Tygodnik lechia.gda.pl nr 123 (35/2007)

25 września 2007

II LIGA: PODSUMOWANIE 12. KOLEJKI

Lechia o klasę lepsza od lidera

Za nami 12. kolejka II ligi. Lechia pokonała w Gdańsku Pelikana Łowicz 4:0, a bramki dla Biało-Zielonych strzelali Andrzej Rybski i Piotr Cetnarowicz. Do sporej sensacji doszło w Gliwicach, gdzie tamtejszy Piast pokonał faworyzowaną Arkę Gdynia 3:1, dzięki czemu gospodarze zostali liderem. Dodajmy - liderem, który z Lechią przegrał trzy ostatnie mecze. Drugi jest Znicz, a trzecia Wisła.

PAWEŁ DOCZYK
Gdańsk

Lechia Gdańsk po wygranym meczu z Pelikanem Łowicz ma na swoim koncie 18 punktów i zajmuje w tabeli 8. miejsce. Następnym rywalem Biało-Zielonych w lidze będzie Kmita Zabierzów.

Drużyna z Zabierzowa zajmuje miejsce 15. z dorobkiem 5 punktów. Podopieczni trenera Krzysztofa Piszczka słabo prezentują się w ataku, ponieważ w 12 spotkaniach strzelili tylko 7 bramek. Słabo piłkarze Kmity grają w defensywie tracąc do tej pory 18 bramek.

Gdańszczanie na pewno będą musieli zwrócić uwagę na byłego zawodnika Lechii - Grzegorza Króla, ktory obecnie występuje w Zabierzowie. Mecz z Kmitą będzie szczególny dla środkowego pomocnika, Piotra Kasperkiewicza. Piłkarz ten grał w poprzednich sezonach w zespole z Zabierzowa.

W ostatniej kolejce Kmita Zabierzów zremisowała z Motorem Lublin 1:1 Jedyną bramkę dla zespołu Kmity strzelił wychowanek Lechii, Grzegorz Król.

Fatalny debiut

Nieudany debiut na ławce trenerskiej Stali Stalowa Wola miał Władysław Łach. Jego podopieczni ulegli w Płocku Wiśle 1:4. Piłkarze z Płocka po pierwszej połowie prowadzili już 3:1 i stało się jasne, że w tym dniu zwyciężą gospodarze. Goście w drugiej połowie próbowali odrobić straty, ale nadziali się na kontrę Wisły i stracili czwartego gola w tym meczu.

- Bardzo się cieszę, że mimo wysokiego prowadzenia gospodarzy moi zawodnicy w drugiej połowie potrafili walczyć i zaprezentowali się przyzwoicie - powiedział trener Stali, Władysław Łach.

- Wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Cieszę się, że moi podopieczni umieli podnieść się po dwóch porażkach z rzędu - mówił uradowany trener Wisły, Czesław Jakołcewicz.

Śląsk na fali

Kolejne zwycięstwo w lidze odniósł Śląsk Wrocław. Wrocławianie pokonali na wyjeździe beniaminka GKS Jastrzębie 2:1. Gole dla podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza strzelił wypożyczony z Ruchu Chorzów, Przemysław Łudziński. Była to pierwsza porażka jastrzębian na własnym stadionie w tym sezonie.

- Wygraliśmy, bo byliśmy lepsi. Kontrolowaliśmy grę przez cały mecz, ponieważ stworzyliśmy więcej sytuacji strzeleckich - podsumował ten mecz trener wrocławian, Ryszard Tarasiewicz.

Arka Gdynia na kolanach

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz w Gliwicach pomiędzy miejscowym Piastem a zespołem Arki Gdynia. Podopieczni Wojciecha Stawowego po pierwszej połowie przegrywali z gospodarzami 0:1, a gola zdobył Wojciech Kędziora.

Na początki drugiej połowy ten sam piłkarz ponownie zdobył bramkę i Piast prowadził z Arką już 2:0. Ostatecznie Piast pokonał Arkę Gdynia 3:1 i został nowym liderem II ligi.

- Nie mam się, czym chwalić. W grze mojej drużyny nie znalazłem niczego dobrego - powiedział dla Przeglądu Sportowego, trener Arki, Wojciech Stawowy.

- Czuję się szczęśliwy, bo dwa razy trafiłem do siatki, w meczu, który był na pierwszoligowym poziomie - cieszył się napastnik Piasta, Wojciech Kędziora.

ŁKS Łomża - Tur Turek 1:0

W 9 meczach 12. kolejki II ligi piłkarze strzelili łącznie 26 bramek. Sędziowie pokazali 35 żółtych i dwie czerwone kartki. Na stadionach zasiadło blisko 24 tysięcy kibiców.