Gdańsk: niedziela, 7 marca 2021
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 200 (17/2009)

19 maja 2009

STUKNĘŁA KOLEJNA SETKA

Naj,naj, naj ... w historii tygodnika

Tygodnik lechia.gda.pl obchodzi swój jubileusz. Właśnie ukazał się numer 200! Periodyk jest oryginalnym projektem, dzięki któremu czytelnicy naszego serwisu mogą nie tylko zapoznać się z bieżącymi wydarzeniami dotyczącymi Lechii, ale również przeczytać bardziej szczegółowe, dłuższe artykuły, wywiady, opinie, felietony, wspomnienia byłych piłkarzy gdańskiego klubu itp.

MATEUSZ JASZTAL

Top 10 w historii tygodnika

Pierwszy tygodnik ukazał się 9 kwietnia 2005 roku. Od tego czasu powstały 1094 artykuły. Cieszyły się one różną popularnością zależną od „nośności” poruszanego tematu, a także popularności Lechii, która bezpośrednia przekłada się na poczytność naszego serwisu.

Zdecydowanie najchętniej czytanym tekstem w historii tygodnika jest wywiad z Dariuszem Kubickim, przeprowadzony zaraz po tym, jak na fanów gdańskiego klubu, niczym grom z jasnego nieba, spadła wiadomość o zwolnieniu popularnego „Kuby” z funkcji pierwszego szkoleniowca: Natrafiłem na jakiś beton. Ten artykuł zanotował ponad 6,5 tys. odsłon

Drugim pod względem popularności artykułem z liczbą odsłon nieznacznie przekraczającą 5,5 tys. jest tekst sprzed prawie trzech lat dotyczący problemów z Lechii murawa i bazą treningową: Baltic Arena zburzyła plany . Jak wiele się zmieniło od tego czasu widać gołym okiem. Szkoda, że ciągle pod znakiem zapytania stoi przebudowa bocznego boiska zwanego „Saharą”.

Podium zamyka artykuł zaczerpnięty z „To My Kibice” przedstawiający historię derbów Trójmiasta: Zdobycie górki, do którego kibice Biało-Zielonych chętnie wracają przed każdym kolejnym spotkaniem z rywalami zza miedzy. Do tej pory przeczytany prawie 5,5 tys. razy.

Kolejne pozycje na liście najpopularniejszych zaczynają się od 3,6 tys. odsłon. Tuz za podium znalazł się artykuł z lipca ubiegłego roku krytykujący letnie transfery Lechii: Transferowa amatorka. Jak pokazała przyszłość tekst w dużej części nie stracił na swojej aktualności, a kibice głośno domagają się odejścia dyrektora sportowego, Radosława Michalskiego, odpowiedzialnego m.in.: za transfery.

Czołowa piątkę zamyka wywiad z Leszkiem Paszkowskim, dyrektorem gdańskiego MOSiR-u, który jest zarządcą obiektu przy ul. Traugutta: Stadion będzie nie do poznania . Jak widać kwestie związane ze stadionem Biało-Zielonych są jednymi z ważniejszych dla gdańskich kibiców, co potwierdza 3 588 odsłon.

Pozostałe najpopularniejsze artykuły w historii tygodnika:
6. Przestępcy Zabijają Piłkę Nożną
7. Wybrani na rasistów
8. Komu przeszkadzają kibice?
9. Ajax Amsterdam na Traugutta
10. Z pikników zrobić prawdziwych kibiców

Komentarze

Komentarze pod artykułami początkowo były niedostępne. Fazą przejściowa do obecnego stanu była możliwość wysłania listu do redakcji. Aktualnie wyrażenie swojej opinii o danym artykule jest dużo prostsze. Tym bardziej szkoda, że nasi czytelnicy tak rzadko z tego korzystają. Dla autora każdy komentarz jest istotny, gdyż jest bezpośrednim potwierdzeniem zainteresowania czytelnika danym tematem. Dlatego też dziękujemy za dotychczasowe i zachęcamy do częstszego wyrażania własnej opinii na temat danego tekstu.

Najchętniej komentowanym artykułem był tekst Marcina Gałka: Stadionowa muzyka, dotyczący repertuaru utworów muzycznych puszczanych podczas meczów Lechii i zachęcający do przedstawienia własnych typów.

Sporo poruszenia wywołał też artykuł autorstwa Mariusza Popielarza, kierownika obiektu przy ul. Traugutta, a w przeszłości dziennikarza i działacza Lechii: Samo ukrzyżowanie

Podobnie było z wywiadem z Mariuszem Pawlakiem, który w kiepskim stylu pożegnał się z gdańską Lechią, a próby wytłumaczenia się nie przekonały kibiców Biało-Zielonych: M. Pawlak: Liczę na wyrozumiałość.

Kolejne jubileusze wkrótce….

Przez 4 lata publikacji tygodnika poruszane były najróżniejsze tematy, których cechą wspólna było to, że dotyczyły gdańskiej Lechii. Nie brakowało w nich materiałów kontrowersyjnych, popularnych, jak i tych niszowych, dotyczących choćby występów zespołów juniorskich. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie w dwustu wydaniach tygodnika pozwoli wydawać kolejna na coraz wyższym poziomie.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.043