Gdańsk: wtorek, 13 kwietnia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 104 (16/2007)

15 maja 2007

SEBASTIAN CZAJKA MUREM ZA REZERWAMI

Mamy prawo do chwili słabości

Nam - rezerwom Lechii - oczywiście jest smutno, bo umyka moment świętowania upragnionego awansu, ale też nikt z nas, a ja już jako ostatni, nie będziemy winić się i lamentować z tytułu utraty w ostatnim czasie sporej ilości punktów i bramek.

SEBASTIAN CZAJKA

Zapewne nie tak wyobrażaliśmy sobie finisz rozgrywek w klasie okręgowej naszej grupy, jednakże świadczy to o tym, jak silna jest to grupa i jak cudownym sportem jest piłka nożna, trzymająca w ciągłym napięciu, dostarczająca dużej dawki adrenaliny i potrafiąca zaskakiwać nawet rozsądnie myślących ludzi.

Jakże inaczej wytłumaczyć, że często słabsze zespoły wygrywają z mocniejszymi? Biedniejsze z bogatszymi? Nieposiadające żadnych "gwiazd" i te naszpikowane wielkimi nazwiskami?

To jest właśnie sport, nasza wspaniała piłka nożna, którą wszyscy przecież tak bardzo kochamy i fascynujemy się nią na co dzień.

Nam - rezerwom Lechii - oczywiście jest smutno, bo umyka moment świętowania upragnionego awansu, ale też nikt z nas, a ja już jako ostatni, nie będziemy winić się i lamentować z tytułu utraty w ostatnim czasie sporej ilości punktów i bramek.

Mam nadzieję, że rezerwom może przydarzyć się od czasu do czasu jakaś wpadka?

Biorę oczywiście pełną odpowiedzialność za wyniki zespołu i w pełni z nim się utożsamiam, a już na pewno nie pozwolę powiedzieć złego słowa na żadnego z zawodników biorących udział w operacji "IV liga". Cenię każdego z graczy aktualnie występujących w zespole i przeżywam dokładnie tak samo zarówno ich wzloty, jak i upadki. My, trenerzy, mamy do czynienia przecież nie z zaprogramowanymi robotami, ale żywymi ludźmi, mającymi prawo do chwili słabości.

Wierzę w końcowy sukces tak samo mocno jak wtedy, kiedy rozpoczynałem pracę z rezerwami w klasie B. Pokuszę się o stwierdzenie, że moja wiara jest w tym trudnym momencie dla zespołu jeszcze mocniejsza i nawet na moment nie tracę z oczu tabliczki z napisem "AWANS".

Z mojej strony zawodnicy nie usłyszą żadnych krytycznych uwag pod swoim adresem, a wręcz przeciwnie - wiele dobrego słowa za to, czego już dokonali i jak wiele jeszcze dobrego przed nami. Proszę trzymać za nas kciuki i gorąco nas wspierać. Choćby myślą.

Autor jest trenerem piątoligowej drużyny rezerw Lechii Gdańsk. W miniony weekend Lechia II Gdańsk przegrała mecz derbowy z Gedanią 0:1.
KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032