Gdańsk: wtorek, 26 maja 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 237 (6/2010)

9 marca 2010

WITRYNY KIBICÓW I DRUŻYN JUNIORSKICH

Wirtualni kibice

Lechia Gdańsk zaistniała w Internecie ponad 9 lat temu, dzięki inicjatywie założycieli strony Lechia.gda.pl. Dziś klub ma solidną stronę oficjalną, trzy serwisy tworzone przez kibiców oraz szereg stron, o których nie wszyscy słyszeli. A szkoda…

KAROL KOCJAN
Gdańsk

http://www.mlawskalechia.dbv.pl

Serwis fanów Lechii Gdańsk z Mławy jest skromny, ale przejrzysty i wzbogacony wieloma zdjęciami. W nagłówku strony grozę wzbudza gotowy do ataku buldog. Autorzy obiecują: nie zabraknie w nim relacji, aktualności i informacji z życia Lechii Gdańsk FC Mława, oraz niepublikowanych wcześniej zdjęć i wspomnień z dawnych lat. I rzeczywiście mamy tu informacje o pobycie mławskich kibiców na Traugutta, bądź na wyjazdach z gdańską drużyną. Niestety ostatnia aktualizacja pochodzi z lipca ubiegłego roku. Strona posiada też dość ciekawe forum internetowe, które jednak - podobnie jak sama strona - zamarło w końcu 2009 roku. Niemniej jednak, widać, że nie tak dawno tętniło ono życiem, a „Mławscy Lechiści” to niemała grupa mieszkańców tego miasta z województwa mazowieckiego.

Uwagę przykuwa także dział gadżety, w którym autorzy prezentują bluzy i inne gadżety z logiem Lechii Gdańsk, lecz jednocześnie zaznaczając, że „nie kryją swego przywiązania do naszego miasta – Mławy”. Dlatego gadżety te są najczęściej obarczone mniejszym lub większym logiem „Mławskich Lechistów”.

http://www.czerscylechisci.ubf.pl

Swoją stronę mają także fani Lechii Gdańsk z Czerska. Ta strona w przeciwieństwie do witryny fanów z Mławy jest na bieżąco aktualizowana przez jej administratorów. Ostatni news to „Lechia remisuje z DyskoPolo” na Traugutta. Jak widać kibice z tego miasta nie przejmują się zbytnio poprawnością polityczną i językową.

Strona zawiera opisy wyjazdów na mecze Lechii lub ostatni piłkarski Turniej Fanklubów piłkarskich w Starogardzie. Poza tymi informacjami strona posiada ubogie forum oraz galerię, w której jest zamieszczony… komunikat policji o zatrzymaniu kilku osób skandujących hasło „Lechia Gdańsk”.

http://nowodworskalechia.ubf.pl

Kolejny miastem, w którym powstała strona fanów Lechii jest Nowy Dwór Gdański. Strona ta przypomina treścią bardzo tą z Mławy, gdyż oprócz informacji na temat Lechii mamy tu do czynienia z dystrybucją pamiątek klubowych. Możemy zaopatrzyć się na przykład w szalik z logiem Lechii i nazwą tego miasta, bądź zestaw „vlepek”. Strona służy także kwestii koordynacji wyjazdów na mecze – na stronie góruje apel o wyjazd i wsparcie Pomezanii Malbork w „Wielkich Derbach Powiśla”, czyli konfrontacji z Rodłem Kwidzyn.

http://sklep.lgft.pl/

LGFT to skrót od Lechia Gdańsk Fans Tczew. Strona tej grupy jest najładniejsza spośród recenzowanych powyżej – estetyczne, czarne tło, spójny nagłówek i dobrze dobrana kolorystyka czcionek.

Sama strona po lekturze przypomina trochę bloga pisanego przez jedną osobę, gdyż informacje zawierają liczne przymiotniki, które mówią o subiektywnych odczuciach autora z danego meczu, wyjazdu, jego nastawieniu do danej sprawy. Na stronie znajdujemy również galerię filmików traktujących o zamiejscowych fanklubach Lechii Gdańsk, względnie „żywe” forum oraz wykaz partnerów strony, wśród których ku naszej uciesze znajdujemy logo Lechia.gda.pl.

Strony drużyn juniorskich

Poza stronami kibicowskimi, Internet pełen jest witryn drużyn juniorskich Lechii Gdańsk. Swoje miejsca w sieci posiadają roczniki 1994 (http://lechiagdansk94.futbolowo.pl), 1996 (http://lechia96.futbolowo.pl/lechia96/), 1997 (http://lechia97.futbolowo.pl/lechia97/index.php), 1998 (http://lechiagdansk98.pl/home.html), 1999 (http://lechia99.futbolowo.pl/lechia99/) i 2000 (http://lechia2000.futbolowo.pl/lechia2000/).

Większość stron jest oparta na systemach zarządzania treścią www.futbolowo.pl i służą one głównie celom organizacyjnym. Młodzi piłkarze i ich rodzice mogą z nich dowiedzieć się, kiedy i gdzie odbędzie się najbliższy trening, kto go poprowadzi, ile będzie w tym roku kosztował wyjazd na obóz zimowy i jakie formalności trzeba spełnić, aby nasz podopieczny mógł w nim uczestniczyć. Kibica z pewnością zainteresują informacje na temat wyników osiąganych przez te drużyny w swoich grupach rozgrywkowych, dokładne statystyki każdego gracza, dzięki czemu można wyłuskać największe talenty spośród młodych graczy, czy terminarz kolejnych spotkań – dla tych, którzy chcieliby zobaczyć juniorów w akcji. Rodziców z pewnością zadowoli też możliwość umieszczania i przeglądania zdjęć drużyny, dzięki czemu będą mogli zaprezentować swoją biało-zieloną pociechę rodzinie, kolegom lub koleżankom.

Internet to potężne medium, które pozwala bardzo niskim kosztem publikować informację, która będzie dostępna dla bardzo szerokiej rzeszy czytelników. To samo dotyczy Lechii Gdańsk – poza witryną oficjalną i tymi, które zajmują się ogólnymi zagadnieniami związanymi z działaniem klubu, w sieci jest też miejsce na różnorakie wydawnictwa niszowe, czyli strony poszczególnych roczników, bądź fanów pochodzących z tego samego miasta. Publikacje te mają ogromne szanse na przetrwanie, gdyż ich odbiorcy ze względu na wspólnotę interesów bardziej identyfikują się z nimi – koszula bliższa jest ciału. Jeżeli uważają Państwo, że w powyższym zestawieniu powinna znaleźć się jeszcze inna witryna, być może dla wielu kuriozalna, prosimy o kontakt z redakcją.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.020