lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 213 (30/2009)
18 sierpnia 2009


MARIUSZ POPIELARZ DLA LECHIA.GDA.PL

Boisko gotowe. To nie koniec inwestycji!

"W tym roku planujemy przebudowę drogi komunikacyjnej od kortów wzdłuż trybuny. Jednocześnie wymienimy instalację sanitarnej i hydrantowej, która nie działała. Położymy również nową drogę z kostki brukowej wzdłuż trybuny aż do kortów" - opowiada o najbliższych planach modernizacji stadionu przy Traugutta Mariusz Popielarz, kierownik obiektu.

PAWEŁ DOCZYK
Gdańsk
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/12275/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

Na obiektach Lechii zakończono budowę boiska treningowego na miejscu "Sahary". Do użytku zostanie oddane pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią o wymiarach 105x68 m. Jest to ta sama murawa, która została wykonana na boisku głównym. Obiekt został ogrodzony panelami systemowymi, posiada system odwodnienia i nawodnienia. Zainstalowano także oświetlenie o natężeniu 300 lux. Dodatkowo zbudowano trybuny na 500 widzów, co umożliwia weryfikację boiska do rozgrywek III ligi. Wartość łączna inwestycji to 3.800.000 PLN.

Dokonano również modernizację amfiteatru stadionu głównego, polegającą na montażu 4234 siedzisk, w tym 40 o podwyższonym standardzie typu „Arena” na trybunie VIP. Łącznie daje to ogólną liczbę siedzisk indywidualnych na stadionie – 8500 sztuk. Na koronie stadionu wyremontowano również 8 ciągów komunikacyjnych między poszczególnymi sektorami, co zapewnia odpowiednie warunki p-poż i bhp. Wartość wykonanych robót wynosi 500.000 PLN. W przyszłym roku plastikowe krzesełka mają być zamontowane na całym stadionie. Obecnie rozpoczęły się prace nad wymianą elewacji trybuny krytej.

Kiedy rozpoczęły się prace remontowe na stadionie?

- Prace nad wymianą elewacji trybuny krytej łącznie z wymianą tarasu za trybuną oraz balustrady zabezpieczającej na stalową, rozpoczęły się w zeszłym tygodniu. Część elementów została już rozebrana, także niech nie zdziwi kibiców fakt, że przez okres kilku meczów będą zdemontowane elementy elewacji. Nie jest to wynikiem dewastacji i wandalizmu, tylko jest to wynikiem prowadzonych prac remontowych na stadionie Lechii. Drewniana elewacja miała wcześniej prześwietlenia szklane, ale zostały zniszczone. W ich miejsce będą prześwietlenia pcv. Natomiast jeżeli chodzi o podłoże tarasu to będą wstawiane płytki gresowe.

Czy prace, które będą wykonywane nie przeszkodą w rozgrywaniu meczów ligowych?

- Nie. Jest zapisany w umowie harmonogram prac. Poza tym inwestycja ta jest integralną częścią terminarza rozgrywek ekstraklasy. Przed każdym spotkaniem będzie budowa sprzątana i trybuna będzie do dyspozycji kibiców, ponieważ sprzedane są bilety i karnety i nie ma innej możliwości. Jest to trochę bardziej uciążliwe nie dla kibiców, ale dla wykonawcy, który musi przed każdym weekendem uprzątnąć budowę co do jednego kamienia, patyka i od poniedziałku rozpoczynać wszystko od nowa. Dlatego będzie to trwało troszeczkę dłużej. Przepisy bezpieczeństwa nie pozwalają na to, aby jednocześnie był remont i żeby dodatkowo wchodzili na trybunę kibice.

Kiedy zakończone zostaną prace i czy nie obawia się pan, że termin zakończenia może się opóźnić?

- Zakończenie planowane jest na 6 października. Nie obawiam się, jest to zrobione z pewnym nakładem, wykonawca zapoznał się z jakimi warunkami się zderzy. Jest to optymalny termin. Przypomnę, że w zeszłym roku był remont dachu, w tym wymiana elewacji trybuny tylnej. W przyszłości pozostaje wymiana obicia dachowego, tego "słynnego" sidingu, który był zrobiony na mecz z Juventusem Turyn i ewentualny remont wszystkich kolumn, ale na razie nie mamy takich planów.

Jaka firma wykona remont?

- Firma Camaro, która ostatnio na nasze wykonała remont wszystkich pomieszczeń sanitarnych, szatni dla dzieci oraz dla gości. Jest to sprawdzona firma, solidna, także jesteśmy spokojni.

Ile wynosi koszt inwestycji?

- 400 tysięcy złotych.

Czy w tym roku MOSiR planuje inne inwestycje na stadionie Lechii?

- W tym roku planujemy przebudowę drogi komunikacyjnej od kortów wzdłuż trybuny. Jednocześnie wymienimy instalację sanitarnej i hydrantowej, która nie działała. Położymy również nową drogę z kostki brukowej wzdłuż trybuny aż do kortów. Jeżeli chodzi o trybunę prostą to wiadomo, że w zeszłym roku ekspertyza była negatywna jeżeli chodzi o stan budowy tunelu między boiskiem głównym, a bocznym. Koszt remontu tunelu to około 2 mln.zł. Zostało to czasowo, na okres 2 lat za stemplowane i zabezpieczone, aby można było dopuścić część amfiteatru nad tunelem.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT