Gdańsk: niedziela, 31 maja 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 259 (4/2013)

5 czerwca 2013

MARCIN PIETROWSKI, POMOCNIK LECHII GDAŃSK

Na celowniku

Marcin Pietrowski, pomocnik Lechii odpowiada na pytania kibiców, które mogli zadawać na naszym forum. Zapraszamy do lektury!

WIKTORIA CHARUK

/rafalz1/ Co spowodowało, że ten sezon jest Twoim najlepszym w karierze? Dlaczego wcześniej nie mogliśmy oglądać tak świetnie grającego Marcina Pietrowskiego jak obecnie? - Wiele czynników wpłynęło na moja lepszą postawę. Przede wszystkim zmieniłem odżywianie, a także poukładałem sobie prywatne sprawy i mogłem się koncentrować tylko na treningach. Czułem stuprocentowe poparcie całego sztabu szkoleniowego oraz kolegów z drużyny, dzięki czemu dużo łatwiej o pewność siebie na boisku.

/kawa777/ Który z rozegranych do tej pory meczów uważasz za najlepszy? - Wydaje mi się, że z Piastem Gliwice. Do teraz nie mogę uwierzyć, że nie wygraliśmy tego meczu.

/may/ Dlaczego prawie w ogóle nie próbujesz uderzeń z dystansu? - Wiele osób zadaje mi to pytanie i rzeczywiście tych strzałów nie oddaję za dużo, ale jak już oddaję to jest bardzo duże zagrożenie. Jest to temat, który na pewno przeanalizuje i popracuje nad nim.

/galizero/ Dlaczego Lechia ma problemy z wygrywaniem meczu u siebie? - Naprawdę nie wiem. Być może zjada nas stres przed własną publicznością. Chcemy aż za bardzo, a wtedy nie wszystko wychodzi tak jak powinno.

/santtin/ Dlaczego gracie raz "padaczkę", a innym razem udaje się Wam grać całkiem dobrze? Jako profesjonaliści i zawodowcy powinniście dawać z siebie wszystko w każdym meczu. Odpowiedź, że się stracie nie jest odpowiedzią. - Często na dobra grę patrzymy przez pryzmat zdobytych punktów w spotkaniu. W mojej ocenie dobrych meczów mieliśmy zdecydowanie więcej niż tych złych w całym sezonie, choć zdobycze punktowe mówią co innego. Każdy z nas daje z siebie 100%. A jeśli nie, to trener to widzi i sadza na ławkę takiego zawodnika.

/edwinsopot/ Czy nie uważasz, że Lechia jako klub i Gdańsk jako miasto zasługują na drużynę znacznie silniejszą niż obecna? - Zdecydowanie tak! Lechia powinna walczyć o puchary w każdym sezonie. Tak pięknego stadionu, takiego kompleksu treningowego, tak wielu zagorzałych fanów ma niewiele polskich klubów. Z całego serca wierzę, że już niedługo nadejdą piękne chwile w Gdańsku.

/edwinsopot/ Ilu nowych piłkarzy i na jakie pozycje potrzeba według Ciebie by Lechia jak obiecał Pan Kuchar w najbliższym sezonie walczyła o podium? - Na każdą pozycję potrzebujemy dwóch równych zawodników. Zdrowa rywalizacja jest najlepszą rzeczą by utrzymywać wysoki poziom gry przez cały sezon. To, na jakie pozycje potrzebujemy wzmocnień, zależy od budżetu i przede wszystkim od trenera.

/galizero/ Jak zapatrujesz się na nową reformę rozgrywek Ekstraklasy? - Ciekawy pomysł, ale w mojej ocenie nietrafiony. Od początku lepszym pomysłem wydawało mi się powiększenie ligi o dwie drużyny. Dużo większy nacisk będzie na drużyny walczące o 8 miejsce w pierwszej fazie rozgrywek, a podział punktów uważam za niesprawiedliwy. Jedyny pozytyw, który dostrzegam, to że rozegramy o 7 meczów więcej w sezonie.

/edwinsopot/ Na które miejsce liczysz w najbliższym sezonie, zakładając, że nadal będziesz piłkarzem Lechii? - Stać nas by walczyć o puchary. Miejsca 1-4 powinny być naszym celem.

/rafalz1/ Czy mógłbyś powiedzieć coś w sprawie kontraktu? Czy negocjacje trwają i czy są na dobrej drodze, bo wielu osobom bardzo zależy, abyś został w klubie zwłaszcza, że jesteś prawdziwym Lechistą. - Negocjacje prowadzi mój menager. Lechia jest i zawsze będzie priorytetem dla mnie. Ciężko opisać w słowach, jak bardzo mi zależy. Obie strony chcą dojść do porozumienia, dlatego z całego serca wierzę, że już niedługo podpiszę kontrakt z Lechią.

/edwinsopot/ Czy kluby, z których masz podobno oferty są w tabeli wyżej niż Lechia? - Mam kilka ofert, o których nie chciałbym mówić. Jeszcze raz powtarzam, że cały czas czekam na porozumienie z Lechią.

/Wierny/ Czy wolisz zarobić trzy razy więcej w Turcji i wrócić po roku jak Brożek, Kosznik (Cypr), Bąk (Portugalia) czy mieć stałe miejsce w Lechii i się rozwijać, a w konsekwencji więcej zarobić w Lechii -grając dłużej przez co być szanowanym? - Od dziecka moim marzeniem była gra w wielkim europejskim klubie. Jeśli miałbym gdzieś odejść, to tylko by się rozwinąć sportowo i być lepszym piłkarzem.

/100lec/ Czy uważasz, że zagraniczni zawodnicy są przepłacani w polskiej lidze? - Przykład Razacka Traore pokazuje, że niektórzy zagraniczni zawodnicy w pełni zasługują na bardzo wysokie płace. Jednak tego typu zawodników w naszej lidze jest bardzo niewielu.

/100lec/ Dlaczego łatwiej być obcokrajowcem niż wychowankiem w polskiej lidze? - Też tego nie rozumiem. Cudze cenicie, swego nie znacie. A przecież zagraniczni zawodnicy są teoretycznie drożsi w utrzymaniu.

/edwinsopot/ Co sądzisz o Rachoui i Ripolim i czy sprowadzanie takich zawodników ma według Ciebie sens? - Amin Rachoui zrobił na mnie na początku bardzo pozytywne wrażenie. Przepracował z nami część okresu przygotowawczego i okazało się, że już tak dobrze się nie prezentuje jak na starcie. O Ripolim nie mam zdania, bo nie trenował z nami za często, a grał w meczach rezerw. Do obiektywnej oceny potrzeba czasu.

/sylamicia/ Kogo najbardziej lubisz z zawodników Lechii? - Najlepszy kontakt mam z Dudusiem i z Deleu. Wierzę, że po zakończeniu przygody z piłką nadal będziemy się kumplować.

/edwinsopot/ Czy uważasz ,że Lechia jako klub zmierza we właściwym kierunku? - Pomysł z odzyskaniem tożsamości w Lechii jest jak najbardziej słuszny. Widać po młodych chłopakach z drużyny, że nie odstają wcale od reszty. Za parę lat będą stanowić o sile Lechii i nie trzeba będzie wcale wydawać milionów na wzmocnienia by coś znaczyć w Polsce.

/rafalz1/ Z którym z dotychczasowych trenerów najlepiej Ci się współpracowało? Czy był to Tomasz Kafarski, Rafał Ulatowski, Paweł Janas czy Bogusław Kaczmarek? - Wiele zawdzięczam trenerowi Kafarskiemu, który nauczył mnie abecadła piłkarskiego. To u niego nauczyłem się jak poruszać się po boisku oraz całej taktyki. Trener Kaczmarek za to mnie oszlifował, za co również mocno jestem wdzięczny.

/LG_WP/ Czujesz się Lechistą z krwi i kości? W razie absencji stanąłbyś z nami w młynie albo pojechał na wyjazd? - Oczywiście! Byłem, jestem i będę Lechistą pełną gębą. Jeśli nadarzy się okazja na wyjazd na mecz Lechii, z przyjemnością pojadę i będę dopingować naszą drużynę.

/MaciekLGD/ Czy przeszedłbyś kiedyś do Arki? - Nie ma i nigdy nie będzie takiej możliwości. W życiu pewne rzeczy są ważniejsze od pieniędzy.

/MaciekLGD/ Ulubiony klub zagraniczny? - Wielkim fanatykiem nie jestem, ale najbardziej lubię Real Madryt.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.060