Gdańsk: niedziela, 16 czerwca 2024

Tygodnik lechia.gda.pl nr 128 (40/2007)

30 października 2007

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

LIGA RED BOX W GDAŃSKU

Zmierzyć się z gwiazdami

Takiego piłkarskiego przedsięwzięcia w Trójmieście jeszcze nie było. Na nowopowstałym boisku ze sztuczną murawą, znajdującym się za trybuną krytą stadionu Lechii, od kilku tygodni odbywa się liga piłkarska "szóstek" organizowana przez firmę Red Box.

MICHAŁ KORNIAHO

Dzień w dzień od godzin popołudniowych niemal do północy, przy świetle jupiterów dziesiątki pasjonatów futbolu kopią piłkę, chcąc skorzystać z niepowtarzalnej wręcz, jak na polskie warunki, okazji gry na sztucznej trawie.

Podobne rozgrywki już od 2000 r. odbywają się w Poznaniu. Z roku na rok impreza w stolicy Wielkopolski rozrasta się i nabiera coraz większej popularności. Świadczyć o tym mogą choćby nazwiska uczestników którzy swoją obecnością przyczynili się do wzrostu prestiżu ligi. Grzegorza Rasiaka, Mirosława Okońskiego, Sławomira Twardygrosza, czy muzyków Libera i Donia zna bowiem chyba każdy.

Od jesieni 2007 Red Box, firma wyposażająca wszystkie zespoły gdańskiej Lechii w sprzęt marki Jako, postanowiła zorganizować rozgrywki w dwóch kolejnych dużych miastach Polski: w Katowicach i właśnie w Gdańsku. W Grodzie nad Motławą spotkały się one z wielkim zainteresowaniem. Do gry zgłosiło się 47 zespołów.

- Jesteśmy mile zaskoczeni tak sporą ilością zespołów, chcących wziąć udział w naszej lidze - mówi przedstawiciel firmy Red Box w Gdańsku, Dariusz Janus. - Mimo, że w danej chwili na całym boisku odbywają się trzy spotkania na raz, to i tak miewamy kłopoty ze znalezieniem wolnych terminów na niektóre mecze.

Rozgrywki Red Box mają swój własny, niepowtarzalny kształt. Każdy pełen sezon tej ligi, po którym koronuje się mistrzów wszystkich trzech grup oraz wręcza nagrody indywidualne najlepszym piłkarzom, trwa w ciągu jednej rundy typowych rozgrywek ligowych - na wiosnę i na jesień. Dodatkowo organizator ligi planuje przeprowadzić również rozgrywki w zimie.

- Nie wystraszy nas i ta pora roku - zapowiada Dariusz Janus. - Jeśli nawet na boisku miałaby zalegać warstwa śniegu, to i w takich warunkach chcemy sprawnie przeprowadzić ligę.

Wspomnieliśmy już o nagrodach dla najlepszych uczestników Trójmiejskiej Ligi Piłkarskiej szóstek Red Box. Przejdźmy teraz do konkretów. Pierwsze trzy zespoły każdej z grup otrzymają bony pieniężne na sprzęt sportowy oferowany w salonie Red Box, odpowiednio po 600, 400 i 200 zł. Jest więc o co grać. Dodatkowo uhonorowani zostaną najlepszy strzelec i najlepszy piłkarz Ligi, a także najlepiej atakujący zespół (z największą liczbą zdobytych goli), najlepiej broniąca się ekipa (najmniej straconych bramek) oraz drużyna fair play.

Niemal każdego wieczoru, obserwując spotkania rozgrywane na równiutkim jak stół boisku, można dostrzec jakąś znaną postać uganiającą się za futbolówką - czy to znanego na lokalnym podwórku piłkarza, czy to popularnego dziennikarza lub działacza. Poniżej prezentujemy według zespołów nazwiska wszystkich tych uczestników ligi Red Box w Gdańsku, których każdy przeciętny kibic Lechii znać powinien:

Taurus:
Błażej Jenek, Piotr Opuszewicz, Piotr Czerwonka, Robert Sierpiński, Radosław Michalski, Krzysztof Chmura, Paweł Budziwojski

Maniara FUH:
Tomasz Dargacz, Krzysztof Bartoszuk, Przemysław Urbański, Marcin Waniuga, Paweł Staruszkiewicz, Krzysztof Wilk

Cafe Ferber:
Marek Szutowicz, Bartosz Skierka, Robert Jędrzejczak, Gracjan Pajor, Jacek Cieśliński

Copacabana:
Dominik Depta, Grzegorz Musik (reprezentanci Polski w beach soccerze), Adrian Klimowicz

Gazownia Gdańska:
Mariusz Radoń, Aleksander Cybulski, Paweł Piotrowski

Sport Shop:
Marek Cirkowski, Tomasz Broner

TV Gdańsk:
Jan Lindner, Janusz Woźniak

Interdoor:
Jacek Cuch

Lord:
Maciej Kozak

Lotos Kolej:
Sebastian Czajka

Monte Carlo:
Andrzej Marchel

Gazeta Gdańska:
Marek Formela

Suchanino:
Marek Widzicki

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.012