Gdańsk: czwartek, 27 lutego 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 192 (9/2009)

24 marca 2009

OKIEM "BUDZIKA" CZYLI PIŁKA Z PODTEKSTAMI

Brawa dla "Manka"

Rozgrywki ligowe dostarczają wielu emocji. Już dawno polska ekstraklasa nie była tak ciekawa jak teraz. Faworytów wskazać jest niezwykle ciężko, a każdy mecz jest dla wielu drużyn meczem o wszystko

PAWEŁ BUDZIWOJSKI

Mecz Lechii z Polonią Bytom miał być meczem o sześć punktów, niestety czarny scenariusz, który nie przechodził przez myśli kibiców stał się faktem. To Bytomianie zgarnęli komplet punktów. Nie można jednak już skazywać biało-zielonych na spadek. Zostało jeszcze sporo meczów i jak na razie sytuacja nie jest tragiczna. Liga pokazuje, że można powalczyć z każdym więc czemu nie może udać się w najbliższym meczu w Wodzisławiu?

Za mecz z Polonią Bytom chcę wyróżnić Jacka Manuszewskiego, który potrafił mądrze rozegrać piłkę i dla mnie był wyróżniającym się zawodnikiem. Akcja, po której Paweł Buzała wyszedł sam na sam z bramkarzem była właśnie rozprowadzona przez "Manka''. Wielu zarzuca Jackowi wiek, ale w piłce to nie ma znaczenia liczy się forma na boisku. Już w rundzie jesiennej Manuszewski grał na wysokim poziomie, więc chyba nie muszę podkreślać, że jest on ważnym punktem drużyny. W naszym kraju niestety zawodnik po trzydziestce to już uważany jest za oldboya, w bundeslidze z 38 letnim Zdebelem podpisał kontrakt Bayer Leverkusen co świadczy o tym, że liczą się umiejętności.

Według mnie właśnie żeby Lechia grała o wyższe cele brakuje jeszcze trochę piłkarskiej jakości. Jest paru ludzi, którzy uważają, że wystarczy tylko biegać i walczyć. Jednak futbol to nie tartan lekkoatletyczny i najważniejsze są umiejętności. Zawodnicy Lechii umiejętności mają, ale być może za małe na granie w górnych rejonach tabeli. Nie uważam, że winny jest trener. Jacek Zieliński zna się na piłce i wiem, że zna dobrze swój fach. Zarzuty, że nie krzyczy i nie motywuje do gry są dla mnie nie przekonywujące.

Czy darcie się ciągle przy linii boiska poprawi jakość dośrodkowania czy strzału na bramkę? Czy zawodnicy nie chcieli wygrać meczu? Czy profesjonalny piłkarz potrzebuje być poganiany batem do większego zaangażowania? Myślę, że sami zawodnicy są rozczarowani swoją postawą w niedzielnym meczu. Wierzę, że zagrają dobry mecz i przywiozą cenne punkty z wyjazdu. Celem Lechii jest utrzymanie się w lidze i sądzę, że ten cel osiągnie. Granie o wyższe cele wiąże się z droższymi transferami, nie ma się co oszukiwać, że jakość kosztuje. Chodzą słuchy, że w Gdańsku ma być budowana mocna drużyna a sprowadzenie trzech-czterech bardzo dobrych piłkarzy mogłoby te aspiracje zaspokoić. Być może z obecnym budżetem sprowadzono na Traugutta optymalnych zawodników jak na finansowe możliwości.

W derbach Krakowa Wisła pokazała charakter i wygrała pewnie te spotkanie. Bez Brożka pozostali zawodnicy również wzięli na siebie zdobywanie bramek. Górnik Zabrze pokazuje lwi pazur, ale też udowadnia, że bez udanych i dobrych transferów o sukces bardzo ciężko. Szczot, Strąk, Gorawski kosztowali parę złotych, ale to jak widać przynosi rezultaty. Na Legii mogli nawet wygrać, ale sędzia nie widział, że należał się zabrzanom rzut karny.

Śląsk przegrał na własnym boisku z Polonią Warszawa a bohaterem meczu był Łukasz Trałka, który zdobył przepięknego gola. Tam karny był, lecz niestety niewykorzystany przez Śląsk i to czarne koszule zdobyły 3 punkty.

Cieszę się z powołania na kadrę polski Ireneusza Jelenia. Ten zawodnik był najlepszym polskim piłkarzem na MŚ w Niemczech jednak od przejęcia kadry przez Leo ten zawodnik był notorycznie pomijany. Pamiętać należy, że gra on we francuskiej lidze, która jest bardzo ciężka o czym mogą się przekonać polscy piłkarze. Mało naszych zawodników znajduję tam zatrudnienie a wielu zawodników z tamtejszej ligi zasila najlepsze europejskie kluby. Tym bardziej należy cenić Irka, bo ta liga to najwyższy poziom. Jest ona może troszkę niedoceniana w naszym kraju jednak twierdzę, że stoi na większym poziomie niż np. Bundesliga.

KOMENTARZE (1)
Miś Koala niech spier......la...
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.170