Gdańsk: sobota, 13 lipca 2024

Tygodnik lechia.gda.pl nr 147 (12/2008)

15 kwietnia 2008

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

JUNIORZY LECHII GDAŃSK: NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH

Lechia 2012

Lechia jest już o krok od ekstraklasy. Kibice Biało-Zielonych wobec tego zastanawiają się powoli, jak będzie wyglądać ich zespół grający w elicie? Czy wystarczy pieniędzy na ściągnięcie klasowych piłkarzy? Wydaje się jednak, że gruby portfel to nie jedyna recepta na sukces. Są też juniorzy klubu, którzy za kilka lat mogą stanowić o jego sile.

PAWEŁ DOCZYK

A zdolnej młodzieży Lechia ma teraz pod dostatkiem. Po kilku latach posuchy wszystko wskazuje na to, że z zespołów młodzieżowych Biało-Zielonych wyrośnie wreszcie kilku wysokiej klasy zawodników.

Postanowiliśmy stworzyć "18" meczową najzdolniejszych i najbardziej perspektywicznych juniorów Lechii. To na nich może się opierać w przyszłości kadra pierwszego zespołu. O pomoc w zestawieniu "drużyny przyszłości Lechii Gdańsk" poprosiliśmy szkoleniowców zespołów juniorskich od rocznika 1990 do rocznika 1994 - Józefa Gładysza, Marka Szutowicza, Jarosława Pajora oraz Radosława Gaca.

Drużyna przyszłości Lechii
Bramkarz
Patryk Sobczak (rocznik 1993)

Jak mówi jego trener Jarosław Pajor piłkarz, mimo że ma dopiero 15 lat jest jednym z najzdolniejszych i najbardziej perspektywicznych bramkarzy młodego pokolenia, czyniący ciągłe postępy.

Patryk bywał już na konsultacji kadry U- 15. Trenował też pod okiem szkoleniowca bramkarzy seniorów, Dariusza Gładysia. Zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, który ma zadatki na dobrego bramkarza i to z niego w przyszłości Lechia może mieć dużą pociechę.

Obrońcy
Paweł Rosiński (rocznik 1991)

Podopieczny Józefa Gładysza, grający w zespole Juniorów Młodszych, którzy w tym sezonie będą walczyć o MP Juniorów. 17-letni piłkarz jest uważany za jednego z najzdolniejszych i najbardziej perspektywicznych juniorów w gdańskim klubie. Reprezentant Polski do lat 17.

O jego talencie świadczyć może to, że zainteresowany jego osoba jest trener seniorów, Dariusz Kubicki, który dał szansę Rosińskiemu trenować z pierwszym zespołem.

Adam Prusaczyk (1992)

Podopieczny trenera Gaca jest zawodnikiem o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Typ zawodnika szybkościowego. Silny, z dobrym dryblingiem i grą jeden na jeden.

Jego kolejną umiejętnością jest to, że potrafi się bardzo dobrze zastawić oraz ustawić w polu karnym. Jeżeli zawodnik nadal będzie trenował i rozwijał swój talent, może on w przyszłości zrobić dużą karierę.

Łukasz Andrychowski(1990)

Prawy obrońca. Waleczny, nieustępliwy, bardzo dobrze grający w defensywie, trudny do przejścia. Jeżeli wyeliminuje proste błędy i niedokładność w grze może w przyszłości być następcą Pęczaka.

Bernard Powszuk (1994)

Młody zawodnik Lechii, imponuje dobrą szybkością jak na obrońcę. Bardzo dobra gra ciałem, potrafi dobrze przewidzieć akcję przeciwników i ustawić się w polu karnym. Bardzo ważną i mocną stroną Powszuka jest bardzo silna psychika, co na pewno odgrywa kluczową rolę w piłce nożnej. Według Radosława Gaca jest to mózg zespołu.

Pomocnicy
Patryk Brzeski (1992)

Młody piłkarz obdarzony jest bardzo dobrym dryblingiem oraz techniką. Typ szybkościowca. Bardzo dobra gra obiema nogami, zwłaszcza lewą. Obdarzony dobrym strzałem. Inwestycja w przyszłość.

Damian Tofil (1991)

Piłkarz, o który można powiedzieć naprawdę dużo dobrego. Porównywany przez trenerów do Kaki i Kazimierza Deyny. Jeden z największych talentów jakie pojawiły się w Gdańsku. Reprezentant Polski U -17. Jego dobra gra i talent został dostrzeżony przez wysłanników angielskiego klubu Wigan Athletic, gdzie udał się na testy.

Damian to taki klasyczny playmaker, który bierze na siebie ciężar gry i poprzez swój sposób grania, narzuca również styl zespołowi. Jego walorami są: dobry przegląd pola, piękne podanie, silny strzał, umiejętność kierowania grą. Jeśli chodzi o słabsze ogniwa, to na pewno odbiór piłki, gra w defensywie, gra głową i wślizgiem. Trenował już zespołem seniorów.

Sebastian Kądziela (1991)

Kolejny zawodnik z teamu Józefa Gładysza. Według wszystkich fachowców jest to bardzo duży talent, który ciężką pracą i dobrą grą może zajść bardzo daleko. Reprezentant Polski do lat 17. Zdaniem trenera Gładysza zespół seniorów powinien mieć z tego zawodnika dużo radości i to już niedługo.

Oskar Skrzecz (1993)

Szybki, dobry technicznie zawodnik, który ma niesamowity ciąg na bramkę. Jest on piłkarzem bardzo uniwersalnym. Może grać zarówno w pomocy jak i w ataku. Chłopak z charakterem, potrafiący znaleźć się w polu karnym. Jeden z kluczowych zawodników w drużynie trenera Jarosława Pajora.

Napastnicy
Kacper Wrzosk (1993)

Uważany za zawodnika z bardzo dobrą techniką, co na pozycji napastnika jest ważną cechą. Jego zaletami są: dobra gra głową, umiejętność zastawienia oraz ustawienia się w polu karnym przeciwnika. Król pola karnego.

Adrian Dałek(1992)

Piłkarz obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi. Potrafi bardzo dobrze grać w sytuacjach jeden na jednego, dobry drybling oraz strzały z dystansu oraz z linii pola karnego. Ma zadatki na dobrego napastnika, który może w przyszłości stanowić o sile gdańskiej Lechii.

REZERWOWI
Kacper Tułowiecki (1990)

Bramkarz, w ostatnim czasie bardzo duży postęp, znakomite warunki fizyczne i bardzo wysoka forma. Na dzień dzisiejszy nr 1 w zespole ale na pewno czuje na plecach oddech niemniej zdolnego, młodszego o rok Michała Kopki.

Bartosz Zakrzewski (1991)

Podopieczny Józefa Gładysza gra na pozycji środkowego obrońcy. Zawodnik jest jednym z najważniejszych ogniw Juniorów Młodszych. Niewątpliwe utalentowany obrońca, który być może już niedługo zagra w drużynie seniorów. Jego trener nie ma wątpliwości, że piłkarz ten może wiele osiągnąć.

Kamil Mazurek (1994)

Bardzo łatwo przedostaje się w pole karne przeciwnika. Jego atutem jest szybkość oraz gra jedne na jeden. Zawodnik uniwersalny mogący grać zarówno w pomocy jak i w ataku.

Bartłomiej Mazur (1993)

Najszybszy zawodnik w zespole. Piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy. Piłkarz, którego talent rozwija się szybko i prawidłowo. Trudny do przejścia w obronie. Na boisku jest twardy waleczny i nieustępliwy.

Adam Szamp (1993)

Bardzo inteligentny piłkarz grający jako ofensywny pomocnik. Playmaker, potrafiący zagrać bardzo trudną piłkę do kolegi z zespołu. Bardzo dobry przegląd pola, szybkość oraz umiejętność dobrego podania.

Marcin Kucharski (1994)

Gra w pomocy. Atutami zawodnika są: szybkość, dobra gra oraz strzał zwłaszcza z lewej nogi. Bardzo trudno jest mu zabrać piłkę.

Michał Płókarz (1990)

W każdym sezonie król strzelców naszej drużyny obecnie 15 bramek w Lidze Juniorów Starszych. Król pola karnego.

Tylko ciężka praca

Na pewno w gdańskim klubie jest jeszcze więcej utalentowanej młodzieży. Niewykluczone, że za kilka lat w którymś z zespołów juniorskich Lechii objawi się talent, którego nie uwzględniliśmy dziś w zespole przyszłości naszego klubu.

Miejmy nadzieję, że wszyscy młodzi piłkarze trenujący w Lechii, dzięki ciężkiej pracy i talentowi zabłysną niedługo w kadrze pierwszego zespołu Biało-Zielonych.

Pierwsze symptomy takiej perspektywy już są. Damian Tofil, Paweł Rosiński, czy Sebastian Krysiński już zaznali smaku treningów i gry w zespole seniorów. Teraz wystarczy pójśc za ciosem.

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.030