lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 137 (2/2008)
15 stycznia 2008


PRZYGOTOWANIA IV-LIGOWYCH REZERW

W oczekiwaniu na Młodą Ekstraklasę

Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynają zarówno pierwszy, jak i drugi zespół gdańskiej Lechii. Wiosną będą walczyć o to, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Żeby to osiągnąć, niezbędny jest dobrze przepracowany okres przygotowawczy. Dobrą wiadomością dla sympatyków gdańskiego klubu jest to, że wszystkie sparingi będą rozegrane na boisku ze sztuczną murawą przy ul. Traugutta.

PAWEŁ DOCZYK
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/11859/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

Piłkarze z Gdańska okres przygotowawczy rozpoczęli 7 stycznia. Tego dnia zawodnicy odbyli pierwszy trening oraz przeszli testy sprawnościowe. Następnie gdańszczanie mieli robione różnego rodzaju badania w tym wydolnościowe na gdańskim AWFiS.

Biało-Zieloni przez cały okres będą trenować i przygotowywać się do rundy rewanżowej na własnych obiektach. Niestety w tym roku zespół nie wyjedzie na żadne zgrupowanie.

Jedynym wyjazdem będzie obóz dojazdowy, który będzie trwał 7 dni. Zespół będzie trenować wtedy między innymi na obiektach MOSiR-u Gdańsk. Rozpocznie się on 22 stycznia. Tam też trenerzy będą mieli do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Robert Jędrzejczak (trener rezerw)

- Do rundy wiosennej przygotowywać się będziemy tylko i wyłącznie na naszych klubowych obiektach. Nie wyjedziemy na żadne zgrupowania, ponieważ jest to związane z różnymi rzeczami, ale przede wszystkim z kosztami wyjazdu. Oczywiście fajnie byłoby pojechać na taki obóz i mieć wszystkich zawodników razem do swojej dyspozycji.

- Nie będziemy się jednak załamywać i solidnie przygotujemy się do wiosny w Gdańsku. Każdy przygotowuje się do rozgrywek tak jak może, a kto zrobił to najlepiej, okaże się wiosną.

- Nie przewidujemy w zespole żadnych transferów, przyszło do nas kilku zawodników, ale są to przeważnie chłopcy z rocznika 1991 z naszego klubu. Mamy naprawdę dobrą kadrę. Celem, jaki postawił przed nami klub, to ogrywanie młodzieży w rozgrywkach IV ligi. My jednak zawsze stawiamy sobie wysokie cele, jakimi są dobre wyniki oraz jak najwyższe miejsce w tabeli.

Jeżeli chodzi o plan sparingów to będzie ich aż dziewięć. Przeciwnikami Biało-Zielonych będą: GKS Sierakowice, Hetman Białystok, Gryf Słupsk, Zatoka Puck, GTS Kolbudy, KP Sopot, Wisła Tczew oraz Juniorzy Lechii Gdańsk, których trenerem jest Józef Gładysz.

Tomasz Motyka (kierownik zespołu)

- Wszystkie sparingi podczas przygotowań rozegramy na własnych obiektach. Pierwszy mecz rozegramy 26 stycznia natomiast ostatni 5 marca. Jestem bardzo zadowolony z przeciwników, z jakimi się zmierzymy. Udało nam się załatwić wszystkie drużyny, z którymi chcieliśmy się zmierzyć w okresie przygotowawczym.

- Są to naprawdę bardzo dobrzy sparingpartnerzy, ponieważ są to silne zespoły i myślę, że konfrontacja z nimi pozwoli nam się bardzo dobrze przygotować do sezonu. Mam nadzieję, iż po tych grach kontrolnych wykrystalizuje się podstawowa jedenastka oraz drużyna, która z powodzeniem będzie walczyć w IV lidze.

W rozgrywkach IV ligi w zespole Lechii na pewno nie zagrają Michał Żuchowski, Marcin Łuczak, Wojciech Sekuła oraz piłkarze urodzeni przed 1988 rokiem. Wynika to z polityki klubu, który chce odmłodzić drużynę i przygotować ją w przyszłości do gry w Młodej Ekstraklasie.

- Mamy młody zespół. Większość chłopaków jest z rocznika 1988, 1989. Z piłkarzami, którzy są starsi musieliśmy się pożegnać. Taka jest polityka klubu, który chce, aby młodzi piłkarze ogrywali się w lidze. Poza tym zespół rezerw ma być w niedalekiej przyszłości przygotowywany do gry w Młodej Ekstraklasie.

- Nie wyjeżdżamy na żaden dalszy obóz, dlatego że wiąże się to z dużymi kosztami. Po drugie mamy na miejscu bardzo dobre warunki, żeby spokojnie i dobrze przygotowywać się do rundy rewanżowej.

- Naszym głównym celem jest ogranie młodych jeszcze piłkarzy, a także przygotowanie takiego zawodnika do gry w pierwszym zespole Lechii. Chcemy wygrywać i zająć jak najlepsze miejsce w rozgrywkach. Jednak nie jest to najważniejsze. Najważniejsze jest przygotowanie w przyszłości tej drużyny do rozgrywek Młodej Ekstraklasy oraz dostarczenie jednego bądź dwóch zawodników do pierwszego zespołu.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT