Gdańsk: piątek, 29 września 2023

Tygodnik lechia.gda.pl nr 130 (42/2007)

13 listopada 2007

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

PODSUMOWANIE RUNDY: LECHIA III GDAŃSK

Wertepy zamiast boisk

A-klasa, w której występuje zespół Lechii III Gdańsk, zakończyła rundę jesienną. Po pierwszej części rozgrywek gdańszczanie zajmują w tabeli dopiero czwarte miejsce, co na pewno nie zadowala kibiców i trenerów Biało-Zielonych. Szkoleniowcem zespołu jest Robert Jędrzejczak, który zastąpił na stanowisku Krzysztofa Chmurę.

PAWEŁ DOCZYK
Gdańsk

Piłkarze Lechii rozegrali w tej rundzie 12 spotkań, gromadząc w nich 22 punkty. Na ten dorobek złożyło się 7 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki.

Lechia III to najlepszy zespół w lidze pod względem strzelonych bramek. Przez całą rundę zawodnicy z Gdańska strzelili aż 40 goli.

Trochę gorzej podopiecznym trenera Jędrzejczaka idzie w grze obronnej, ponieważ Biało-Zieloni stracili 26 bramek. Jest to jeden z najgorszych wyników w A-klasie.

W ostatniej kolejce Lechia przegrała na własnym boisku z drugim zespołem Czarnych Pruszcz Gdański 0:1.

Najwyższe zwycięstwo w A-klasie Biało-Zieloni odnieśli w Gdańsku. Podopieczni Roberta Jędrzejczaka rozgromili Fosfory Wiślinka 11:2.

Z kolei najwyższą porażkę gdańszczanie zanotowali w Straszynie z Orłem, gdzie przegrali 1:4.

Robert Jędrzejczak (trener Lechii III Gdańsk)

- Podsumowując rundę jesienną w wykonaniu mojego zespołu, mogę stanowczo stwierdzić, że nie jestem zadowolony z osiągniętych wyników i miejsca w tabeli. Być może jedną z przyczyn jest fakt, iż jest to młoda drużyna, nie mająca doświadczenia na tym szczeblu rozgrywek.

- Moi zawodnicy tylko w meczach u siebie spisywali się całkiem nieźle, gorzej niestety szło nam na wyjazdach, gdzie zmagaliśmy się także z wertepami zamiast boisk.

- Drugą przyczyną jest to, że paru zawodników, jest jeszcze w lidze juniorów, gdzie na pewno był mniejszy kontakt fizyczny między graczami. Jednym z elementów, nad którym trzeba popracować to gra w formacji obronnej.

- Strzelamy dużo bramek, ale także sporo ich tracimy po bardzo prostych błędach. Jeśli chodzi o poziom drużyny na tle zespołów w całej lidze, to na pewno piłkarsko, razem z zespołem z Pruszcza Gdańskiego, jesteśmy najlepsi.

- W przeciągu całych rozgrywek zdecydowanie zawiedli mnie zawodnicy, którzy, na co dzień mieszkają poza Trójmiastem, gdyż były mecze, gdzie po prostu ich brakowało. Natomiast na pewno mogłem liczyć na zawodników z Gdańska, tych, którzy trenują w Lechii od dziecka.

- Zarząd Lechii nie postawił przed drużyną jakichś celów. Ja natomiast sam sobie je określiłem. Celem jest awans do V ligi. Jeśli chodzi o zawodników, których można wyróżnić to są to ci, którzy dają z siebie wszystko, bo grają w Lechii. Obojętnie czy jest to druga, czy też szósta liga.

KADRA ZESPOŁU

Bramkarze: Koprowski Rafał, Skrzypczak Michał.

Obrońcy: Brzostek Paweł, Sekuła Piotr, Czorniej Karol, Barski Bartłomiej, Łuczak Marcin, Szafrański Łukasz, Mazur Wiktor, Kalkowski Piotr, Szmulewski Paweł.

Pomocnicy: Szprengel Łukasz, Włodkowski Mateusz, Witanowski Marcin, Górecki Filip, Czerwiński Paweł, Ucinika Mateusz, Paszkowski Dawid, Duzowski Łukasz, Zachaczewski Adrian, Kowakowski Michał, Leier Tomasz, Szuprytowski Damian.

Napastnicy: Boszke Michał, Felski Marcin, Bladowski Robert, Gajewski Jacek.

Ludzie Lechii
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2023. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027