lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 262 (7/2013)
8 września 2013


PAWEŁ BUZAŁA, NAPASTNIK LECHII GDAŃSK

Na celowniku

Paweł Buzała, napastnik Lechii odpowiada na pytania kibiców, które mogli zadawać na naszym forum. Zapraszamy do lektury.

WIKTORIA CHARUK
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/12520/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

/TuNiieK_LG/ Czym dla Ciebie jest Lechia? - Lechia? Odpowiedź jest prosta! Lechia Gdańsk jest w moim sercu na dobre i na złe. To jest coś wyjątkowego, trudnego do opisania.

/sylamicia/ Czy będziesz grać w Lechii do końca swojej kariery? - Moim marzeniem jest zakończyć karierę w Lechii i zdobyć Mistrzostwo Polski z ukochaną Lechią.

/mlodyPitBull/ Na jakiego młodego zawodnika zwróciłbyś uwagę? (nie licząc tych, co grają) - Ciężko jest odpowiedzieć, ale myślę, że ciekawym piłkarzem może być Smuczyński.

/dario.lg/ Na co stać Lechię w obecnym sezonie, ale tak szczerze? - Zawsze jestem szczery. Miejsca od 1-5.

/KonieczkoLG/ Czy zarząd klubu powinien ściągnąć wysokiego napastnika, który by Cię wspierał w linii ataku? - Pytanie do zarządu.

/thomas_13/ Z jakim nowym zawodnikiem chciałbyś zagrać w składzie Lechii? - Z Mateuszem i Michałem Makiem z Bełchatowa, bo to mogą być wybitni piłkarze.

/Serwus/ Co możesz powiedzieć o tym, że zespół ma tak krótką ławkę, nie mamy wielu zmienników, którzy wejdą i podniosą jakość gry. Gdy będą kartki, kontuzje to zrobi się problem-czy uważasz, że przespała Lechia ten okres transferowy? - Lechia ma stabilny skład i transfery są prowadzone z głową, w miarę możliwości klubu.

/Serwus/ Czy Klub ma wobec graczy jakieś zaległości (premie za poprzednie sezony itd.)? - Wszystko jest ok, z płatnościami nie ma problemu.

/rafalz1/ Która murawa jest lepsza według Was, piłkarzy - ta na Traugutta czy na PGE Arenie? - Stadion PGE Arena Magia, jednak murawa jest lepsza na Traugutta!

/rafalz1/ Lepiej współpracowało Ci się z trenerem Bogusławem Kaczmarkiem czy Michałem Probierzem? - Zarówno współpraca z Trenerem Kaczmarkiem, jak i teraz z Trenerem Probierzem układa się bardzo dobrze.

/Piotr Wanke/ Jak porównujesz prace Probierza za wspólnych czasów w Bełchatowie, a teraz w Gdańsku. Jakie są różnice, że wynik zupełnie inny. - Profesjonalizm przez duże P. Nie ma różnicy, wszystko na mega poziomie.

/thomas_13/ Jakie miasto bardziej Ci odpowiada w życiu prywatnym, Gdańsk czy Bełchatów? - Zdecydowanie Gdańsk.

/rafalz1/ Z kim w drużynie trzymasz się najbardziej? - Mój przyjaciel to Piotrek Wiśniewski, a kompan z pokoju - Mateusz Bąk. Ogólnie z każdym mam super kontakt i mógłbym wymienić całą drużynę.

/Lille1/ Strzelania bramek nie można zaplanować, ale jaką ilość strzelonych przez Ciebie bramek (na koniec sezonu zasadniczego) uznałbyś za satysfakcjonującą? - Chciałbym zdobyć 10, ale liczy się nasz wspólny sukces.

/Lille1/ Czy uważasz za realne, że możesz zostać królem strzelców Ekstraklasy? - Spokojnie, dopiero 6 kolejek za nami. Ważniejszy jest zespół, podchodzę na luzie do kwestii króla strzelców Ekstraklasy.

/Lille1/ Co mogłoby ułatwić Ci osiągnięcie takiego tytułu ? (praca nad wyeliminowaniem własnych błędów, zmiana systemu gry, więcej podań prostopadłych, dośrodkowań po ziemi a nie niecelnych strzałów, co zafundował nam Piotrek Wiśniewski w meczu z Górnikiem nie dając Ci żadnych szans na dojście)? - Każdy element może działać lepiej i nad każdym zarówno ja, jak i zespól pracujemy i doskonalimy.

/dario.lg/ Czy myślisz jeszcze czasem o grze w reprezentacji Polski? - Każdy piłkarz marzy o grze w Reprezentacji, ja nie jestem inny!

/dario.lg/ Jak wytłumaczysz częste marnowanie tzw. 100% sytuacji, a jednocześnie zdobywanie bramek w wydawałoby się trudnych pozycji? - Na pewno moja skuteczność zawsze nie była wysoka i tego nie ukrywam, ale praca nad koncentracją to najważniejszy element i mam nadzieję, że teraz to przyniesie efekty oraz zaufanie Trenera.

/eloelo/ Jak z upływem lat skomentujesz swoje Legendarne powiedzenie "co by nie było winni są ja i Rogalski ". Jaki wpływ mieli wtedy na Ciebie kibice, bardziej motywujący czy wręcz przeciwnie? - Myślę, że ta wypowiedź była pod wpływem emocji. Na pewno gra w takim klubie to nie sielanka i dziękuję kibicom, bo naprawdę jeszcze bardziej ukształtowało mnie to jako człowieka i stałem się jeszcze silniejszy.

/Moderator/ Jaki wpływ ma na Ciebie doping kibiców podczas meczów w Gdańsku? Czy są momenty, kiedy "wsłuchując się" w atmosferę, jaka panuje na stadionie dostajesz energetycznego kopa? - Lechia ma najlepszych kibiców w Polsce i doping oczywiście też. Dla takiej atmosfery warto grać w piłkę.

/chrzanek007/ Czy grając mecze na wyjazdach gwizdy i buczenie trybun (takie jak podczas rzutów rożnych dla Górnika w ostatnim meczu) wpływa jakoś na piłkarzy? Gra się wtedy dużo ciężej niż podczas zwykłego dopingu dla przeciwnika? - Każdy ma inny charakter, ale mnie jeszcze bardziej motywuje, jak cały stadion drużyny przeciwnej jest przeciwko mnie.

/rafalz1/ Czy byłbyś w stanie, w razie nieobecności w kadrze meczowej zająć miejsce w młynie i dopingować wraz z resztą kibiców? - A czemu nie? Na pewno byłaby to fajna sprawa być częścią Was i kibicować w młynie.

/d.g./ Paweł czy zaglądasz na forum Lechii? - Nie zaglądam.

/MaciekLGD/ Masz swoje konto na facebooku, czy gdy kibice Lechii piszą do Ciebie to chętnie im odpisujesz i gdy napiszą coś mądrego i motywującego to nakręca Cię to przed meczem? - Mam konto wraz z żoną Manuelką. Staram się mieć kontakt z kibicami, a każde fajne słowo dodaje wiary i pokazuje, że kibice na Ciebie liczą.

/M.M/ Który sezon w Lechii najmilej wspominasz? - Każda minuta spędzona w Lechii jest dla mnie czymś wyjątkowym. Na pewno sezon z awansem do Ekstraklasy i oczywiście sezon, w którym pierwszy raz pokonałem dwukrotnie Arkę.

/Czarny68/ Czy pamiętasz, co sie wydarzyło 3.10.2008 roku? - No pewnie, takiego dnia się nie zapomina. Pokonanie Areczki i moja bramka. Aż ciarki przechodzą na myśl o tym, co działo się na stadionie po powrocie wieczorem na Traugutta.

/MarekM/ Czy w związku z powyższym (Czarny68) - i nie tylko - liczysz na swoją Gwiazdę w Alei na T29? - Powiem tak - w Aleji Gwiazd mają miejsce wybitni ludzie, a ja muszę zasłużyć swoją grą, żeby się tam znaleźć. Do tego daleka droga.

/protokolant_syj/ Któregoś dnia, godziny poranne, dzwonek do drzwi. Otwierasz i widzisz przed sobą Rysia Krauze z workami, górą gór worków pieniędzy oraz wehikułem czasu, obiecuje Ci wszystkie te pieniądze, całą majętność niezliczoną bogactw tego świata, życie szczęśliwe i długie jako gwiazd na niebie i dożywotni, najlepiej płatny etat w takim powiedzmy Prokomie. Warunek jest jeden - cofasz się do tego, powiedzmy, 3 października 2008 i w tym kluczowym momencie potykasz sie o własne nogi. Co mu odpowiadasz? - Nie ma szans. Tylko Lechia!

/dario.lg/ Czy jest taki klub w Polsce, w którym nigdy byś nie zagrał? - Arka Gdynia i po ostatnim meczu w Warszawie - Legia Warszawa, bo troszkę pośpiewali na mój temat.

/KonieczkoLG/ Kto Twoim zdaniem zdobędzie Mistrza Polski? - Odpowiem po 20 kolejkach.

/teskiGda/ Czy grasz w FIFE? - Rzadko gram.

/dario.lg/ Jaki jest Twój ideał kobiety? - Moja ukochana żona Manuelka. Lepiej nie mogłem trafić.

/Max/ Co byś chciał robić po zakończeniu kariery piłkarskiej? - Chciałbym zostać przy piłce, ale jeszcze o tym nie myślałem w jakim stopniu.




Copyrights lechia.gda.pl 2001-2021. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT