Gdańsk: środa, 20 stycznia 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 108 (20/2007)

12 czerwca 2007

S. CZAJKA: ZAMIESZANIE PO PORAŻCE

Nie graliśmy niesportowo!

"Tak jak przez dwa ostatnie lata nie szukałem usprawiedliwień co do wyniku meczu, pomimo tego, iż często było naprawdę ciężko, to w tej chwili troszkę ponarzekam" - mówi Sebastian Czajka, trener Lechii II Gdańsk, po ostatniej porażce 0:1 z Grunke Somonino.

SEBASTIAN CZAJKA

Mecz z Grunke należał do tych z kategorii topornych, naszpikowanych masą błędów z obu stron. Tak naprawdę nikt w Somoninie nie grał w piłkę, a tylko nawzajem sobie przeszkadzano. Wygrał zespół, który strzelił bramkę i tylko dzięki temu zgarnął trzy punkty. Jakie to proste, prawda?

Z naszej strony pewnym usprawiedliwieniem może być zupełnie nowy, egzotyczny zestaw zawodników - i to zarówno pod kątem wiekowym, umiejętności technicznych, jak i też wagowym... W naszym zespole mamy pewne limity, które ulegają wyczerpaniu, niedobór graczy z pierwszego zespołu, utrata juniorów przygotowujących się do bardziej priorytetowego zadania, jakim jest udział w Mistrzostwach Polski, a także kłopoty, których doznajemy w rezerwach, w znaczący sposób wpływają na jakość naszej gry. Jest nam przykro za tę porażkę, staramy się grać zawsze fair, a ja osobiście nie spojrzałbym w lustro, jeżeli zachowałbym się inaczej, niż grając o zwycięstwo.

Dlatego strasznie mi przykro, że pojawiają się zupełnie bezpodstawne uwagi dotyczące niesportowej gry z naszej strony. Wierzę jednak w ludzi, którzy wierzą we mnie oraz tych, którzy znają mnie od lat i doskonale wiedzą, iż nigdy nie postąpiłbym w niegodziwy sposób. Ludziom oceniającym inaczej nasz ostatni wynik mogę tylko powiedzieć jedno: sport nie jest dla was najlepszym sposobem na życie, a na sukces należy sobie zapracować samemu, nie licząc bez przerwy, że ktoś coś załatwi za was. Takie myślenie owszem było, ale przed rokiem 1990.

Jeżeli ktoś ma odrobinę oleju w głowie, to zauważy, że zwycięstwo Grunke nad nami nie zapewniło i zapewnić nie mogło tej drużynie gry w barażach (decydowało spotkanie Kolbudy-Sierakowice i obojętnie jaki wynik by tam nie padł, Grunke nie byłoby na miejscu barażowym). Podobne opinie, jak sięgam pamięcią, pojawiały się w okolicach naszej konfrontacji z Polonią Gdańsk, a jednak wygraliśmy pewnie 4:1...

Szkoda strzępić języka i proszę nie odebrać tej wypowiedzi jako próby tłumaczenia się, gdyż nie mamy do tego powodu, ale raczej jako uświadomienia praw, jakimi rządzi się sport, a z którymi nie wszyscy mogą się pogodzić zaczynając szukać tzw. "dziury w całym".

Na koniec chcę powiedzieć z pełną stanowczością: mamy czyste sumienie i patrzymy sobie w szatni prosto w oczy.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.037