Gdańsk: czwartek, 4 marca 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 91 (3/2007)

30 stycznia 2007

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE TEKSTY TYGODNIKA LECHIA.GDA.PL

Przestępcy, Ajax, Fryzjer na Baltic Arenie

Rok 2006 za nami. Na biało-zielonym podwórku działo się w minionych 12 miesiącach bardzo dużo. Wszystkie ciekawe i ciekawsze tematy staraliśmy się przedstawiać i relacjonować na łamach Tygodnika lechia.gda.pl. Jednak to Wy, drodzy czytelnicy wskazaliście, które tematy cieszyły się największą popularnością, były najchętniej czytane.

MARIUSZ KORDEK

Warto je polecić po raz wtóry tym czytelnikom, którzy nie mieli wcześniej okazji lub czasu na przeczytanie tych tekstów. Poniżej przedstawiamy 10 najczęściej czytanych artykułów roku 2006.

Przestępcy Zabijają Piłkę Nożną

Najchętniej czytany artykuł roku 2006. Miał tzw. dwa życia. Pierwszy raz - kiedy ukazał się w cyklu tygodnikowym w październiku. Drugi raz wtedy, kiedy jego autor Marcin Gałek został za ten tekst ukarany przez PZPN miesięczną dyskwalifikacją na stanowisku spikera Lechii. Dzięki temu autor oraz tygodnik zapewnili sobie reklamę ze strony związku, a sam PZPN naraził się na śmieszność.

Czytaj więcej...

Ajax Amsterdam na Traugutta

Reforma szkoleniowa przy Traugutta, wręcz rewolucja. Lechia od lat słynęła z pracy z młodzieżą. Wiele sukcesów w piłce młodzieżowej na arenie krajowej i międzynarodowej, sprawiły że o gdańskiej szkole dość głośno mówiono w całej Polsce. Niestety wiele talentów nie zaistniało na dobre w piłce seniorskiej. Zmienić to ma szykowana reforma szkoleniowa w Lechii. Zawodnik w trakcie swej przygody w piłce młodzieżowej będzie miał kilku trenerów. System wzorowany na szkółce piłkarskiej Ajaxu Amsterdam.

Czytaj więcej...

Baltic Arena zburzyła plany

Obiekty przy ul. Traugutta od lat są w opłakanym stanie. Z każdym rokiem administrujące obiektem władze miasta, starają się spełniać coraz większe wymagania licencyjne stawiane przez PZPN. Jednak wciąż obiekt przy Traugutta dość mocno odbiega od standardów europejskich. Władze miasta obiekty Lechii traktują po macoszemu. Mają ambitniejsze plany: zbudować Baltic Arenę, czyli nowoczesny stadion, na którym miałyby odbyć się mecze Mistrzostw Europy 2012. Przykład hali na granicy Gdańska i Sopotu pokazuje jednak jak trudno takie inwestycje zrealizować. Czy stadion Lechii, pamiętający czasy gdańska międzywojennego, zostanie odpowiednio z modernizowany?

Czytaj więcej...

Nie lubię śmierdzących leni

Tomasz Borkowski w czerwcu zmienił na stanowisku trenera Lechii Marcina Kaczmarka. Po raz pierwszy w swej karierze w roli szkoleniowca dostał możliwość poprowadzenia zespołu seniorów i to na tak wysokim szczeblu. Runda jesienna pokazała, że był to odpowiedni wybór. Jakie miał plany oraz wizję zespołu przed rozpoczęciem rundy jesiennej? Co z tego udało się zrealizować? Możemy to dziś po części zweryfikować czytając przeprowadzony u progu bieżącego sezonu wywiad z "Borkiem".

Czytaj więcej...

Zmiennik Frankowskiego

Przed rozpoczęciem sezonu Lechia pozyskała czterech piłkarzy. Buzała, Pawlak, Szałęga oraz Trzebiński mieli okazać się istotnym wzmocnieniem biało-zielonych. Nie każdy spełnił pokładane w nich nadzieje. Największy pech dopadł Marcina Szałęgę, który już w drugim swym występie doznał kontuzji. Pozyskany z Wisły Kraków zawodnik swego czasu był wielką nadzieją Białej Gwiazdy. Dość powiedzieć, że kilka lat w meczu pucharowym zmienił samego Tomasza Frankowskiego. Ocenę tych, a także kilku innych piłkarzy dokonaliśmy w lipcu razem z drugim szkoleniowcem Tomaszem Kafarskim.

Czytaj więcej...

Byłem w notesie u Fryzjera

"Fryzjer", czyli Ryszard Forbrich, to dość popularna postać w polskim futbolu. To m.in. jego aresztowanie rozpętało w Polsce kolejne zatrzymania osób, podejrzanych o działalność korupcyjną w polskiej piłce. W jego notesie w latach 90. był także Robert Sierpiński. Jednak obecność ta miała charakter czysto piłkarski, gdyż Sierpik był w kręgach zainteresowań Amiki Wronki. Obrońca gdańskiej Lechii z końcem listopada został poinformowany o nie przedłużeniu kontraktu z pierwszą drużyną. Na kilka dni przed tą decyzją spotkał się z nami i udzielił na szerokiego wywiadu, w którym poruszaliśmy wszystkie najważniejsze aspekty jego kariery piłkarskiej.

Czytaj więcej...

Sklep Kibica na wypowiedzeniu

Kto nie zna sklepu kibica pod tunelem? Każdy prawdziwy kibic wie, o jakim miejscu mowa. Punkt handlowy z rzeczami zwiazanym z Lechią w tunelu oraz na stadionie towarzyszy od 10 lat. Pierwszy szalik wielu z nas kupiła właśnie u Krzyśka, prowadzącego handel artykułami o barwie biało-zielonej. Od kilku miesięcy sklep zniknął ze stadionu. Jakie są tego przyczyny oraz 10-letnią historię o założeniu i prowadzeniu stoiska dla fanów opowiedział nam Krzysiek, jego właściciel.

Czytaj więcej...

Kaczmarek musi odejść

Na Marcina Kaczmarka prawie od początku sezonu 2005/06 spadła fala krytyki ze strony kibiców. Wątek na forum lechia.gda.pl należał do najliczniejszych. "Mały Bobo" utrzymał zespół w II lidze, jednak swojej posady już nie. Jakie stawiano mu największe zarzuty? Dlaczego powinien odejść? W artykule tym, na kilka dni przed jego dymisją, staraliśmy się przedstawić argumenty świadczące że trener Kaczmarek powinien ustąpić z fotela pierwszego szkoleniowca.

Czytaj więcej...

Zagrają nazwiska

Nie było pewne do końca czy drużyna wystartuje w rozgrywkach. Jednak udało się zrealizować ten pomysł. Lechia III Gdańsk okazała się najlepszą drużyną w B-klasie po rundzie jesiennej. Plany były takie, że w drużynie zagra sporo znanych nazwisk związanych z Lechią. Jak dotąd najczęściej w składzie pojawiał się pracownik klubu, popularny wśród kibiców "Olo". Wiosną powinno być lepiej i pod względem nazwisk, a także gdy zostanie zbudowana sztuczna murawa na Traugutta.

Czytaj więcej...

Lechia ponad protest

Mecz Lechii z Zawiszą wywołał burzę dyskusji wokół wyjazdu do Bydgoszczy. Formalnie prawdziwy Zawisza gra w IV lidze, a II-ligowy zespół to twór przeniesiony z Włocławka. Kibice Zawiszy zwrócili się do sympatyków innych drużyn, aby nie wybierali się w zorganizowanej grupie na wyjazdowe mecze odbywające się w II lidze w Bydgoszczy. Kibice Lechii pojechali jednak do Bydgoszczy i to w dość mocnej sile, wynoszącej około 1000 głów. Szkoda tylko, że piłkarze nie stanęli na wysokości zadania i nie urwali choćby punktu ówczesnemu liderowi.

Czytaj więcej...

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.023