Gdańsk: sobota, 15 grudnia 2018
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 144 (9/2008)

25 marca 2008

CETNAR RATUJE PUNKTY

Górny Śląsk zdobyty

Biało-Zieloni zanotowali drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej sezonu 2007/2008. Gdańszczanie w trzech dotychczasowych meczach strzelili dwie bramki i trzy stracili. Mimo mało imponującego bilansu bramkowego, kibice nie mają powodów do narzekań. Dwa strzelone gole w obecnej rundzie dały Lechii 6 punktów oraz drugie miejsce w tabeli.

MICHAŁ OLSZEWSKI

Sobotni mecz w Jastrzębiu-Zdroju zgodnie z przewidywaniami do łatwych nie należał. Od początku spotkania to gospodarze dominowali na boisku i starali się uzyskać prowadzenie. Na ich drodze kilka krotnie stawał Paweł Kapsa. Bramkarz Lechii tego dnia nie był nieomylny i gdyby nie interwencja Artura Andruszczaka z 19 minuty, losy tego spotkania potoczyć by się zupełnie inaczej. Pomocnik wybił głową piłkę z linii bramkowej.

Lechiści w pierwszej połowie praktycznie nie stwarzali zagrożenia pod bramką GKS-u Jastrzębie. Akcje gdańszczan można policzyć na palcach jednej ręki. Bramce Jakuba Kafki raz zagroził Cetnarowicz oraz dwa razy Andruszczak.

Na szczęście dla Biało-Zielonych, obraz gry odmienił się w drugiej połowie spotkania. Gdańszczanie przejęli inicjatywę na boisku i raz za razem starali się umieścić piłkę w siatce. Dwukrotnie szczęścia próbował powracający do formy Rafał Kosznik.

Co nie udało się lewemu obrońcy Lechii, udało się Piotrowi Cetnarowiczowi. Napastnik gdańskiej drużyny w 67 minucie wykorzystał podanie Łukasza Trałki i strzelił gola na wagę trzech punktów. Było to drugie trafienie "Cetnara" w rundzie wiosennej oraz ósme w obecnym sezonie. Dla sprowadzonego podczas przerwy zimowej Trałki, była to pierwsza asysta zdobyta w barwach Lechii.

Biało-Zieloni wykorzystali potknięcie rywali i awansowali na pozycję wicelidera II ligi. Do pierwszego w tabeli Piasta, Lechia traci już tylko trzy punkty. Podopieczni Dariusza Kubickiego mają w tym momencie przewagę dwóch punktów nad trzecią w tabeli Polonią Warszawa oraz trzech nad czwartą Arką Gdynia.

W najbliższą niedzielę gdańska jedenastka zmierzy się właśnie z drużyną ze stolicy i w przypadku wygranej przewaga nad rywalem wzrośnie do pięciu punktów.

Mimo dobrych wyników w ostatnich dwóch meczach, nie można popadać w wielki optymizm. Gra Lechii nie przypomina tej z rundy jesiennej i pozostawia wiele do życzenia. Najbliższe dwa mecze ligowe pokażą, na co stać naszych piłkarzy.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.161