Gdańsk: niedziela, 27 listopada 2022

Tygodnik lechia.gda.pl nr 94 (6/2007)

6 marca 2007

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

PRZEDWIOSENNA KLASYFIKACJA LECHISTÓW

Cetnarowicz może spać spokojnie

Podobnie jak rok temu, przedstawiamy przedwiosenną klasyfikację lechistów. Poza linią ataku, zmian jest sporo. Pokażemy więc, którzy z 29 piłkarzy kadry seniorów mają szansę na grę na poszczególnych pozycjach.

OSKAR STANISZEWSKI

Piłkarze z Gdańska zdobyli jesienią 29 punktów, zajmując ostatecznie 6. pozycję w tabeli zaplecza ekstraklasy. Jest to najlepszy wynik biało-zielonych na centralnym szczeblu rozgrywek od czasów odrodzenia się "nowej Lechii".

Wielu kibiców klubu z ul. Traugutta narzekało na transferowy marazm działaczy - drugoligowi rywale co chwilę podpisywali nowe kontrakty z ciekawie zapowiadającymi się zawodnikami. Pomimo tego, do gdańskiego drugoligowca pozyskano Dariusza Łożyńskiego z Warty Poznań, Arkadiusza Miklosika z drugoligowego Zawiszy Bydgoszcz oraz Macieja Rogalskiego z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Do kadry poza Rolandem Kazubowskim dołączono także kilku juniorów - dwóch golkiperów Bartosza Dębowskiego i Krzysztofa Leszka, a także Gracjana Gacka występującego w drugiej linii. Do transferowych sukcesów można z całą pewnością zaliczyć także definitywne wykupienie z Cracovii Karola Piątka.

Tak więc zmian może być sporo, ponieważ nowi piłkarze są zagrożeniem dla wszystkich - może poza Piotrem Cetnarowiczem grającym jako wysunięty napastnik - "pewniakiem" z jesieni w składzie trenera Lechii, Tomasza Borkowskiego.

BRAMKARZE

1. Dominik SOBAŃSKI
2. Mateusz BĄK
3. Krzysztof LESZEK
4. Bartosz DĘBOWSKI

Niezastąpiony i pewny nr 1 w bramce Lechii, Mateusz Bąk będzie musiał zejść na drugi plan. Wszystko przez poważną kontuzję kolana, której doznał w okresie przygotowawczym. Od jego stanu zdrowia zależy także kiedy będzie w stanie walczyć o powrót pomiędzy słupki lechistów. W tym czasie zastępować go będzie 25-letni Dominik Sobański. Do kadry powołano także dwóch juniorów - Krzysztofa Leszka oraz Bartosza Dębowskiego, którzy rywalizować będą zapewne o miano trzeciego golkipera biało-zielonych.

PRAWI OBROŃCY

1. Paweł PĘCZAK
2. Sebastian FECHNER
3. Mariusz PAWLAK
4. Marcin WOJTKIEWICZ

Na tej pozycji wciąż bez zmian. Waleczny i nieustępliwy były zawodnik GKS Katowice, Paweł Pęczak. Jeśli dopiszą mu zdrowie i forma będzie jak zawsze niezastąpiony. W innym przypadku na prawej stronie obrony wystąpić mogą Sebastian Fechner lub Mariusz Pawlak, który pewniej czuje się jednak na jej środku lub w środku drugiej linii. W ostateczności zastąpić może ich także 17-letni wychowanek gdańszczan, Marcin Wojtkiewicz.

ŚRODKOWI OBROŃCY

1. Jacek MANUSZEWSKI
2. Mariusz PAWLAK
3. Krzysztof BREDE
4. Dariusz ŁOŻYŃSKI
5. Damian TRZEBIŃSKI
6. Marcin WOJTKIEWICZ

100-procentowym pewniakiem wydaje się wciąż być Jacek Manuszewski grający dotychczas w parze z Krzysztofem Brede. Trener Borkowski jednak w kilku ostatnich sparingach próbował wariantu Pawlak-Manuszewski, co mogłoby oznaczać, iż po słabej jesieni Brede spadnie na 3. miejsce do gry na tej pozycji. Za nim znajdują się kolejno Dariusz Łożyński pozyskany z Warty oraz Damian Trzebiński, którzy będą rywalizować o miejsce w pierwszym składzie. Jako ostatni zmiennik znalazł się Marcin Wojtkiewicz.

LEWI OBROŃCY

1. Rafał KOSZNIK
2. Dariusz ŁOŻYŃSKI
3. Paweł ŻUK
4. Maciej OSŁOWSKI

Popełniający jesienią trochę błędów, ale wciąż rozwijający swe umiejętności Rafał Kosznik wydaje się być głównym pretendentem do objęcia pozycji lewego obrońcy. O miejsce w pierwszym składzie powalczyć będzie mógł sprowadzony w przerwie zimowej Dariusz Łożyński. Jednak na skutek kontuzji tych piłkarzy oraz Pawła Żuka do kadry zespołu dołączono także 17-letniego, grającego lewą nogą piłkarza Juniorów Starszych.

PRAWI POMOCNICY

1. Maciej KALKOWSKI
2. Karol PIĄTEK
3. Piotr WIŚNIEWSKI
4. Sławomir WOJCIECHOWSKI
5. Paweł BUZAŁA
6. Maciej ROGALSKI
7. Robert HIRSZ

Na pierwszym miejscu do gry na prawym skrzydle wciąż znajduje się kapitan gdańskiej jedenastki, Maciej Kalkowski. Zastąpić mogą go kolejno: Karol Piątek, bardzo ofensywnie grający Piotr Wiśniewski, Sławomir Wojciechowski, który zrobił ostatnio na szkoleniowcu Lechii bardzo dobre wrażenie grając ofensywnego, podłączającego się do napastników zawodnika, a także Paweł Buzała, były zawodnik Lecha Poznań. W razie potrzeby na prawej pomocy zagrać mogą także lewonożny Maciej Rogalski oraz Robert Hirsz.

ŚRODKOWI POMOCNICY

1. Arkadiusz MIKLOSIK
2. Mariusz PAWLAK
3. Marcin SZAŁĘGA
4. Marcin SZULIK
5. Marcin PIETROWSKI
6. Paweł ŻUK
7. Gracjan GACEK

Najlepszym piłkarzem na tej pozycji będzie z całą pewnością doświadczony, 32-letni zawodnik i zarazem były kapitan drugoligowego Zawiszy Bydgoszcz, Arkadiusz Miklosik. Do pary z Mariuszem Pawlakiem - o ile nie będzie występował na środku obrony - mogą stworzyć bardzo doświadczony duet. O miejsce w składzie rywalizować będą między sobą także Marcin Szałęga, Marcin Szulik oraz Marcin Pietrowski, których w razie potrzeby zastąpić będą mogli Paweł Żuk lub Gracjan Gacek.

LEWI POMOCNICY

1. Karol PIĄTEK
2. Piotr WIŚNIEWSKI
3. Maciej KALKOWSKI
4. Maciej ROGALSKI
5. Sławomir WOJCIECHOWSKI
6. Paweł BUZAŁA
7. Robert HIRSZ
8. Gracjan GACEK

Lewe skrzydło będzie należeć zapewne do Karola Piątka, który w przerwie został definitywnie wykupiony z pierwszoligowej Cracovii. Zastąpić go będą mogli - o ile nie będą występować na innych pozycjach - kolejno Piotr Wiśniewski, Maciej Kalkowski, Maciej Rogalski, Sławomir Wojciechowski, Paweł Buzała, Robert Hirsz lub Gracjan Gacek.

COFNIĘCI NAPASTNICY

1. Piotr WIŚNIEWSKI
2. Maciej ROGALSKI
3. Karol PIĄTEK
4. Sławomir WOJCIECHOWSKI

Piłkarzami grającymi tuż za plecami głównego napastnika będą zapewne do pary Piotr Wiśniewski z prawej strony oraz Maciej Rogalski z lewej, świetnie grający także lewą nogą. Ich zmiennikami okazać się mogą Karol Piątek oraz Sławomir Wojciechowski.

NAPASTNICY

1. Piotr CETNAROWICZ
2. Piotr WIŚNIEWSKI
3. Roland KAZUBOWSKI
4. Łukasz DZIENGIELEWICZ

Jedynym piłkarzem niezagrożonym wygryzieniem z pierwszego składu przez jeden z nowych nabytków gdańszczan, wydaje się być Piotr Cetnarowicz, zdobywca sześciu bramek w rundzie jesiennej. Zastąpić go mogą kolejno Piotr Wiśniewski, Roland Kazubowski oraz najlepszy strzelec V-ligowych rezerw, Łukasz Dziengielewicz.

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.036