Gdańsk: środa, 8 kwietnia 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 95 (7/2007)

13 marca 2007

LECHIA II PRZED RUNDĄ WIOSENNĄ

Mamy cel: awans

Już w najbliższy weekend rezerwy gdańskiej Lechii rozpoczną zacięty bój o ligowe punkty na boiskach V ligi. Czy zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Czajkę, solidnie przepracował przerwę zimową? Jakie zmiany zaszły w drugiej ekipie biało-zielonych?

OSKAR STANISZEWSKI
Gdańsk

Rozgrywki klasy okręgowej inaugurują już w najbliższy weekend. Biało-zielonym w pierwszym meczu rundy wiosennej przyjdzie zmierzyć się z 15. w tabeli KS Żukowo. - Wyjazdy do Żukowa, Szemudu, czy na Olimpię Osowa oraz mecze domowe z GTS Kolbudy i Radunią Stężyca będą najcięższe - przyznaje szkoleniowiec Lechii II Gdańsk, Sebastian Czajka.

Dopiero teraz, podczas przerwy zimowej zarząd gdańskiego klubu oficjalnie postawił przed zespołem rezerw cel, którym jest wywalczenie w tym sezonie awansu do IV ligi.

Kadra

W kadrze zespołu zaszło kilka znaczących zmian. Należy zacząć od odejścia Arkadiusza Bogackiego (Jantar Sopot) oraz Pawła Galibarczyka (Cartusia Kartuzy). Z pierwszym zespołem zaczęli trenować także pomocnik Gracjan Gacek oraz napastnik Roland Kazubowski. Z ubytków to by było na tyle.

Do treningów z drugim zespołem Lechii powrócił za to Jakub Bławat. - Muszę Kubę pochwalić, ponieważ naprawdę zaczął ciężko pracować i wziął się ostro do roboty - chwali byłego piłkarza KP Sopot trener rezerwistów. Do V-ligowej ekipy dołączyli także: Marcin Dampc (obrońca, KP Sopot), Maciej Prokudo (obrońca/pomocnik), wychowanek Bałtyku Gdynia - Maciej Sikorski (obrońca), Wojtek Sekuła (pomocnik, Cartusia Kartuzy), Łukasz Duzowski (pomocnik, Olimpia Osowa), Adrian Kuczyński (Orzeł Straszyn), a także... Robert Sierpiński. - Robert zapewnił, że da radę wystąpić w 70% meczów, tak aby pogodzić grę z rolą skauta - mówi szkoleniowiec. - Na oddzielną pochwałę zasługuje również kierownik drugiego zespołu Lechii, Tomasz Motyka, z którym świetnie mi się współpracuje - kończy trener Lechii II.

Przygotowania

Okres zimowy w Polsce jest długi, tym bardziej w polskiej V lidze, dzięki czemu jest sporo czasu, aby solidnie przygotować się do rundy rewanżowej. - Zaczęliśmy trenować w połowie grudnia, ale pełne obroty włączyliśmy dopiero w styczniu i lutym - mówi szkoleniowiec rezerw Lechii.

Trenigów było sporo, bo trzy razy w tygodniu biało-zieloni ćwiczyli na siłowni. Poza tym trener uatrakcyjnił zawodnikom zimowy okres przygotowawczy i to bardzo... - W okresie przygotowawczym postawiłem na wszechstronne przygotowanie lekkoatletyczne, siłowe i wytrzymałościowe, np. poprzez biegi w terenie. Do tego doszły zajęcia z koordynacji ruchowej, gimnastyki oraz akrobatyki - wymienia trener. - Do tego należy dodać jeszcze sparingi oraz codzienne zajęcia z piłkami - kończy.

Sparingi:
GKS Luzino 0:1
Orzeł Trąbki Wlk. 1:1
Wierzyca Starogard 2:2
Grunke Somonino 2:1
Polonia Gdańsk 4:2

Cel: awans

Pomysł rezerw Lechii zrodził się trzy lata temu, gdy Lechia rozpoczynała sezon jeszcze w III lidze. Druga drużyna biało-zielonych pod pełną nazwą "OSP Lechia II Gdańsk" wystartowała wtedy od VII ligi. Po rundzie jesiennej sezonu 2004/05 funkcję pierwszego trenera zespołu objął Sebastian Czajka. Jak dotąd nie zawiódł, gdyż piłkarze pod jego opieką z roku na rok wywalczają upragniony awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W tym roku ich celem również jest awans - do IV ligi. - W taki sposób uzupełniliśmy kadrę, że nie rozpaczamy nad stratami. W zasadzie jest ona skompletowana. Zrobimy wszystko, żeby osiągnąć nasz cel - zakończył szkoleniowiec.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.325