Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 120 (32/2007)

4 września 2007

LECHIŚCI O MECZU Z MOTOREM

Cenne zwycięstwo w Lublinie

Piłkarze Lechii Gdańsk pod wodzą Tomasza Kafarskiego udali się do Lublina na mecz z Motorem, aby wywalczyć trzy punkty i zatrzeć złe wrażenie z początku sezonu. Sztuka ta gdańszczanom się udała, ponieważ Biało-Zieloni wygrali 1:0 po bramce Marcina Szałęgi. Z trybun spotkanie oglądał nowy trener Lechii, Dariusz Kubicki.

PAWEŁ DOCZYK
Gdańsk

Bohaterem gdańskiego zespołu był strzelec gola - Marcin Szałęga, dla którego była to pierwsza bramka w barwach Lechii w tym sezonie. Pochwalić należy również formację obronną, a także bramkarza Mateusza Bąka, bowiem dzięki dobrej grze w defensywie, gdańszczanie zagrali "na zero z tyłu".

Bardzo dobrą wiadomością dla trenerów jak i dla kibiców jest powrót na II-ligowe boiska Karola Piątka. Być może dzięki niemu skończą się problemy z lewą stroną obrony bądź pomocy. Pochwały należą się również trenerowi Tomaszowi Kafarskiemu, który po zwolnieniu Tomasza Borkowskiego był w trudnej sytuacji, ponieważ został szkoleniowcem tymczasowym i w krótkim czasie musiał poprowadzić zespół w dwóch meczach.

Popularny "Kafar" poradził sobie znakomicie, bowiem dwa spotkania, w jakich prowadził drużynę w roli pierwszego trenera, wygrał. Najpierw pod jego wodzą Biało-Zieloni rozgromili w Pucharze Polski, Jarotę Jarocin 4:1, a bohaterem meczu okazał się Paweł Buzała, który zdobył trzy bramki.

Następnie w jeszcze trudniejszym sprawdzianie Lechia wygrała na ciężkim terenie w Lublinie z tamtejszym Motorem 1:0. Miejmy nadzieję, że od tego zwycięstwa zacznie się marsz Lechii w górę tabeli.

Chciałbym zarówno ja, jak i wszyscy pozostali, żeby nowy trener - Dariusz Kubicki - sprawił, że Biało-Zieloni będą nie tylko ładnie grać, ale przede wszystkim gromadzić punkty i walczyć o czołowe lokaty w II lidze.

Niestety jedynym minusem tego meczu były wybryki chuligańskie między kibicami obydwu drużyn. Miejmy nadzieję, że do takich scen nigdy już nie dojdzie.

O meczu z Motorem i o wielu innych rzeczach opowiedzieli dla naszego serwisu Mateusz Bąk oraz Karol Piątek.

Mateusz Bąk
Najważniejsze było zwycięstwo

Jak oceniasz wasz mecz z Motorem? Jaki czynnik zdecydował o sukcesie?

- Spotkanie w Lublinie oceniam bardzo dobrze, ponieważ wygraliśmy mecz, a to było naszym celem. Nie ważny był styl, ale tylko i wyłącznie 3 punkty i to osiągnęliśmy. Nie zastanawiałem się nad tym, jaki czynnik był decydujący o naszym zwycięstwie. Na pewno mogła nim być czerwona kartka dla zawodnika Motoru. Grało nam się wtedy troszeczkę łatwiej, ponieważ mieliśmy więcej miejsca do gry. Najważniejsze było zwycięstwo. Jesteśmy z tego powodu zadowoleni.

Jak wyglądał mecz w Lublinie?

- Był to typowy mecz drugoligowy, w którym było bardzo dużo walki. Spotkanie z Motorem na pewno nie było porywającym i wielkim widowiskiem dla kibiców. Nie było w nim wielu sytuacji podbramkowych. Najważniejszy jednak był w tym komplet punktów, ponieważ graliśmy ładnie, ale brakowało nam "oczek". Przeciwnicy praktycznie nie zagrozili naszej bramce, nie mając żadnej czystej sytuacji strzeleckiej. My natomiast wykorzystaliśmy jedną z kilku i wygraliśmy.

Jak oceniasz drużynę Motoru Lublin?

- Zespół Motoru jest typowym beniaminkiem, który próbuje coś zdziałać w lidze, ale z różnym skutkiem dla nich. Tak jak mówię - w meczu z nami nie mieli nic do powiedzenia. Nie stworzyli żadnej stuprocentowej sytuacji do strzelenia bramki. My natomiast w drugiej połowie cały czas dominowaliśmy.

Pod wodzą trenera Kafarskiego, wygraliście dwa mecze. Co w zespole zmieniło się na lepsze, że przyszły dobre wyniki?

- Naprawdę nie wiem. Mecz z w Pucharze Polski to zupełnie co innego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że wygraliśmy trudny mecz w Lublinie. Nie chcę jednak na razie mówić, że wróciliśmy na właściwe tory, bowiem wygraliśmy dopiero dwa spotkania, w tym jeden w Pucharze Polski, dlatego nie chcę zapeszać. Fajnie, że udało się wygrać obydwa mecze i oby tak dalej.

Karol Piątek
Limit pecha już wyczerpałem

Zagrałeś swój pierwszy mecz w sezonie. Jak oceniasz swój występ z Motorem?

- Mój występ oceniam pozytywnie. Cieszę się bardzo, że po moich perypetiach zdrowotnych wreszcie mogłem zagrać w meczu ligowym i pomóc chłopakom na boisku. Jestem szczęśliwy, że zagrałem i oby tak dalej.

Zagrałeś zarówno w Pucharze Polski z Jarotą Jarocin, jak i w ligowym spotkaniu w Lublinie. Można więc powiedzieć, że kłopoty zdrowotne już masz za sobą?

- Myślę że tak. Mam nadzieję, że limit pecha już wyczerpałem i będę mógł dalej grać i żadna kontuzja mi się nie przytrafi. Czuję się dobrze i chciałbym żeby wszystko poszło po mojej myśli

Jaki czynnik według ciebie zadecydował o waszym sukcesie?

- Uważam, że zadecydowała o tym konsekwencja w grze defensywnej i ofensywnej. Nie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele, a sami wykorzystaliśmy jedną z trzech sytuacji i zdobyliśmy trzy punkty. Poza tym, realizowaliśmy założenia taktyczne trenera. Szkoda, że początek mieliśmy słaby, ale teraz mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie lepiej i zaczniemy gromadzić punkty. Cieszymy się, że zdołaliśmy wywieźć komplet "oczek" z tego trudnego terenu.

W pewnym momencie sędzia przerwał mecz z powodu ekscesów na trybunach. Jak oceniasz to, co się działo na stadionie?

- Powiem tak - takie rzeczy w ogóle nie powinny mieć miejsca na stadionach, bo szkodzi to zarówno nam, jak i całej polskiej piłce. Takie wybryki chuligańskie wybijają wszystkich piłkarzy z rytmu gry. Jednak przerwa skończyła się dla nas dobrze i wygraliśmy mecz.

Pod wodzą trenera Kafarskiego wygraliście dwa mecze. Co w zespole zmieniło się na lepsze, że przyszły dobre wyniki?

- Nie wiem, czy się mogło coś zmienić w ciągu tygodnia. Myślę, że w odniesieniu dwóch zwycięstw pomogło odpowiednie podejście zawodników do tych spotkań.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019