Gdańsk: środa, 19 czerwca 2024

Tygodnik lechia.gda.pl nr 180 (45/2008)

2 grudnia 2008

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

IV LIGA - PODSUMOWANIE JESIENI

Trzeci zespół seniorski

Na świeczniku kibiców Lechii i opinii publicznej głównie jest drużyna seniorów grająca w ekstraklasie. Tuż za nią plasuje się Młoda Lechia czyli drużyna do lat 21. Trzecim zespołem w hierarchii klubowej jest drużyna rezerw grająca w IV lidze. Minioną rundę jesienną podsumowuje Marek Szutowicz, były piłkarz, a od kilku lat także trener grup juniorskich przy Traugutta.

MAREK SZUTOWICZ, KOM

Rezerwy Lechii, występujące w IV lidze są trzecią drużyną seniorską w gdańskiej Lechii. Rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu z dorobkiem 27 punktów, bilans bramkowy 23-21. Od lipca br. drużynę prowadzi Marek Szutowicz.

- Rundę jesienną można zaliczyć do udanej, jeżeli chodzi o zdobyte miejsce w tabeli. Natomiast, jeżeli chodzi o grę to wyglądało to różnie. Na nie ustabilizowaną formę zespołu miała wpływ częsta rotacja zawodników z I zespołu i z drużyny Młodej Ekstraklasy, co za tym idzie brak zgrania zawodników. Poza tym w składzie IV ligowego zespołu w większości występują zawodnicy, którzy w zeszłym roku grali w Lechii II juniorów starszych. Trzon zespołu rocznika 1990 trenuje z Młodą Lechią, tylko kilku zawodników z podstawowej „11” zostało w IV lidze, dosłownie 4 - 5. Niemniej jednak można być zadowolonym z podjęcia walki w piłce seniorskiej i uważam taka drogę za właściwą – szkoleniowo, na pewno przyniesie to efekt.

Podopieczni trenera Szutowicza wygrali 8 meczów i zanotowali 4 porażki.

- Najlepszy mecz rozegraliśmy z Wisłą Tczew, wygrany 3:2, oraz z Chojniczanką Chojnice 0:1. Jeżeli chodzi o rywali można stwierdzić, że poziom IV ligi jest coraz słabszy i gdyby zespół tworzyli zawodnicy tylko z roczników 88, 89, 90 to bez większego problemu byłby na czołowej pozycji.

- Na wyróżnienie zasługują wszyscy zawodnicy, którzy są w kadrze IV ligi, gdyż pracują z dużym zapałem i chęcią udowodnienia trenerowi Borkowskiemu, że im należy się miejsce w ME – m.in. Michał Boszke. Z zawodników najczęściej grających można wyróżnić Łukasza Andrychowskiego, Marcina Lisa, Michała Płókarz (zdobył 6 bramek), Michała Kołodkę, Karola Wiśniewskiego, Mateusza Osewskiego oraz Michała Kopkę za wytrwałość.

- Co do przejścia zawodników do ME to rotacja jest cały czas między zespołami. Praca pomiędzy trenerami z ME, IV ligi i juniorów starszych układa się wzorowo.

- Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczynamy badaniami na AWFiS 10 grudnia. Treningi od 5 stycznia do 7 lutego, następnie obóz w Niechorzu. Po powrocie przygotowania na naszych obiektach. W każdy weekend zaplanowane są mecze sparingowe. Podziękowania jeszcze raz dla chłopaków za ambicje i zaangażowanie (III zespół seniorski w klubie) oraz dla ludzi współpracujących: trener Tomasz Mazur, kierownik Ryszard Andrychowski, osoby wspomagające Sławomir Lis, Grzegorz Płókarz.

Juniorzy młodsi

Oprócz drużyny rezerw Marek Szutowicz prowadzi drugi zespół Lechii występujący w lidze juniorów młodszych.

- Drużyna prowadzona przeze mnie, od czerwca 2008, w rundzie jesiennej do dnia 24 listopada odbyła 87 jednostek treningowych. Na taką liczbę złożyło się: 67 treningów, 13 meczów ligowych, 7 gier kontrolnych, w tym uwzględniono również 9 dniowy obóz przygotowawczy do sezonu w Kruszwicy.

Po rundzie jesiennej Lechia II zajmuje 7 miejsce z dorobkiem 21 punktów. Odniosła 7 zwycięstw i 6 porażek. Bramki 26:18. Najwyższe zwycięstwo zespół odniósł w ostatnim meczu z Wisłą Tczew 5:0. Zaś największa porażka 0:2 z Lechią (podopieczni Roberta Jedrzejczaka) i Gryfem Słupsk. Najwięcej goli padło w meczu z Chojniczanką Chojnice(8), najmniej z Bałtykiem, Gedanią i Arką (po 1).

- Najskuteczniejszym zawodnikami drużyny są: Kamil Wojciechowski z dorobkiem 6 bramek, Paweł Czychowski 4 bramki oraz Oskar Skrzecz 3. Najrówniej grającymi zawodnikami byli Sebastian Borzyszkowski i Tomasz Kowalewski. Najwięcej minut na boisku spędzili Adam Szamp i Michał Pietraniu. Zespół występował w dwóch ustawieniach 4-4-2 lub 4-1-4-1.

- Bardzo fajna grupa zawodników z dużymi umiejętnościami technicznymi (zasługa poprzedniego trenera Jarosława Pajora). Wyniki bardzo dobre jak na zespół rocznikowo młodszy w lidze. Wahania formy zawodników, brak koncentracji w ostatnich minutach (przegrane mecze z Gedanią, Arką, Bałtykiem) zadecydowały o kilku porażkach, których można było uniknąć. Zespół ten jednak powinien w przyszłym sezonie walczyć o mistrzostwo w Pomorskiej Ligi Juniorów Młodszych.

- Chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczno-noworoczne dla zawodników, ich rodzin i dla całej redakcji - zakończył Marek Szutowicz.

Ludzie Lechii
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.044