lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 184 (1/2009)
6 stycznia 2009


PLAN PRZYGOTOWAŃ LECHII DO RUNDY WIOSENNEJ

Kętrzyn, Bełchatów i Turcja

9 stycznia piłkarze Lechii rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej Ekstraklasy. Biało- Zieloni wyjadą na trzy obozy w tym jeden zagraniczny. Podopieczni trenera Jacka Zielińskiego udadzą się sie do miejscowości Belek w Turcji. Będą tam od 7 do 18 lutego.

PAWEŁ DOCZYK
Gdańsk
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/12121/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

W piątek piłkarze z Gdańska będą mieli badanie krwi, które zostanie przeprowadzone w klinice SwissMed. Następnie na obiektach AWFiS zawodnicy przejdą pierwszą część badań lekarskich i wydolnościowo - sprawnościowych.

Druga część badań odbędzie się w sobotę na obiektach Lechii. Na ten sam dzień zaplanowane jest szkolenie na temat środków antydopingowych, które poprowadzi doktor Maciej Pawlak. Do dwunastego stycznia lechiści będą trenować na własnych obiektach.

Później zawodnicy i trenerzy wyjadą na pierwsze zgrupowanie do Kętrzyna, który rozpocznie się 12 a zakończy 20 stycznia. Gdańszczanie, będą zakwaterowani w trzygwiazdkowym hotelu „Agros”. Treningi odbędą się na obiektach miasta. Być może gdańszczanie, rozegrają jeden mecz kontrolny z miejscową Granicą Kętrzyn. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie w ostatni dzień obozu.

Piotr Żuk (kierownik Lechii)

- Zdecydowaliśmy się na Kętrzyn, ponieważ burmistrz tego miasta jest kibicem Lechii. Poza tym, byliśmy na mini turnieju, który był tam wcześniej organizowany. Bardzo spodobały się nam obiekty, jakie tam zastaliśmy. Warunki są naprawdę bardzo dobre. Do dyspozycji zawodników będzie hala, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz między innym gabinet odnowy biologicznej.

Następnie Biało-Zieloni przyjadą do Gdańska, ale już 23 stycznia wyjadą do Bełchatowa. Treningi odbędą się na obiektach GKS Bełchatów.Piłkarze, będą nocować w hotelu o nazwie „Sport Hotel” Na tym obozie rozegrają trzy sparingi. Zespół z Traugutta, będzie miał do dyspozycji między innymi: halę, basen, gabinety odnowy biologicznej oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Jak przyznaje kierownik zespołu jednym z warunków przemawiających na korzyść tego miejsca, są nie tylko dobre warunki, zarówno jeżeli chodzi o trening i zakwaterowanie, ale również to, że w Bełchatowie łatwiej jest znaleźć w miarę silnych przeciwników na mecze kontrolne. Lechia zmierzy się z Wigrami Suwałki, Jagiellonią Białystok oraz z Turem Turek. Zgrupowanie zakończy się 1 lutego.

Po obozie w Bełchatowie piłkarze wracają do Gdańska i prawdopodobnie będą mieli dwa lub trzy dni wolnego. Następnie 6 lutego rozegrają w Gdańsku sparing z Bałtykiem Gdynia. Dzień później, czyli 7 lutego podopieczni trenera Zielińskiego rozpoczną ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej.

Szczęśliwa ziemia turecka

- Trzecie zgrupowanie podczas naszych przygotowań odbędzie się, w tureckiej miejscowości Belek, które jest oddalone około sześćdziesiąt kilometrów od Antalyi. Termin obozu to: 7 - 18 luty. Treningi będą odbywać się na boiskach z naturalną nawierzchnią. Oprócz tego oczywiście hala, basen i pełna odnowa biologiczna.

- Nie wiadomo jeszcze ile boisk będziemy mieli do dyspozycji, ponieważ nie wiadomo, jaką zastaniemy tam pogodę. Mamy jednak zapewnienie, że jedno boisko jest tylko i wyłącznie dla nas i nikt nie będzie go używał. Nocować będziemy w pięciogwiazdkowym hotelu.

- Na pewno wpływ na wybór Turcji miał poprzedni obóz. Wywalczyliśmy awans, więc ten kraj był dla nas szczęśliwy. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo i utrzymamy się w lidze. W grę wchodził Cypr, ale zdecydowanie wybraliśmy Belek. Poza tym jest to najtańszy kierunek w tej chwili.

Lechia rozegra trzy spotkania kontrolne z zespołami z lig zagranicznych: Słowacji, Rumuni i Ukrainy. Po powrocie do kraju, Biało-Zieloni rozegrają sparing z zespołem z niższych lig naszego regionu. Nie wiadomo jednak, kto będzie przeciwnikiem. Jednym z kandydatów jest Bałtyk Gdynia. Byłby to drugi mecz pomiędzy tymi zespołami podczas przerwy zimowej

Przygotowania Lechii do rundy wiosennej:

9. 01.09 - 10.01.09- rozpoczęcie treningów. Badania lekarskie i wydolnościowo - sprawnościowe na obiektach AWFiS.

12.01.09 - wyjazd na zgrupowanie do Kętrzyna.

20.01.09 - sparing z Granicą Kętrzyn. Powrót do Gdańska.

23.01.09 - zgrupowanie w Bełchatowie.

24. 01.09 - sparing z Wigrami Suwałki

27. 01. 09 - mecz kontrolny z Jagiellonią Białystok.

01.01. 09 - test mecz z Turem Turek. Powrót do domu.

06.02.09 - sparing z Bałtykiem Gdynia (Gdańsk).

07.02.09 - Zgrupowanie w Belek (Turcja).

09. 02.09 - sparing z Farul Konstanta (rumuńska I liga).

10. 02. 09 - mecz kontrolny ze Spartakiem Trnava (słowacka Superliga).

14 .02.09 - sparing z FC Zorya Luhansk (ukraińska Premier liga).

18. 02. 09 - powrót do Gdańska.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT