lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 235 (4/2010)
16 lutego 2010


WSKAZÓWKI DLA BETONÓW

Typerzy na start!

Już za niecałe dwa tygodnie wiosenna inauguracja piłkarskich zmagań na boiskach Polskiej ekstraklasy. Poza emocjami stricte piłkarskimi, wielu z kibiców po raz kolejny weźmie udział w organizowanej na naszej stronie zabawie"Lidze Betonów" - w co tygodniowym typowaniu wyników pięciu wybranych przez redakcje spotkań.

ADAM CHUDZIŃSKI
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/12391/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

Z uwagi że rozgrywka ta cieszy się naprawdę sporą popularnością postanowiliśmy wspomóc graczy. Poniżej subiektywne typy redakcji pierwszych pięciu pozostałych do rozegrania w tym sezonie meczy Lechii, plus krótka argumentacja.

Kolejka 18. Odra – Lechia, typ redakcji ”X”

Do inauguracyjnego spotkania oba zespoły z pewnością przystąpią w pełni zmotywowane. Szczególnie spodziewać się można tego po zespole z Wodzisławia, który w przerwie zimowej poczynił prawdopodobnie największe wzmocnienia z pośród drużyn całej ekstraklasy. Tacy piłkarze jak Argentyńczyk Cantoro, czy też duński banita Onyszko, to typowi rutyniarze, którzy niejednemu rywalowi sprawią sporego psikusa. Minusem, przynajmniej w początkowych spotkaniach może być brak zgrania, co w konfrontacji z bardzo dobrze taktycznie poukładaną Lechią może okazać się kluczowe. Ten zacięty mecz naszym zdaniem powinien zakończyć się sprawiedliwym podziałem punktów.

Kolejka 19. Lechia – Polonia W., typ redakcji ”X”

Podobnie jak w pierwszym meczu rundy wiosennej, tak i w kolejnym stawiamy na remis. Polonia prowadzona przez hiszpańskiego szkoleniowca Bakero powoli odzyskuje zatracony gdzieś na początku sezonu wigor (przykładem remis w niedawnym meczu sparingowym przeciwko słynnej Valencii), a wzmocniona kilkoma klasowymi zawodnikami m.in. Brzyskim z Ruchu Chorzów, może okazać się groźna w stosunku do każdego przeciwnika. Atutem który bez wątpienia przemawia za gdańszczanami, jest fakt, że będzie to ich pierwszy mecz rozgrywany przed własną publicznością, w którym z całą pewnością będą chcieli się zaprezentować co najmniej dobrze.

Kolejka 20. Śląsk –Lechia, typ redakcji ”X”

Wielkiego uzasadnienia w tym przypadku doszukiwać się chyba nie trzeba. Typowy mecz przyjaźni, w którym wyniki remisowe stanowią codzienność. Sytuacja zespołów w lidze wydaję się być na tyle klarowna, że podział punktów powinien zadowolić podopiecznych zarówno trenera Kafarskiego, jak i szkoleniowca Tarasiewicza.

Kolejka 21. Wisła – Lechia, typ redakcji ”1”

21 kolejka może być pierwszą w której gdańscy ligowcy zaznają goryczy porażki. Abstrahując od znanej w całym kraju sympatii pomiędzy zespołami, Wisła przystąpi do tego spotkania z prostym nastawieniem - gra na 100%, podział punktów nie wchodzi w rachubę. Dla trenera Skorży pierwsze ligowe potyczki będą niezwykle istotne. Strata każdego punktu może okazać się niepowetowaną w wyścigu o mistrzowską koronę. Mimo sporego już potencjału lechistów, w tym sezonie o „oczka” z wiślakami będzie piekielnie ciężko. Jeżeli krakowianie uporają się w końcu z nękająca ich plagą kontuzji (obecnie normalnie trenuje jedynie dwóch piłkarzy z bloku defensywnego) sądzimy, że mecz zakończy się minimalnym zwycięstwem Wisły.

Kolejka 22 Lechia – Legia, typ redakcji ”1”

Czas na pierwsze zwycięstwo przeciwko drużynie z wielkiej trójki! Lechiści podrażnieni porażka z poprzedniej kolejki, zrobią wszystko, aby udowodnić, że faktycznie pretendują do miana czwartej siły na boiskach polskiej ekstraklasy. Niesieni dopingiem wypełnionego po brzegi stadionu przy Traugutta odniosą przekonujące zwycięstwo na stołecznym zespołem trenera Urbana. Spotkanie to może okazać się przełomowe, ponieważ punkty zdobyte na tak ciężkim przeciwniku pozwolą z optymizmem wyczekiwać kolejnych meczów.

Prosimy pamiętać, że powyższy artykuł jest jedynie subiektywnym tworem autora, który ma na celu promocję proponowanej przez nas zabawy. Czas pokaże czy jakikolwiek z wytypowanych wyników odzwierciedli rzeczywistość. Mamy jednakże nadzieję, że pomyliliśmy się w kilku przypadkach, a Lechia na wiosnę odniesie komplet zwycięstw. Zapraszamy do dyskusji i aktywnego udziału w nowej edycji Ligi Betonów.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT