Gdańsk: sobota, 30 maja 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 267 (2/2019)

19 lutego 2019

BŁYSKAWICZNY ROZWÓJ MŁODEGO POMOCNIKA

Tomasz Makowski walczy o mundial

Jeszcze rok temu ludzie niezwiązani z Lechią mogli nie słyszeć, że istnieje ktoś taki jak Tomasz Makowski. Tymczasem od momentu, gdy trenerem biało-zielonych został Piotr Stokowiec, o młodych zawodnikach gdańskiego klubu zaczęło być głośniej.

LECHIA.GDA.PL TG

Makowski jest jednym z największych beneficjentów zwolnienia Adama Owena i zatrudnienia Piotra Stokowca. Być może na początku pracy tego szkoleniowca nie dostawał szans i nie łapał się do jedenastki, ale gdy już do niej zawitał, miejsca nie oddał.

- Zbiegło się to z kontuzją Patryka Lipskiego. Zagrałem za niego w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław i tak już zostało - uśmiecha się Makowski.

Oczywiście nie był to pierwszy mecz, w którym zagrał na wysokim poziomie. Wszystko zaczęło się od pucharowego starcia z Wisłą w Krakowie (wygranego po rzutach karnych).

W pierwszym wiosennym meczu z Pogonią Szczecin w składzie znalazł się jednak zdrowy Lipski, a tymczasem Makowski musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych.

- Ciężko pracowaliśmy podczas zimowego obozu. Każdy z nas miał czystą kartę. Trener uznał, że taki wariant będzie najlepszy - przyznaje Makowski.

Uczy się od starszych

Z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień Makowski rośnie jako piłkarz. Nabiera pewności siebie. Nie byłoby jednak tego, gdyby nie pomoc starszych kolegów. To oni wprowadzali go do zespołu i pokazywali jak należy grać.

- W każdym meczu mocno pomaga mi Daniel Łukasik. Zbieram doświadczenie, uczę się od niego również na treningach. Zresztą nie tylko od niego. Mogę liczyć na pomoc każdego - mówi Makowski.

- Wcześniej podczas meczów kimś takim był Jarek Kubicki, ale teraz gramy praktycznie obok siebie, a za plecami mamy Daniela - dodaje.

Walczy o mundial

Makowski ma dopiero 19 lat, więc cały czas jest w kręgu zainteresowań selekcjonera reprezentacji U-20 Jacka Magiery w kontekście mistrzostw świata, które w dniach 23 maja – 15 czerwca odbędą się w Polsce. - To jest mój cel indywidualny na rundę wiosenną. Po pierwsze: grać regularnie. Po drugie: pojechać na mistrzostwa - przyznaje Makowski.

Magiera oglądał go wielokrotnie, nie tylko podczas meczów Lotto Ekstraklasy. Obecny był także przy okazji spotkań drugiego zespołu biało-zielonych, grającego w czwartej lidze.

Makowski nie czuje się jednak pewniakiem. - Myślę, że nikt nie może czuć się pewniakiem. Nawet nie ma sensu o tym mówić. Czy pojadę na mistrzostwa? Wszystko zależy ode mnie, od tego jak będę grał - powiedział pomocnik Lechii.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.074