Gdańsk: wtorek, 20 października 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 157 (22/2008)

24 czerwca 2008

PRZYGOTOWANIA DO SEZONU LECHII GDAŃSK

Recepta na sukces

Piłkarze i trenerzy Lechii ledwo co zakończyli świętowanie awansu do ekstraklasy i udali się na zasłużony wypoczynek, a już muszą rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Będzie to bardzo ważny czas, który z pewnością trzeba dobrze wykorzystać aby odpowiednio przygotować się do gry w ekstraklasie. Początek ligi przewidziany jest na 26 lipca.

PAWEŁ DOCZYK
Gdańsk

Podczas przygotowań do sezonu piłkarze Lechii wyjadą na dwa zgrupowania, które odbędą się w Polsce. Pierwszy zaplanowany jest na 23 czerwca w Białej Podlasce i potrwa on do 2 lipca. Drugie zgrupowanie Biało-Zielonych odbędzie się zaś w dniach od 8 do 18 lipca we Wronkach. Po powrocie zawodnicy rozegrają sparing z Kaszubią Kościerzyna. Odbędzie się on 19 lipca.

Pod Złotą Rybką

Przygotowania do najbliższego sezonu Biało-Zieloni rozpoczęli we wtorek, 17 czerwca od badań wydolnościowych i lekarskich na obiektach gdańskiego AWFiS. Do końca tygodnia lechiści kilkakrotnie trenowali jeszcze na stadionie żużlowym GKS Wybrzeże, a także na bocznym boisku przy ul. Traugutta. W poniedziałek 23 czerwca autokar z piłkarzami beniaminka ekstraklasy o godzinie 7 rano wyruszył już do Białej Podlaski.

- W Białej Podlasce będziemy trenować na obiektach miejscowego AWF-u. Zawodnicy będą mieli do dyspozycji bardzo dobrze przygotowane boisko. Na miejscu jest praktycznie wszystko, co potrzebne: basen, sauna, bieżnia lekkoatletyczna oraz siłownia. Nocować będziemy w hotelu „Złota Rybka”, który znajduje się obok boiska, na którym będziemy trenować. - powiedział kierownik drużyny, Piotr Żuk.

Podczas zgrupowania w Białej Podlasce zespół będzie miał treningi trzy razy dziennie. Lechiści rozegrają również jeden sparing z Motorem Lublin, w sobotę 28 czerwca.

- W Białej Podlasce pracować będziemy nad wytrzymałością oraz siłą fizyczną bo głównie nad tym pracuje się na pierwszych obozach. Nie będziemy również zapominać o doskonaleniu techniki i taktyki, ponieważ rozegramy jeden sparing. Wybraliśmy to miejsce na obóz, gdyż mamy tutaj zapewnione bardzo dobre warunki do treningu. - powiedział trener Lechii, Dariusz Kubicki.

-Rozgrywamy tutaj tylko jedne sparing z Motorem bo tak planowaliśmy. Wiadomo, że wykonamy tutaj ciężką pracę, a trzeba pamiętać, że grając mecze można bardzo łatwo doznać urazu, dlatego gramy tylko jeden mecz podczas zgrupowania

2 lipca zespół wraca do Gdańska i 5 lipca rozegra sparing z Bałtykiem Gdynia. Na razie nie wiadomo jednak gdzie zostanie rozegrany ten mecz. Następnie 8 lipca drużyna wyjedzie na kolejny obóz do Wronek.

Twierdza Wronki

Drużyna z Gdańska doskonale zna to miejsce, ponieważ przed rozpoczęciem tego sezonu, pod wodzą trenera Tomasza Borkowskiego przygotowywali się do rozgrywek na obiektach Amiki, gdzie odbywają się również zgrupowania reprezentacji Polski.

Jak mówi kierownik drużyny Piotr Żuk, duże znaczenie przy wyborze tego miejsca na tegoroczne zgrupowanie miały dobre doświadczenia sprzed roku.

Zawodnicy jak i sztab szkoleniowy zdążył poznać już pracowników jak i sam ośrodek więc powinno być łatwiej. A co najważniejsze, z warunków, jakie mieli do dyspozycji piłkarze, zadowolony był ówczesny sztab szkoleniowy zespołu.

- Do Wronek jedziemy 8 lipca autokarem. We Wronkach będziemy nocować w hotelu Olimpic. Warunki do treningów będziemy mieli idealne. Zresztą jeżeli swoje zgrupowania ma tutaj także nasza reprezentacja to warunki muszą być dobre.

- Do dyspozycji zawodników będzie praktycznie wszystko: siłownia, dwie płyty treningowe oraz główne boisko do rozgrywania meczów kontrolnych. Poza tym w hotelu jak i w całym ośrodku jest wszystko, co jest niezbędne do treningów i nie tylko. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ udało nam się zrealizować wszystko, co sobie założyliśmy wcześniej - cieszy się Żuk.

Podczas tego obozu Biało-Zieloni rozegrają trzy mecze kontrolne. Pierwszy z Mistrzem Polski w sezonie 2006/2007 Zagłębiem Lubin. Następnie przeciwnikami gdańskiego zespołu będzie ukraińska drużyna Vorskla Poltava oraz prawdopodobnie Warta Poznań. Wszystkie mecze rozegrane zostaną we Wronkach.

- Obóz we Wronkach jest w takim okresie, że zaraz po nim zaczyna się liga i trzeba będzie przygotować się odpowiednio. Będziemy tam ćwiczyć i szlifować różnego rodzaju zagrywki. Na pewno będziemy pracować i udoskonalać stałe fragmenty gry - zapowiada Dariusz Kubicki. - Pomogą nam w tym na pewno mecze sparingowe, które rozegramy. Trzeba będzie również popracować nad wytrzymałością oraz szybkością, ponieważ te elementy będą nam potrzebne w trakcie sezonu - dodaje.

Szkoleniowiec Lechii jest zadowolony z zaplanowanych zgrupowań i uważa, że pozwolą mu one dobrze przygotować zespół do występów w ekstraklasie.

-Jestem zadowolony z wyboru sparingpartnerów, z jakimi się zmierzymy. Zarówno obiekty we Wronkach i Białej Podlasce znam bardzo dobrze z dotychczasowej kariery piłkarskiej czy trenerskiej. Mam nadzieję, że będziemy mieli tam wszystko, co będzie nam niezbędne do treningów.

Miejmy nadzieję, że trenerzy, sztab medyczny i zawodnicy dobrze wykorzystają ten czas i dobrze przygotują się do zbliżającego sezonu. Wierzymy, iż efekty tej pracy zobaczymy jesienią podczas zwycięskich spotkań Lechii w ekstraklasie.

Kalendarz okresu przygotowawczego Lechii

23 06.08 - wyjazd na obóz przygotowawczy w Białej Podlasce.
28.06.08 - sparing z Motorem Lublin w Białej Podlasce.
02.07.08 - powrót do Gdańska.
05.07.08 - mecz kontrolny z Bałtykiem Gdynia (miejsce do ustalenia)
08.07.08 - wyjazd na drugi obóz do Wronek.
10.07.08 - sparing z Zagłębiem Lubin (Wronki)
12.07.08 - sparing z Vorsklą Poltava (Wronki)
16.07.08 - sparing z Wartą Poznań (Wronki)
18.07.08- powrót do Gdańska.
19.07.08- sparing z Kaszubią Kościerzyna

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.022