Gdańsk: niedziela, 24 stycznia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 108 (20/2007)

12 czerwca 2007

PODSUMOWANIE SEZONU JUNIORÓW MŁODSZYCH

Stracona władza na Pomorzu

Juniorzy młodsi stracili tytuł mistrzowski makroregionu. Tym razem podopieczni trenera Marka Szutowicza przegrali z gdyńską Arka i tytuł, zamiast do Gdańska, powędrował do rywala zza miedzy. Drużyna z Gdyni będzie reprezentować Pomorze w dalszej walce o Mistrzostwo Polski Juniorów.

PAWEŁ DOCZYK

Drugie miejsce to porażka dla gdańskiego zespołu. Tym bardziej bolesna jest ona dlatego, że niemalże przez cały sezon biało-zieloni prowadzili w tabeli, jednak ostanie wyniki sprawiły, że rywale odrobili straty z nawiązką i gdańszczanie musieli uznać wyższość Arki.

W całym sezonie piłkarze Marka Szutowicza rozegrali 30 spotkań, strzelając 117 bramek i tracąc zaledwie 15. W sumie wygrali oni 23 mecze, zremisowali 6 i tylko 1 przegrali. Niestety, ta jedyna porażka głównie przesądziła o tym, że Lechia zajęła 2. miejsce. Był to mecz z Bałtykiem Gdynia, przegrany przez gdańszczan 0:1.

Marek Szutowicz (trener Juniorów Młodszych)

- Na pewno porażką jest 2. miejsce w ligowej tabeli, a przegrana z Bałtykiem, była pierwszą porażką w oficjalnych spotkaniach ligowych od roku. Niemniej jednak, tylko zwycięstwo z Bałtykiem dawało nam 1. miejsce - powiedział trener Juniorow Młodszych.

- Przyczyn porażki myślę, że jest kilka. Po pierwsze - słaby poziom ligi, gdzie na 30 spotkań tak naprawdę 2 mecze są na wysokim poziomie i o stawkę. Pozostałe - do przysłowiowej pierwszej bramki. Spotkanie z Bałtykiem przegraliśmy w głowach, bo za bardzo wszyscy chcieliśmy wygrać - dodal popularny "Szuto".

- W przekroju całej ligi zadecydował nie mecz z Bałtykiem tylko remis z Gedanią w 1. kolejce i remis z Arką SSA. Obydwa te mecze były do wygrania, zawiodła skuteczność- mówi Szutowicz.

- Najgorszy mecz? Bałtyk-Lechia 1:0. Najlepsze: Wieżyca-Lechia 0:5 i SWSiEMP Arka-Lechia 1:1, bo było to spotkanie walki, które pokazało charakter drużyny - wylicza trener Szutowicz.

- Przed sezonem zespół zasiliło 15 nowych zawodników, z czego 4-5 grało w podstawowej "11". Gra obronna zespołu była dobra, straciliśmy tylko 15 bramek w 30 meczach. Każda porażka na pewno nas wzmocni jako zespół i indywidualnie powinniśmy wyciągnąć wszyscy wnioski, co było dobre a co złe w sezonie - wyjaśnia trener.

- Uważam, że siłą tej drużyny jest 11 zawodników na boisku i rezerwowi. Każdy z zawodników zrobił sobie rachunek sumienia i wie jak sie spisał, czy zawiódł, czy nie. A do poprawki? Taktyka gry w każdej formacji w ataku i obronie - dodaje Szutowicz.

- Każdy - wszystko zależy od ich zaangażowania, talentu, charakteru, żetelności, sumiennosci i szczęścia - wyjaśnia na zakończenie, który z zawodników ma szansę na karierę w seniorskiej piłce.

W ostatnim meczu sezonu Lechia wygrała z Rodłem walkowerem, ponieważ dryżyna z Kwidzyna nie stawiła się na spotkanie.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.029