Gdańsk: środa, 23 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 72 (35/2006)

29 sierpnia 2006

ROZKRĘCONA MŁODZIEŻ: CZTERY WYGRANE

Trener dostał szału

Po inauguracyjnym falstarcie juniorzy Lechii wzięli się do roboty. W czterech kolejnych meczach odnieśli komplet zwycięstw, strzelając 19 goli i nie tracąc żadnego. Trener starszej drużyny, Robert Jędrzejczak, choć ciśnienie mu się obniżyło, wciąż nie jest jeszcze jednak w pełni usatysfakcjonowany.

MICHAŁ JERZYK
Gdańsk

Młodszy zespół szybko doczekał się wzmocnień i prawie równie szybko potwierdzenia, jak bardzo były one potrzebne. Już w środowym meczu z Żuławami Nowy Dwór Gdański zwycięstwo 1:0 podopiecznym Marka Szutowicza zapewnił sprowadzony z Malborka Przemek Grzywacz. W drugim meczu chłopak również wpisał się na listę strzelców, podobnie jak debiutujący Tomek Bobrowski z Granicy Kętrzyn, który strzelił dwa gole. W drużynie gra już również Radek Stępień, młodszy brat Adriana, który niedawno trafił do gdyńskiej Arki. Oczekiwane jest jeszcze załatwienie formalności z bramkarzem Adrianem Bebłowskim.

Najefektowniejszą rolę odegrał jednak Karol Cieślak, który w meczu z Bytovią wszedł na boisko dopiero po przerwie, a i tak zdążył strzelić trzy gole. Do składu wrócił również Dawid Pajor, ostatnio przebywający na reprezentacyjnej konsultacji. Michał Globisz nie był jednak niestety oczarowany nie był i nie wręczył młodemu pomocnikowi powołania na kolejne zgrupowanie.

Bzdury o Legii Warszawa

Juniorzy starsi, którzy do sezonu przygotowywali się na obozie w Ostrzeszowie, zaczęli sezon od bezbramkowego remisu z Polonią Gdańsk. To był przedsmak tego, jak może wyglądać większa część sezonu. Rywal muruje się, skupia się na wybijaniu piłek i czasem osiąga sukces. Kipiał ze złości trener Robert Jędrzejczak, który w zasadzie całkowicie przejął już pałeczkę po Tomaszu Borkowskim, zajętym drużyną drugoligową.

- Po meczu z Polonią dostałem takiego szału, że na najbliższym treningu przez pół godziny jedno ćwiczenie wykonywaliśmy, czyli dośrodkowanie z bocznej strefy boiska - opowiada szkoleniowiec. - Identyczne zagraliśmy w meczu w Sopotem. Adam Ostęp elegancko obsłużył Jakuba Kawę, który tylko dostawił głowę i tak padła pierwsza bramka. A dalej już pękli. Niby więc nastrzelaliśmy goli, ale gra do końca mnie nie satysfakcjonuje. To jeszcze nie jest to, czego od nich oczekuję.

Jędrzejczak podkreśla, że oczekuje na przykład większej dojrzałości po zawodniku kadry seniorów, Łukaszu Pietroniu, którego widzi w roli reżysera gry. Zresztą przydzielanie zawodników do określonej drużyny będzie odbywać się teraz na zasadzie trenerskich spotkań w każdą środę. Obecny na nich będzie między innymi szkoleniowiec rezerw, Sebastian Czajka, a decydujący głos przypadnie oczywiście Tomaszowi Borkowskiemu. Junior wytypowany do gry w weekend na przykład w rezerwach będzie trenował z nimi już od czwartku.

W kołowrotek wleciał już Rafał Loda, który gra póki co na przemian - to w V lidze, to w lidze juniorów. Na większą stabilizację z graczy rocznika 1988 będą chyba mogli liczyć Bartłomiej Barski czy Maciej Osłowski. Ten ostatni strzelił ostatnio przeciwko Bytovii dwa gole z rzutów wolnych. Dodatkowo planowane są jeszcze wzmocnienia zewnętrzne.

- Będzie bramkarz z Zawiszy Bydgoszcz, potrzebny nam zwłaszcza po odejściu Bartka Dębowskiego, któremu ktoś ponoć nagadał bzdur o zainteresowaniu Legii Warszawa - rozpoczyna wyliczankę "Melon". - Jesteśmy w trakcie załatwiania jego dokumentów. Będzie też pomocnik z Nowego Dworu Gdańskiego. Wszystko jest zorganizowane, pozostały ostatnie formalności. Poza tym dwóch chłopaków z Debiutanta Gdańsk, między innymi taki nieduży, ale z bajerą w nogach. Wszystkim im nie dam jednak tak szybko szansy w makroregionie. Najpierw muszą się sprawdzić w drugiej drużynie.

Jeden mistrz Polski

Trener juniorów starszych nie jest najszczęśliwszy, że Pomorski ZPN wycofał się z systemu, w którym połowa klubów tworzyła po rundzie jesiennej grupę mistrzowską i nie biła się już z najsłabszymi. Od bieżącego sezonu liga wróciła do tradycyjnej formuły, co dla najlepszych drużyn nie jest korzystne.

- Rozgrywki będą teraz mniej atrakcyjne - uważa Jędrzejczak. - Jak jest podział, to gra się tylko z najlepszymi, a tak, to i z dołem tabeli. Poziom zatem trochę się obniży. Poza tym jak graliśmy rok temu w juniorach młodszych, to na półmetku mieliśmy kilka punktów przewagi, które zostały wyzerowane. Dlaczego więc wtedy tak nie było? Odpalilibyśmy cygaro i się śmiali, a teraz jest odwrotnie. Ale ja się nie gorączkuję, bo jak zawodnicy będą robić, co im się mówi, to nie będzie źle.

Celem Lechii, jak co roku, jest oczywiście zdobycie pomorskiego mistrzostwa i zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski. Drużyna ma już spore doświadczenie, bo wszyscy zawodnicy w jej kadrze sięgali po wojewódzki triumf i brali udział w ogólnopolskich eliminacjach. Jakub Kawa ma nawet w dorobku zdobyte przed dwoma laty mistrzostwo Polski juniorów młodszych.

- Moim celem zawsze jest wygrana, zwłaszcza w takim klubie jak Lechia Gdańsk - mówi Robert Jędrzejczak, opiekujący się w klubie również rocznikiem 1996. - W młodszych rocznikach generalnie nie jest to najważniejsze, ale w juniorach młodszych i starszych wynik jest już odzwierciedleniem postawy i pracy chłopców. Nie będzie łatwo, jednak rok temu też nie było. Chłopcy troszeczkę zmądrzeli, nabrali ogłady ligowej i wiedzą, o co chodzi. Cel jest jasny, ale nie można się zachłystywać, bo do mistrzostw Polski daleka droga, a w poprzednim sezonie mieliśmy weryfikację tego wszystkiego.

Przypomnijmy, że Lechia wyeliminowała Górnika Zabrze, ale potknęła się na Cracovii, która, bardzo szczęśliwie co prawda, ale sięgnęła po mistrzostwo Polski. Czy obecną drużynę stać na poprawienie tego wyniku? Wiele wskazuje, że tak.


JS: KP Sopot - Lechia Gdańsk 0:4
Kawa 2, Ostęp, samobójcza


JS: Lechia Gdańsk - Bytovia Bytów 6:0
Osłowski 2, Pietroń, Ostęp, Dziengielewicz, samobójcza


JM: Żuławy Nowy Dwór Gd. - Lechia Gdańsk 0:1
Grzywacz


JM: Lechia Gdańsk - Bytovia Gdańsk 8:0
Cieślak 3, Bobrowski 2, Locman, Grzywacz, Pajor

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.130