Gdańsk: poniedziałek, 26 października 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 213 (30/2009)

18 sierpnia 2009

OKIEM "BUDZIKA" CZYLI PIŁKA Z PODTEKSTAMI

Nóż na gardle

W trzeciej kolejce Ekstraklasy widać jak na dłoni, że być faworytem w futbolu mało znaczy. Na pewno kibice biało-zielonych liczyli na pewne punkty, ale w tej lidze słabych nie ma i rywal z Wodzisławia zgarnął ważne punkty.

PAWEŁ BUDZIWOJSKI

Po udanej inauguracji apetyty kibiców były duże. Wielu dopisywało pewne punkty, a jednak Odra swoją determinacją i mądrymi kontrami zrobiła niespodziankę. Trzeba jednak przyznać, że goście mają niezły zespół i takie nazwiska jak Woś, Piechniak, Kwiek czy Malinowski to doświadczeni w bojach ligowych piłkarze. Ta porażka nie może podłamać graczy z Traugutta, bo czekają ich kolejne ciężkie boje, w których można też zdobyć punkty. A jak widać wszędzie można pokusić się o pełną pulę.

Polonia Warszawa przegrywa w pierwszej kolejce w Kielcach, a w niedzielę deklasuje Lecha w Poznaniu 4:2. W Polonii jest ciekawa sytuacja, bo już namaszczono nowego trenera Smudę, a trener Grembocki zdobywa kolejne punkty. Czy jest teraz stosowne zmieniać coacha? Popularny Gremboś ma charakter, gdyż walczy o zespół i chce dalej pracować. Widać, że daje kolejne argumenty by prowadzić tą ekipę.

Metamorfozę przeszli zawodnicy Cracovii, bo remis na Legii to duży sukces zważywszy na ostatnie wyniki Pasów. Nowy trener Orest Lenczyk już teraz uznawany jest tam za cudotwórcę. Na pewno ten doświadczony trener jest postacią charyzmatyczną i zapewne ma szacunek u zawodników, którzy pokazali mu, że współpraca może być całkiem niezła.

Postawa Jagiellonii pokazuje, że naród polski wznosi się na wyżyny, gdy ma nóż na gardle. Zaczęli od minus dziesięciu punktów i już ich strata wynosi tylko trzy ujemne punkciki. Ciekaw jestem czy ta drużyna grałaby z taką ambicją bez nałożonej kary. Dla mnie fenomenem jest Tomek Frankowski, ten człowiek stworzony jest do strzelaniu bramek. Ma to coś, co wielu innych nie wyrobi na siłowni, w lesie czy rowerku. Ma spryt i świetnie ułożoną stopę. Kiedy trzeba to uderza silnie, a czasem tylko delikatnie podcina i piłka znajduje drogę do siatki.

Niestety Franek ma już 35 lat, a następców nie widać. Według mojej oceny mamy skąpą ilość klasowych napastników. Brożek, Lewandowski i dalej, dalej nic. Nie wiem, w czym leży przyczyna, ale kiedyś łowców bramek było bez liku. W Lechii prym wiódł Kruszczyński, który był maszyną do zdobywania bramek. Teraz niestety czołowi nasi napastnicy zdobywają na sezon cztery bramki. Może przyczyną jest to, że wielu wybitnych napastników zaczynało na podwórkach cały dzień czyhając na bramki. Dzisiaj czasy się zmieniają młodzi chłopcy są skoczni, silni i ładnie biegają tylko tyle, że piłka delikatnie im przeszkadza.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.083