczący 186 cm wzrostu i ważący 75 kg piłkarz miniony sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Był jednym z najlepszych piłkarzy w łódzkim beniaminku ekstraklasy, który został wypożyczony z Wisły. Aktualnie drużyna z Krakowa dała piłkarzowi szansę na grę w Łodzi, jednak samo wypożyczenie stoi pod znakiem zapytania.

Paweł KACZMAREK - 21-letni pomocnik, który grał w Amice Wronki, Kaszubii Kościerzyna (pod wodzą trenera Kafarskiego), Arce Gdynia, a ostatnią rundę w Turze Turek, również poszukuje klubu. Zawodnik mający 179 cm wzrostu i 70 kg wagi wziął udział w dwóch ostatnich sparingach Lechii (na AWFiS oraz w Kwidzynie). Dotychczas jego największymi osiągnięciami są dwa tytuły wicemistrza Polski juniorów, po które sięgnął w barwach Amiki Wronki. Sami trenerzy zadecydują w najbliższym czasie o jego przydatności do składu.

Marcin ROSŁOŃ - bardzo doświadczony, 28-letni wychowanek Legii Warszawa. Obrońca, który występował m.in. w poznańskim Lechu. Jego transfer do Gdańska pozostaje otwarty, jednak ściągnięcie piłkarza może wydawać się trudne, nawet dlatego, że pracuje on też jako komentator sportowy w Canal+.

Krzysztof TRELA - skrzydłowy Heko Czermno, który w zeszłym sezonie był najlepszym snajperem zespołu z dorobkiem 11 bramek. To on pogrążył jesienią Lechię w Czermnie. 29-letni pomocnik grał już między innymi w Koronie Kielce, a jego pozyskanie byłoby najprawdopodobniej bezpłatne, ponieważ Heko daje szansę na odejście piłkarzom w zamian za odstąpienie od zaległości finansowych.

Damian TRZEBIŃSKI - wychowanek Kolejarza Temis Chojnice, ostatnio występujący w trzecioligowej Kaszubii Kościerzyna, jest nominalnym obrońcą. W przeszłości występował w młodzieżowej reprezentacji Polski. Po rozwiązaniu drużyny Kolejarza trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, a stamtąd do Kaszubii. Mierzącemu 188 cm i ważącemu 88 kg piłkarzowi w dobrym sezonie zabrakło jedynie strzelonej bramki. Na jego pozyskaniu zależy trenerowi Kafarskiemu.

Hubert WOŁĄKIEWICZ - 21-letni piłkarz urodzony w Skarżysku-Kamiennej, który od początku swojej kariery powiązany był z Amicą Wronki, wzbudził największe zainteresowanie trenerów, bo naocznie potwierdza swoje walory. W rundzie wiosennej obrońca z Wronek rozegrał jeden mecz w I lidze, resztę spędził w III-ligowych rezerwach. Jego przyjścia do Gdańska spodziewać możemy się tym bardziej, że młody i utalentowany defensor byłby bardzo przydatny.

Z całą pewnością nie jest to lista zamknięta i przed rozpoczęciem nowego sezonu pojawią się jeszcze kolejne nazwiska piłkarzy, którzy będą mieli szansę podpisania kontraktu z gdańską Lechią. A które z tych transferów okażą się trafne, to już zupełnie inna sprawa...

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.068