lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 136 (1/2008)
1 stycznia 2008


DOMINIK SOBAŃSKI DLA LECHIA.GDA.PL

Bogatszy o doświadczenia

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej wydawało się, że pozycja bramkarza w gdańskim zespole jest silnie obsadzona i niepotrzebne będą żadne wzmocnienia. Trener Dariusz Kubicki postanowił jednak pozyskać jeszcze jednego golkipera. Nieoczekiwanie wybór padł na Dominika Sobańskiego, który jeszcze pół roku temu grał w gdańskiej Lechii.

PAWEŁ DOCZYK
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/11854/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

W rozmowie z lechia.gda.pl "Sobol" ujawnił kulisy swojego powrotu do Gdańska

Ostatnio mówiło się o twoim powrocie do Gdańska. Czy wszystkie szczegóły zostały już załatwione i twoje przejście do Lechii jest przesądzone?

- Wszystkie sprawy są już praktycznie załatwione, pozostaje tylko kwestia rozwiązania mojego kontraktu w Trzebiatowie. Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku i wiosną będę mógł zagrać w Lechii.

Twój powrót jest zaskoczeniem dla większości kibiców. Jak do niego doszło?

- Dzwoniłem kiedyś do Roberta Sierpińskiego w sprawie jakiegoś numeru telefonu. Robert wiedział, że poszukuję nowego klubu i zaproponował czy nie chciałbym powrócić do Lechii. Powiedziałem, że pomysł jest bardzo ciekawy i warty przemyślenia. Obiecał, że porozmawia z trenerem Kubickim i przekaże ten pomysł na spotkaniu z zarządem czy też na forum trenerskim. Zadzwonił później do mnie i oznajmił, że trener Kubicki jest zainteresowany moją osobą.

Dlaczego zdecydowałeś się powrócić do Gdańska?

- Moja decyzja o odejściu z Gdańska była błędna i bardzo tego żałowałem. Niestety wtedy było już za późno na zmianę decyzji. Szczerze mówiąc po cichu bardzo liczyłem na to, że Lechia będzie szukała bramkarza, a ja będę w kręgu zainteresowań klubu. Tak się właśnie stało, sam nie wiem dlaczego. Można powiedzieć zrządzenie losu.

Czy oprócz powrotu do Lechii były propozycje z innych klubów?

- Była jeszcze propozycja z Zagłębia Sosnowiec, jednak wiemy, co się z tym klubem stało. Po prostu cały zarząd, za czasów którego byłem na testach, podał się do dymisji i do tego doszła jeszcze zmiana trenera, więc nie zaprzątałem sobie tym głowy. Nie miałem jakichś ofert z wielkich klubów, ponieważ nie jestem bramkarzem z głośnym nazwiskiem. Nie mam też menedżera i wszelkie sprawy związane z transferami staram się sam załatwiać.

Czy wszystkie szczegóły z klubem z Gdańska są załatwione?

- Jestem właścicielem swojej karty, więc myślę, że nie będzie żadnych kłopotów. Wszystkie szczegóły są już dopięte. Pozostało tylko złożenie podpisu na umowie. Umówiliśmy się z dyrektorem Jenkiem na podpisanie kontraktu 7 stycznia, po moim przyjeździe do Gdańska.

Jak długo będzie obowiązywać umowa z klubem?

- Mój kontrakt z Lechią będzie obowiązywał przez rok.

W zespole jest dwóch znakomitych bramkarzy: Paweł Kapsa i Mateusz Bąk. Czy nie obawiasz się tego, że znowu grozi ci ławka rezerwowych?

- Nie, ponieważ jestem bogatszy o te doświadczenia, które nabyłem grając półtora roku w Lechii. Dzięki temu będzie mi łatwiej walczyć o miejsce w bramce. Na pewno moim plusem jest również to, że występowałem tutaj i bardzo dobrze znam to środowisko, znam tych ludzi i wiem, czego mogę się spodziewać. Rywalizacji na pewno się nie boję.

Ostatnio grałeś w III lidze w zespole Rega-Merida Trzebiatów. Jak wspominasz pobyt w tym klubie?

- Było to takie zderzenie z rzeczywistością, ponieważ była duża różnica poziomu gry pomiędzy II a III ligą i na początku ciężko było się przestawić do tego, co zastałem w tamtym klubie. Wiadomo jednak, że człowiek potrafi się przyzwyczaić do każdej sytuacji. Pobyt w Trzebiatowie dał mi to, że miałem dużo sytuacji do pokazania swoich umiejętności i to dodało mi też pewności siebie.

Czemu zdecydowałeś się na odejście z Trzebiatowa. Nie chciałeś, zostać w tym klubie?

- Tą możliwość od początku traktowałem jako wyjście awaryjne. Tak jak wcześniej mówiłem, podjąłem błędną decyzję o odejściu z Lechii. Później leczyłem jeszcze kontuzję pleców u pana Pawłowskiego. Nie było czasu na szukanie nowego klubu. Po za tym Trzebiatów leży 50 kilometrów od mojego miejsca zamieszkania. Był to jedyny klub, jaki mi pozostał.

Czy rozmawiałeś już z trenerem Dariuszem Kubickim na swój temat?

- Tak. Rozmawiałem już ze szkoleniowcem gdańskiego klubu i muszę powiedzieć, że ta rozmowa nastawiła mnie optymistycznie i między innymi dlatego zdecydowałem się wrócić. Trener Kubicki nie powiedział mi wprost, że będę rezerwowym. Po prostu w każdym klubie jest rywalizacja i ten, kto będzie lepszy będzie grał w pierwszym składzie.

Jakie są twoje plany na najbliższą rundę?

- Przede wszystkim chciałbym wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie i awansować z Lechią do ekstraklasy.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT