Gdańsk: poniedziałek, 1 marca 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 127 (39/2007)

23 października 2007

HUBERT WOŁĄKIEWICZ DLA LECHIA.GDA.PL

Za młody dla Smudy

Hubert Wołąkiewicz, 22-letni środkowy obrońca Lechii, odkąd przyszedł do Gdańska prezentuje bardzo wysoką formę, czym z miejsca zdobył zaufanie kibiców. W wywiadzie dla naszego serwisu wychowanek Amiki Wronki opowiada m.in. dlaczego wybrał propozycję gdańskiego klubu, jak wspomina współpracę z Tomaszem Borkowskim, a także, jakie są jego zainteresowania poza futbolem.

PAWEŁ DOCZYK

Po słabym starcie drużyny w rozgrywkach II ligi prezentujecie ostatnio bardzo dobrą formę, nie ponosząc porażki od 12 spotkań. Co jest tego przyczyną?

- Myślę, że czynników jest kilka. Pierwszym jest na pewno przyjście nowego trenera, Dariusza Kubickiego, który dał drużynie nowy impuls do pracy. Wpływ na naszą dobrą postawę ma również to, że poziom rozgrywek jest bardzo wyrównany i każdy może wygrać z każdym. Wpływ na wyniki ma również nasza coraz lepsza gra i zgranie zespołu. Ważną sprawą jest także to, iż przyszła skuteczność w grze ofensywnej.

Kibice są bardzo zadowoleni z twojej postawy na boisku. Jak ty oceniasz swoją formę?

- Moja forma jest dobra, ale nie jestem do końca zadowolony ze swojej dyspozycji. Uważam, że może być troszkę lepiej niż jest teraz. Cały czas czekam na moją optymalną dyspozycję.

Czy spodziewałeś się, że tak dobrze zaaklimatyzujesz się w nowej drużynie już od początku sezonu?

- Na pewno początki w nowym zespole zwykle są ciężkie. Ja jednak bardzo się cieszę, że udało mi się od samego początku osiągnąć dobrą formę i wywalczyłem sobie miejsce w podstawowym składzie. Cały czas ciężko pracuję na treningach i mam nadzieję, iż nadal będę grał w pierwszym składzie.

Jak to było z twoim przejściem do Gdańska?

- Moje przejście do Lechii związane jest z osobą trenera Tomasza Borkowskiego, który już rok temu chciał mnie sprowadzić do Gdańska, ale niestety nie dogadały się oba kluby i musiałem wracać do Wronek. Jednak przed tym sezonem wszystko przebiegało po mojej myśli i w ten sposób trafiłem tutaj.

Dlaczego zdecydowałeś się akurat na propozycję Lechii?

- Po prostu chciałem odejść z Wronek, ponieważ akurat rozwiązano drużynę seniorską. Byłem jeszcze na testach w Lechu Poznań, ale trener Smuda powiedział, że jestem za młody i muszę się jeszcze dużo uczyć. Na opcję gdańskiego klubu zdecydowałem się dlatego, że działacze i trenerzy Lechii przedstawili mi bardzo konkretną propozycję.

Czy oprócz propozycji z Gdańska miałeś jakieś inne oferty?

- Były oferty z klubów drugoligowych, ale nie były one na tyle konkretne, żeby się zdecydować. Po drugie większość z tych klubów chciała mnie tylko wypożyczyć, a ja chciałem transferu definitywnego.

Czyli klub z Gdańska wykupił ciebie z Amiki Wronki? Na ile czasu podpisałeś kontrakt z klubem z Gdańska?

- Zostałem wykupiony definitywnie, a mój kontrakt obowiązywać będzie przez trzy lata.

Czy przed przyjściem do Gdańska czegoś się obawiałeś?

- Myślę, że obawy są zawsze, zwłaszcza, jeżeli przychodzi się do innej drużyny. Na pewno miałem obawy związane z aklimatyzacją w nowym otoczeniu, ale na szczęście wszystko przebiegało bardzo dobrze.

Jak wyglądała twoja aklimatyzacja oraz pierwsze dni w Gdańsku?

- Z początku było trochę ciężko, ale w miarę czasu coraz lepiej, ponieważ coraz lepiej poznawałem wszystkich kolegów z zespołu. Także było OK.

Jak przyjęli cię nowi koledzy z drużyny?

- Jestem bardzo zadowolony z przyjęcia mnie przez cały zespół Lechii.

Z którym z piłkarzy z zespołu przyjaźnisz się najbardziej?

- Na pewno jest to Piotrek Rafalski. Bardzo dobry kontakt mam także z Mateuszem Bąkiem, ale także z innymi kolegami z drużyny.

Jak wspominasz trenera Tomasza Borkowskiego, który sprowadził cię do Lechii ?

- Z trenerem Borkowskim współpracowałem krótko, ale współpracę z nim wspominam bardzo dobrze. Bardzo wiele jemu zawdzięczam, ponieważ to ten trener sprowadził mnie do Gdańska i dał szansę gry w II lidze.

A jak z kolei układa się współpraca z nowym trenerem, Dariuszem Kubickim?

- Z trenerem Kubickim pracuję na razie krótko, ale na pewno jest to bardzo dobry fachowiec. Widać, że wprowadził kilka rzeczy, które nam pomogły i dzięki temu idzie nam dobrze. Myślę, że trener dodał nam pewności siebie oraz poprawił naszą grę zarówno w defensywie, jak i w ofensywie. Najważniejsze, że są efekty i oby tak było dalej.

Jakie są twoje mocne strony piłkarskie?

- Moją mocną stroną jest czytanie gry, a także szybkość. Dobrze również gram głową.

Od kogo z zespołu starasz się nauczyć najwięcej?

- Z pewnością najwięcej mogę nauczyć się od doświadczonych zawodników, jak Arkadiusz Miklosik czy też Jacek Manuszewski.

Zdążyłeś już poznać Gdańsk?

- Mieszkam w Gdańsku z dziewczyną i razem zdążyliśmy już troszeczkę poznać miasto.

Na treningi dojeżdżasz samochodem czy środkami komunikacji miejskiej?

- Na treningi zabieram się samochodem razem z Sebastianem Fechnerem.

Jakie są twoje cele na najbliższe trzy mecze oraz na cały ten sezon?

- Celem na najbliższe mecze to oczywiście komplet punktów i utrzymanie pozycji lidera. Jeżeli chodzi o cały sezon, to wszyscy chcielibyśmy awansować do I ligi.

Jakie są twoje zainteresowania oprócz piłki nożnej?

- Bardzo lubię chodzić do kina, słuchać muzyki oraz rozwiązywać krzyżowki. Moje hobby to również komputer.

Który z zawodników grających na twojej pozycji jest twoim idolem?

- Jednym z zawodników, którego bardzo lubię i podziwiam jest Alessandro Nesta z AC Mialnu.

Jakie to uczucie, być liderem II ligi?

- Jest to naprawdę bardzo miłe i fajne uczucie. Oby tak było do końca sezonu.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.042