Gdańsk: poniedziałek, 30 listopada 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 258 (3/2013)

3 kwietnia 2013

ŁUKASZ KACPRZYCKI, POMOCNIK LECHII GDAŃSK

Na celowniku

Łukasz Kacprzycki, pomocnik Lechii Gdańsk odpowiada na pytania kibiców, które mogli zadawać na naszym forum. Zapraszamy do lektury!

WIKTORIA CHARUK

/duch...91/ Co znaczą dla Ciebie następujące dwa słowa "Lechia Gdańsk"? - "Lechia Gdańsk to klub z wielką przeszłością, bogatą historią i niesamowitym potencjałem na przyszłość.

/klimur_lg/ Z którymi piłkarzami Lechii najlepiej Ci się gra w ataku? - Z Dudusiem i Ricardinho.

/klimur_lg/ Jak oceniasz współpracę z trenerem Kaczmarkiem? - Moje relacje z trenerem są bardzo dobre.

/gorgo69/ Najciekawszy mecz Lechii, jaki oglądałeś z poziomu trybun? - Najbardziej w pamięci utkwił mi mecz z Arką na Traugutta 10 października 2007, podczas którego została spalona flaga Arki ‘władcy północy’. Był to mój pierwszy derbowy mecz, odkąd zamieszkałem w Gdańsku.

/zegar_/ Czy jesteś już najszybszy w drużynie? - Nie jestem.

/rafalz1/ Czy nie wydaje Ci sie, że drużyna wręcz nie potrafi wykorzystywać sytuacji podbramkowych, co jest tego powodem? - Wydaje mi się, że wynika to z braku spokoju oraz wiary w swoje i kolegi umiejętności.

/prezes_1980/ Jak młodzież jest traktowana przez starszych zawodników? - Bardzo dobrze. Starsi zawodnicy w każdej sytuacji starają się nam pomóc.

/MaciekLGD/ Z Kim zawsze mieszkasz w pokoju hotelowym na wyjazdach? - Z Wojciechem Zyską.

/Marvin14/ Co myślisz o nowych zawodnikach którzy dołączyli podczas tego okienka? - Uważam, że mają bardzo wysoki potencjał, ale dajmy im trochę czasu, żeby się zaaklimatyzowali.

/klimur_lg/ Czy jest jakiś piłkarz, na którym się wzorujesz? - Tak, Jakub Błaszczykowski.

/Cin Drallig/ Co myślisz o konsultacjach reprezentacyjnych? Nie sądzisz, że przez te ciągłe zgrupowania tacy młodzi piłkarze, jak Ty mają problem z regularną grą w klubie w I drużynie? - Gra z orzełkiem na piersi powinna być dla młodego chłopaka powodem do dumy, a jeżeli jest się w dobrej dyspozycji, to wyjazd na kadrę nie zmienia sytuacji w klubie.

/zegar_/ Jak radzisz sobie ze zdenerwowaniem, gdy dryblasy z ekstraklasy trącają Cię jak wychodzisz z piłką przed nich? - Taka jest gra w piłkę. Nie będę płakał, że ktoś mnie kopnął czy przewrócił.

/TradycjaiWiara/ Czy miewałeś kiedyś chwile zwątpienia, że ze względu na wzrost nie osiągniesz chociażby tego, że łapiesz się do wyjściowej 11-tki? - Nauczyłem się wyciągać pozytywy z takiego wzrostu, jakim mnie obdarzył Bóg.

/zegar_/ Czy podchodzisz profesjonalnie do tego, co robisz i czy prowadzisz sportowy tryb życia? - Niezależnie od mojej wiedzy staram się prowadzić sportowy tryb życia i profesjonalnie podchodzę do tego, co lubię robić najbardziej w życiu.

/prezes_1980/ Kto dotychczas miał największy wpływ na rozwój umiejętności piłkarskich u ciebie (trener lub zawodnik)? - Musiałbym napisać kilka nazwisk, ale myślę, że najważniejszy okres w rozwijaniu moich umiejętności piłkarskich był pod wodzą trenera Radosława Gaca.

/Cezar/ Gdyby pojawiła się oferta transferu do Legii lub Lecha na mocy, której Twoje zarobki powiedzmy wzrosłyby trzykrotnie. Jaka byłaby Twoja decyzja w tej sprawie? - W tym wieku nie zastanawiam się, ile będę zarabiał za dwa czy trzy lata w innym klubie. Dla mnie najważniejsze na dzień dzisiejszy jest rozwijanie się, zbieranie doświadczenia i jak najwięcej rozegranych minut na boisku.

/rafalz1/ Czy wolisz grać na prawym czy na lewym skrzydle? - Na lewym.

/Bergkamp/ Czy od zawsze interesujesz się piłką i kto był Twoim idolem w dzieciństwie? - Pierwszym idolem był mój tata, bo to on zabierał mnie do siebie na treningi, gdy miałem cztery lata.

/L P/ Czy możesz obiecać, ze nigdy nie zagrasz w barwach Arki Gdynia? - Na pewno tak. Jestem już w Lechii sześć lat i pewną opinię wyrobiłem sobie na temat Arki, więc możecie być spokojni!

/dręczyciel/ Czy to prawda, że miałeś kiedyś ofertę z Arki? - Tak, w gimnazjum.

/Puri/ Łukasz w twojej grze często widzę duże zaangażowanie w obronę, często cofasz się i dzięki swojej szybkości umiesz odebrać piłkę. Niestety potem, gdy już ją masz często(nie zawsze) gubisz się w pierwszym dryblingu czy też podaniu, z czego to wynika? I czy pracujesz by poprawić ten aspekt w swojej grze? - Wydaje mi się, że wynika to z braku doświadczenia i może jeszcze cwaniactwa boiskowego, ale to przyjdzie z czasem. Jeszcze muszę dużo poprawić w swojej grze i na treningach bardzo ciężko pracuje, żeby być lepszym.

/MaciekLGD/ Ulubiony klub zagraniczny? - Real Madryt.

/MaciekLGD/ Jakie masz plany na najbliższą przyszłość? - Chcę strzelać bramki w Ekstraklasie i wychodzić w każdym meczu w jedenastce. Taki mam cel na tę rundę, a później czas pokaże.

/Konik007/ Jeśli będziesz wyłączony na jakiś mecz wyjazdowy z powodu kartek to czy wybierzesz się z nami (kibicami) na wyjazd? - Myślę, że byłoby to fajne doświadczenie i przeżycie. Zastanowię się nad tym.

/Picnick/ Czy podobnie jak niektórych kibiców denerwuje Cię, że ktoś przekręca Twoje nazwisko mówiąc/pisząc "Kasprzycki"? - Zawsze się zastanawiam czy ktoś przekręci moje nazwisko. Zazwyczaj kończy się śmiechem, że ktoś napisał źle, czyli ‘Kasprzycki’. Nigdy nie miałem z tym problemu.

/TradycjaiWiara/ W jakim wieku obiecujący młodzi zawodnicy powinni być wprowadzani do I zespołu, grającego w Ekstraklasie? - Jeżeli ktoś jest dojrzały psychicznie, ma wysoki potencjał i poukładane w głowie, to jak najszybciej. Nie da się określić w jakim wieku młody piłkarz ma trenować z pierwszym zespołem.

/L P/ Zdajesz sobie sprawę z tego, że pokazując koszulkę (dotyczącą tragedii) pozyskałeś sobie niesamowity szacunek u kibiców? - Nie robiłem tego w celu wykorzystania sytuacji, żeby mnie kibice szanowali. Wyjechałem z domu w wieku 13 lat i tutaj się wychowywałem sam, więc Lechia jest jak mój drugi dom. Całe to wydarzenie nie przeszło mi obojętnie, było to bardzo ważne przeżycie w moim życiu i na pewno będę o tym pamiętał.

/rikitiki/ Czy stosujesz jakąś suplementacje (białko, węglowodany, aminokwasy, kreatyna)? - W klubie dostajemy wszystko to, co lekarz uważa za słuszne, więc nigdy mi niczego nie brakuje.

/VirtuaLG/ Największe marzenie? - Zagrać w Lidze Mistrzów.

/sylamicia/ Jakiego typu muzyki słuchasz? - Hip Hop, Reggae.

/dręczyciel/ Czy chciałbyś w przyszłym sezonie derbów? Wygląda na to, że jest na to szansa. Czy byłoby to dla Ciebie szczególne spotkanie? - Tak, fajnie by było zagrać na PGE derby przy zapełnionym stadionie.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019