Gdańsk: sobota, 20 lipca 2024

Tygodnik lechia.gda.pl nr 231 (48/2009)

22 grudnia 2009

Treść artykułu
 |   |   |   |   | 

LESIA JAK NARKOTYK

Tajemnice alkowy, czyli do czterech razy sztuka...

Popularne przysłowie mówi, że „do trzech razy sztuka”. Życie weryfikuje ten pogląd i zna przypadki, że można do czterech, a nawet więcej. W matematyce obowiązuje przecież pojęcie nieskończoności.

ZBIGNIEW ZALEWSKI, BIULETYN MECZOWY BIAŁO-ZIELONI

Gatunek samca od momentu powstania, gdy jego plany pokrzyżowała kusicielka Ewa owładnięty jest syndromem – oględnie mówiąc – sprawności męskiej. Synonimem męskości w przeróżnych dykteryjkach jest zazwyczaj osobnik o niesłychanej i niespotykanej witalności. Historia zna wielu czarodziejów łoża. Od chociażby niejakiego Henryka (bardziej swojsko Heńka) VIII – króla Anglii, którego chucie doprowadziły do schizmy Kościoła Anglikańskiego z Rzymskokatolickim. Nieco później berło męskości przejął Cesarz Francuzów, zwany Bogiem Wojny. Jego wyczyny na ścieżce Amora były porównywalne z tymi, których dokonał pod Austerlitz czy Jeną. Nie będę tu rozwijał wątku Don Juana, który jest klasycznym przykładem męskiej jurności.

Obok zawodowych uwodzicieli – jak to w życiu bywa – są też niespełnieni. To do nich kierowane były i są zbawcze recepty w oparciu o korzeń żeńszenia, mandragory lub hitu ostatnich lat – pigułki Viagry. Cóż jednak począć mają biedacy, którzy mimo tego „wspomagania” nie potrafią brylować na dworze Erosa? Zostają im jedynie bujne opowieści, przechwałki, które i tak po przekroczeniu alkowy zamieniają się w smutek i nostalgię.
„Nie zawsze chcieć znaczy móc”.

zzbyszek
(Rasputin)

P.S. Fascynacja tytułową czwórką nie jest przypadkowa. Jeżeli ktoś po przeczytaniu tego felietonu uzna, że inspiracją była najnowsza książka Waldemara Łysiaka (pod znamiennym tytułem „4”), czy też czwarte z kolei zwycięstwo Lechii w derbach, na pewno nie zaprzeczę...

Ludzie Lechii
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028