Gdańsk: sobota, 11 lipca 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 257 (2/2013)

6 marca 2013

MŁODZI LECHIŚCI REPREZENTUJĄ POLSKĘ

Biało-zielone Orliki

Pięciu młodych zawodników biało-zielonych w ostatni weekend wystąpiło w meczach młodzieżowych reprezentacji Polski.

MARCIN MADANY

W piątek w eliminacjach do mistrzostw Europy U-17 w reprezentacji zagrali obrońca Damian Garbacik i pomocnik Oktawian Skrzecz. Ich kadra bezbramkowo zremisowała ze Szwajcarią. Garbacik przebywał na boisku przez 90 minut, a Skrzecz pojawił się na boisku w 56 minucie.

W niedzielę reprezentacja U-17 rozegrała kolejne eliminacyjne spotkanie. Tym razem Biało-Czerwoni zremisowali 1-1 z Czechami. Przez godzinę na boisku przebywał Garbacik, a w 73 minucie wprowadzony został Oktawian Skrzecz. Jak oceniają swój występ w obu meczach piłkarze Lechii?

- Myślę, że zaprezentowałem się przyzwoicie - uważa Garbacik.

- To był mój debiut w reprezentacji. Poziom jest bardzo wysoki i trzeba dać z siebie naprawdę sto procent. Wszyscy przed meczem z Izraelem wierzymy w zwycięstwo, inny wynik nie wchodzi w grę. Żeby awansować musimy wygrać, Szwajacaria przegrać lub zremisować z Czechami.

- W pierwszym meczu na plac gry wszedłem w 56 minucie i z występu jestem raczej zadowolony - ocenia z kolei swój występ Skrzecz.

- Brakowało jednak akcji pod bramką przeciwnika, ponieważ w końcówce meczu Szwajcarzy wzniesieni dopingiem swoich kibiców siedli na nas przez co rzadko byliśmy przy piłce i możemy być zadowoleni z wyniku. Jeśli chodzi o mecz z Czechami to pojawiłem się na kwadrans przed końcem spotkania. Trener wprowadził mnie od razu po bramce dla Czech. Jako zespół zagraliśmy dobry mecz i powinniśmy dowieść te 3 punkty do końca. Do tego Czesi strzelili bramkę ze spalonego, wiec ten gol nie powinien zostać uznany. Co do mojego występu to grałem zbyt krótko, aby cokolwiek oceniać. Z Izraelem musimy wygrać i każdy to wie. Atmosfera w reprezentacji przed tym decydującym meczem jest bardzo dobra. - mówi 16-latek.

Również w piątek kadra U-19 zmierzyła się w towarzyskim meczu z Gruzją. Od początku w tym spotkaniu zagrał Łukasz Kacprzycki i w 28. minucie zdobył gola dla Biało-Czerwonych, którzy wygrali 3:1. W tym meczu od 72. minuty na boisku pojawił się też Wojciech Zyska.

W niedzielę natomiast kadra U-19 zagrała towarzyski rewanż z Gruzją. Znów lepsi byli Polacy wygrywając 3:0. W tym spotkaniu zarówno Kacprzycki jak i Zyska grali od pierwszego gwizdka arbitra. Ten pierwszy rozegrał 72 minuty, a drugi został zmieniony na początku drugiej połowy spotkania.

Wojciech Zyska: - Ogólnie zgrupowanie można zaliczyć na plus gdyż wygraliśmy dwa mecze. Od oceniania jest trener, nigdy nie lubię siebie oceniać. Jeśli szkoleniowiec uzna, że zagrałem dobrze, to dostanę następne powołania do reprezentacji. Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że liczę na kolejne powołania do kadry i to, że będę mógł częściej przebywać na boisku.

W sobotę z kolei reprezentacja do lat 21 zagrała towarzyskie spotkanie z Litwą. W tym wygranym przez Polaków 3:0 spotkaniu, jako środkowy obrońca pełne 90 minut rozegrał Rafał Janicki.

- Jestem zadowolony z gry w tym meczu. Wiadomo, że zawsze można zagrać lepiej ale ważne, że zagraliśmy na zero z tyłu, gdyż jest to najważniejsze dla obrońców - mówi Janicki.

- Litwa stworzyła jedną groźną sytuację przez 90 minut. Myślę, że cały mecz był pod naszą kontrolą. Nie czuje się pewien w kadrze, a po prostu robię to co do mnie należy. Jeśli trener uzna, że będę mu potrzebny do gry w "11" to zawsze będę na to gotowy. Jeśli chodzi o występ na środku z Marcinem Kamińskim to myślę, że nasza współpraca wyglądała dobrze- dodaje obrońca Biało - Zielonych.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.007