lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 83 (46/2006)
14 listopada 2006


LECHIA II PO RUNDZIE JESIENNEJ

Rezerwy bez konkurencji

Druga drużyna Lechii dopiero w ostatniej kolejce zapewniła sobie pozycję lidera klasy okręgowej na przerwę zimową. Osiągnęła to dzięki wysokiemu zwycięstwu aż 10:2 nad Motławą Suchy Dąb.

OSKAR STANISZEWSKI
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/11566/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

Dwa i pół roku temu w B klasie wystartował drugi zespół gdańskiej Lechii. Został powołany w celu ogrywania się słabszych zawodników z pierwszego składu, juniorów oraz pozostałych piłkarzy. Już wtedy celem, jaki postawiono przed drużyną, był awans do możliwie najwyższej ligi, zależnie od pierwszego zespołu.

Do tej pory zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Czajkę realizuje wszystkie postawione przed nim zadania. Teraz, po rozegraniu piętnastu kolejek w V lidze, Lechia II Gdańsk zajmuje w tabeli 1. miejsce z realnymi szansami na awans do IV ligi.

Na koncie rezerw Lechii znajduje się aż 48 strzelonych bramek i jedynie 8 straconych. Swój spory udział ma w tym zapewne Dominik Sobański, ustępującemu jednak miejsca w pierwszej drużynie Mateuszowi Bąkowi. Drugi golkiper Lechii zdobył nawet bramkę z rzutu karnego w ostatnim meczu z Motławą Suchy Dąb.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację strzelców drugiej drużyny w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007:
13 bramek - Dziengielewicz
7 bramek - Kazubowski
6 bramek - Pietroń
4 bramki - Rusinek
3 bramki - Bogucki, Król
2 bramki - Gacek, Gradowski, Osewski
1 bramka - Bławat, Kawa, Loda, Sobański, Szczepiński

Jesienny bilans rezerwistów to 10 zwycięstw, 4 remisy i jedna porażka. Jedynej przegranej w V lidze lechiści doznali w wyjazdowym spotkaniu z KP Sopot, gdzie po średnim meczu ulegli gospodarzom 1:2. Podziałem punktów zakończyły się spotkania w Szemudzie z Iskrą, w Stężycy z Radunią, z GKS w Kolbudach oraz z Grunke Somonino w Gdańsku. Taki bilans zapewnił na zimę biało-zielonym fotel lidera i dobrą pozycję do walki o awans.

O zakończonej już rundzie jesiennej, zimowym okresie przygotowawczym oraz planach na wiosnę rozmawiamy ze szkoleniowcem Lechii II, Sebastianem Czajką:

Dopiero ostatnie ligowe zwycięstwo zapewniło pańskiej drużynie fotel lidera na przerwę zimową. Czy to oznacza, że walka o awans potrwa do samego końca sezonu?

- Walka o awans, nawet jeżeli drużyna zalicza się do faworyta rozgrywek, zawsze będzie trwała do końca, co świadczy o tym, że nie ma tutaj przypadkowych zespołów, w szczególności od szóstego miejsca wzwyż. Są oczywiście zespoły bardzo słabe, ale i z takimi należy rozegrać 90 minut, strzelić bramkę i zainkasować 3 punkty. Nie ma nic za darmo.

Jak zapowiadają się zimowe wzmocnienia zespołu? Wiadomo już może kto wzmocni drugi zespół Lechii Gdańsk?

- O uzupełnieniu składu w perspektywie tego, że nie wszyscy zawodnicy z pierwszego zespołu będą mogli u nas grać, czyli 2/3 rozegranych spotkań, myślimy oczywiście o wzmocnieniach, ale na razie nic nie zdradzam. Jest paru potencjalnych graczy na celowniku.

Jakie są plany na przepracowanie zimy?

- Okres przygotowawczy do rundy wiosennej rozpoczniemy w styczniu zajęciami w siłowni, gdzie pracować będziemy nad siłą, w sali gimnastycznej popracujemy nad gibkością, koordynacją ruchową oraz akrobatyką, a w terenie oczywiście w celu poprawy wytrzymałości tlenowej. Nie zapominamy oczywiście o zajęciach z piłką i ciężkiej codziennej pracy nad mentalnością.

Jak wyobraża sobie pan rundę wiosenną? Czy będzie lepsza od jesieni w wykonaniu rezerw biało-zielonych?

- Każda minuta meczu, jego fragment, tygodniowa praca, cała runda, zmusza do refleksji, wyciągania wniosków i ciągłej pracy nad sobą nie tylko piłkarzy, ale również trenera, w celu doskonalenia własnego warsztatu pracy. Dlatego też runda wiosenna musi być lepsza od jesiennej, chociaż nie można przecież narzekać na przebieg pierwszego etapu na drodze do awansu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT