Gdańsk: środa, 12 sierpnia 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 148 (13/2008)

22 kwietnia 2008

RAZ JEST SIĘ NA DOLE, RAZ U GÓRY

Mały, wielki "Buzi"

Paweł Buzała 14 maja 2004 roku rozegrał swój pierwszy mecz w I lidze. Młody zawodnik w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał dwanaście spotkań i strzelił jedną bramkę. Po 27 miesiącach od debiutu w ekstraklasie "Buzi" przeniósł się do II-ligowej Lechii. W barwach gdańskiej drużyny zadebiutował 5 sierpnia 2006 roku. Od tego czasu zawodnik przebył drogę z "piekła" do "nieba".

MICHAŁ OLSZEWSKI
Gdańsk

Pod górkę

Sezon 2006/2007 nie był udany dla "Buziego". - Na początku mojej przygody w Lechii doznałem kontuzji. Nie było kolorowo, ale przychodząc do Gdańska, liczyłem się z tym, że czeka mnie ciężki początek. Najważniejsze, że sobie poradziłem i później było tylko lepiej - powiedział Buzała o swoich pierwszych krokach w Gdańsku.

W rundzie jesiennej poprzedniego sezonu, Paweł grał w trzynastu meczach, w których zdobył jedynie dwie bramki. Oba gole zostały strzelone w meczu Lechia - Kmita, wygranym przez Biało-Zielonych 5-1. W rundzie wiosennej młody zawodnik Lechii rozegrał taką samą ilość meczów co na jesień. Dało to w sumie 26 spotkań rozegranych w sezonie 2006/2007. Na wiosnę "Buzi" znowu nie powalał swoją skutecznością. Powiększył swój dorobek strzelecki jedynie o trzy trafienia. Jednak gole zdobyte w rundzie rewanżowej były bardzo cenne. Trafienia Pawła przedłużały nadzieje Lechii na awans do I ligi.

Kibice Lechii Gdańsk zapamiętali Buzałę w poprzednim sezonie głównie z ogromnej nieskuteczności i słabej kondycji. Młody zawodnik Lechii był obwiniany jako jeden z głównych "winnych" czarnej serii pięciu meczów bez zdobytej bramki.

- Nie zawsze jest tak jak byśmy sobie tego zażyczyli. Raz gra się dobrze, raz źle. Raz jest się na dole, raz u góry. To w sporcie normalne. Myślę, że każdy zawodnik przechodzi takie okresy i ja też to przeżyłem. Dzięki tym doświadczeniom na pewno stałem się silniejszym człowiekiem, jestem teraz dużo mocniejszy psychicznie.

"Buzi" w trudnych momentach nie poddawał się i dalej kroczył wyznaczoną przez siebie ścieżką. - Jak było źle, starałem się pokazać oraz udowodnić kibicom i ludziom, którzy byli przeciwko mnie, że umiem grać w piłkę. Wiele osób winiło mnie za porażki i mówiło, żebym jak najszybciej uciekał do Poznania. Ja nie zaprzątałem sobie tym głowy i dążyłem do tego, żeby zacząć dobrze grać i tylko o tym myślałem.

Z górki

Piłka nożna to taki sport, w którym liczy się to, co prezentuje zawodnik w danym meczu. Słowa te bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku Pawła. W obecnym sezonie swoją grą, walą walki i bramkami przekonał do siebie wszystkich, którzy w przeszłości wieszali na nim psy. - Kibic jest taki, że jak się wygrywa to cię noszą na rękach, a jak się przegrywa to cię mogą zakopać - ocenił Buzała.

"Buzi" w obecnym sezonie nie zagrał jedynie w trzech spotkaniach i ma już na swoim koncie 11 bramek. Szczególnie w pamięci kibiców powinny zapaść trafienia z meczu Pucharu Polski przeciwko Górnikowi Zabrze. Paweł strzelił w tym spotkaniu dwie arcyważne bramki. Pierwsza doprowadziła do dogrywki, a druga do rzutów karnych. - Kibic wymaga ode mnie dobrej gry, a od drużyny zwycięstw.

Napastnik Biało-Zielonych, powiedział jak czuje się obecnie w Lechii. - Czuję się bardzo dobrze w drużynie i co ważne, zostałem zaakceptowany przez kibiców. Jest dobry klimat wokół klubu i idziemy na pierwszą ligę. Nie mam żadnych kłopotów w Gdańsku i oceniam to wszystko dobrze, zarówno pod względem sportowym, jak i prywatnym.

Paweł ocenił swoją przyszłość. - Do czerwca pozostało jeszcze trochę czasu. Zobaczymy, jakie decyzje zapadną po zakończeniu obecnego sezonu. Dużo zależy od trenera i jego wizji drużyny w przyszłym sezonie. Pamiętajmy, że jeszcze nie awansowaliśmy i pozostało kilka meczów do rozegrania. Na pewno chciałbym zostać w Gdańsku i zagrać w pierwszoligowej Lechii. Mam jeszcze rok kontraktu, zobaczymy co przyszłość przyniesie.

Sympatycy Lechii na pewno nie będą mieć nic przeciwko temu , żeby "Buzi" na dłużej zadomowił się w pierwszoligowej drużynie z Gdańska.

KOMENTARZE (4)
Buzi tak trzymaj, a w przysżłym sezonie będziesz wałił bramy dla Lechii w ekstraklasie... :)...
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.182