Gdańsk: piątek, 21 czerwca 2024

Tygodnik lechia.gda.pl nr 66 (29/2006)

18 lipca 2006

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

LICZBY LECHIA.GDA.PL

57 miejscowości

Pięć lat istnienia lechia.gda.pl to blisko 150 relacji meczowych, ponad 3 tysiące niusów i 110 wywiadów, około 300 relacji juniorskich, ponad 9.000 wątków i 100.000 wpisów na forum. Ale to także tysiące godzin pracy od kilku do kilkunastu osób, wiele nieprzespanych nocy, kilkadziesiąt tysięcy kilometrów przejechanych za drużyną. Ktoś mógłby zapytać: po co to wszystko?

OSKAR STANISZEWSKI

Przez pięć lat istnienia w internecie serwisu lechia.gda.pl powstały liczby robiące całkiem spore wrażenie. Wszystko jest efektem pracy kilkunastu osób, współpracy z piłkarzami, trenerami oraz działaczami klubu. Bez kibiców jednak serwis ten nie byłby taki, jaki jest. To dzięki Wam wciąż staramy się go udoskonalać od strony technicznej, a także widząc Wasze zainteresowanie wydarzeniami dotyczącymi biało-zielonych, mamy zapał do tworzenia kolejnych tekstów i przekazywania najświeższych informacji. Ktoś mógłby zapytać: po co to wszystko? Po co tracić czas i pięniądze? Czy nie mamy do roboty nic lepszego?

Otóż każdy z nas ma swoje codzienne zajęcia. Szkoła, praca, rodzina. Ale każdy z nas znajduje w tygodniu kilka godzin, aby napisać artykuł czy dodać kilka niusów. I w ten sposób powstaje najpopularniejszy serwis o gdańskiej Lechii. To właśnie statystyki oglądalności i opinie o naszym serwisie dają nam największą satysfakcję i zapłatę, która powoduje chęć do jeszcze cięższej i solidniejszej pracy. Poniżej przedstawiamy liczby, które urosły wraz z serwisem w ciągu ostatnich 5 lat.

79.084
Tylu wpisów dokonano na starym forum lechia.gda.pl. Było ono jedną z najbardziej charakterystycznych rzeczy kojarzonych z serwisem. Brak konieczności rejestracji i logowania dawała możliwość anonimowego komentowania dosłownie wszystkiego i w sposób, jaki się chciało.

30.158
Tyle kimlometrów pokonał kibic biało-zielonych, który pojechał na każdy mecz wyjazdowy zaczynając od A klasy po zakończony, II-ligowy sezon. Na palcach obu rąk można policzyć mecze, na których zabrakło przedstawicieli lechia.gda.pl.

25.981
Tyle wpisów powstało na nowym forum lechia.gda.pl, które choć miało nawiązywać prostotą do starej wersji, nie dawało już jednak tak nieograniczonej wolności słowa, jak dawniej.

8.023
Tyle wątków założono na starym forum lechia.gda.pl. Co najmniej kilka z nich budowało historię nowej Lechii, będąc zalążkiem inicjatyw, które stawiały na nogi upadły klub.

2.215
Tyle niusów ukazało się podczas 3 lat funkcjonowania starej lechia.gda.pl. Przyświecała temu idea, że nie może być dnia bez jakiejkolwiek informacji.

1.635
Tyle zdjęć opublikowanych zostało we wszystkich galeriach nowej lechia.gda.pl.

1.159
Tyle tematów założono na nowym forum lechia.gda.pl.

932
Tyle aktualności pojawiło się po reinkarnacji serwisu. Nowa lechia.gda.pl nie może już się pochwalić niusami dodawanymi codziennie, ale średni wynik jest dość dobry - dwie aktualności na dobę.

682
Tyle kilometrów musieli pokonać kibice Lechii, aby dojechać do Bielska-Białej, pierwszego a zarazem najodleglejszego wyjazdu na zapleczu elstraklasy. lechia.gda.pl też tam była.

465
Od tylu dni funkcjonuje nowa wersja serwisu lechia.gda.pl.

311
Tyle dużych artykułów, wywiadów i publicystyki ukazało się w Tygodniku lechia.gda.pl.

300
Mniej więcej tyle relacji z meczów juniorów młodszych i starszych ukazało się na łamach lechia.gda.pl.

200
Średnio tyle zdjęć wykonuje podczas każdego meczu nasz fotoreporter. Później dokonuje jednak selekcji najlepszych ujęć i tylko te prezentowane są czytelnikom.

166
Tyle meczów rozegrali lechiści od czasu rozpoczęcia przez Lechię gry w klasie A do dnia dzisiejszego.

154
Tyle relacji meczowych ukazało się łącznie na łamach obu odsłon lechia.gda.pl. Starając się informować o wszystkich meczach, tych w Gdańsku, jak i na wyjazdach, przez 5 lat nie przeprowadziliśmy relacji wyłącznie z 12 spotkań.

152
Tyle spotkań rozegrali biało-zieloni w ramach rozgrywek ligowych od A klasy. W VI, V i IV lidze - czyli do czasu zawieszenia serwisu - byliśmy na wszystkich.

137
Tylu lechistów znajduje się w bazie danych lechia.gda.pl. Systematycznie poszerzamy to archiwum, ale staramy się robić to w sposób rzetelny i uporządkowany.

77
Tyle wywiadów przeprowadziliśmy w latach 2001-2004, gdy media nie wykazywały większego zainteresowania Lechią. Wśród naszych rozmówców byli piłkarze, działacze, trenerzy i kibice.

57
Tyle różnych miejscowości odwiedziliśmy, aby przygotować materiał z ligowych lub pucharowych meczów Lechii. Niektóre częściej niż raz, nie liczymy również sparingów, meczów juniorów czy rezerw. Oto pełna lista: Bielsko-Biała, Bytom, Chojna, Chojnice, Chorzów, Czermno, Czersk, Dzierzgoń, Gardeja, Gniezno, Jaworzno, Kalisz Kaszubski, Kartuzy, Kleszczewo Kościerskie, Korzeniewo, Kościan, Kościerzyna, Lębork, Łąg, Łódź, Łubiana, Majewo, Malbork, Mareza, Miłoradz, Nowe Miasto Lubawskie, Nowe Polaszki, Nowy Dwór Gdański, Nowy Dwór Mazowiecki, Objazda, Opalenie, Pelplin, Polkowice, Połchowo, Postolin, Poznań, Prabuty, Radom, Reda, Sierakowice, Siwiałka, Słupsk, Smętowo Graniczne, Sopot, Sosnowiec, Starogard Gdański, Stare Pole, Stary Targ, Stegna, Sycewice, Sztum, Sztutowo, Tczew, Toruń, Waplewo, Włocławek, Wrocław.

50
Orientacyjnie średnio tylu godzin pracy potrzeba na stworzenie jednego numeru Tygodnika lechia.gda.pl. Nierzadko więcej, a niniejszy numer jest tego przykładem.

38
Tyle wywiadów przeprowadziliśmy w czasie funkcjonowania nowej lechia.gda.pl. Nie uwzględniamy znacznie liczniejszych krótkich wypowiedzi, rozmów telefonicznych itd.

14
Tyle spotkań pucharowych rozegrali gdańszczanie w ciągu ostatnich pięciu sezonów.

0
Tyle przybywa w naszych portfelach z tytułu prowadzenia lechia.gda.pl. Nie będziemy pisać, ile ubywa. Może kiedyś się to zmieni, a póki co - każdy orze jak może. Dajemy radę.

Ty też możesz tworzyć lechia.gda.pl
Dołącz do nas i zacznij współtworzyć największy serwis o Lechii. Wymagamy przede wszystkim chęci i zaangażowania. Reszta przyjdzie z czasem.

Czeka na Ciebie na przykład dział graficzny. Liczy się tu pomysłowość i fantazja, a pojawia możliwość wpływu na wygląd lechia.gda.pl.

Spróbuj sił i napisz na: rekrutacja@lechia.gda.pl.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013