lechia.gda.pl

Tygodnik lechia.gda.pl nr 267 (2/2019)
19 lutego 2019


FILIP MLADENOVIĆ NAJLEPSZY

Oceny piłkarzy Lechii po meczu z Koroną

Przedstawiamy nasze oceny piłkarzy Lechii za zremisowany 0:0 mecz z Koroną Kielce. Skala: szkolna 1-6.

LECHIA.GDA.PL RZ
adres: http://lechia.gda.pl/artykul/12539/
kontakt: lechia@lechia.gda.pl

Dusan Kuciak: 4 Nie był to bardzo wymagający sprawdzian dla Dusana. Mimo to był czujny na posterunku i nie dał się w żaden sposób zaskoczyć piłkarzom Korony.

Joao Nunes: 4 Bardzo solidny występ. W obronie ciężko nam się doszukać jakiegoś błędu. Z kolei w ataku starał się udanie współpracować z Michalakiem. Można zapisać Portugalczykowi występ na plus.

Michał Nalepa: 3 Bardzo szkoda jego niewykorzystanej sytuacji po dobrym dośrodkowaniu. Poza tym solidny mecz bez ważniejszych akcji godnych podkreślenia.

Błażej Augustyn: 3 Grał jak zwykle ostro, co zakończyło się żółtą kartką. Był pewny i solidny w swoich interwencjach. Kolejny raz w tym sezonie obrona zagrała na "0" z tyłu.

Filip Mladenović: 4 Serb jest zdecydowania najlepszym piłkarzem obu tegorocznych meczów. Tym razem nie zanotował trafienia, ale bardzo się starał. W obronie pewny, w ataku bardzo aktywny - aż szkoda, że zabrakło mu do pary Haraslina.

Daniel Łukasik: 3+ W ofensywie zbyt wiele nie zdziałał, ale zabezpieczał wolne strefy boiska i odebrał wiele piłek. Daniel nadal jest ważnym i pewnym punktem Lechii na boisku.

Jarosław Kubicki: 4 Skoda jego sytuacji, ale poza tym znów zagrał bardzo dobrze. Pomagał kolegom w rozgrywaniu i kreowaniu gry. Nieoceniona jest oczywiście po raz kolejny jego czarna robota przy odbiorach i walce.

Konrad Michalak: 3+ Ten "+" przy jego ocenie jest na zachętę. Doceniamy jego aktywność, pokazywanie się, próby akcji (coraz częściej udane), ale wciąż czekamy na jedno z dwojga - bramkę lub asystę. Tego bardzo brakuje.

Tomasz Makowski: 3 Pomagał w rozbijaniu ataków rywala, ale niezbyt udzielał się w strefie ofensywnej. Mimo to, warto odnotować jego pewność i brak jakiejkolwiek tremy w meczach Ekstraklasy. Widać w nim to "coś" i liczymy na jego ciągły rozwój.

Flavio Paixao: 3+ Może to i surowe, ale naszym zdaniem zmarnowany rzut karny sprawił, iż jego ocena jest aż o jeden stopień niższa. Poza tym grał bowiem naprawdę dobrze, ale nie może po raz trzeci w sezonie marnować "jedenastki". Szkoda o tyle, że Lechia mogła mieć już 6 punktów przewagi nad Legią, a ma 4.

Artur Sobiech: 3- Cieszymy się bardzo z jego zaangażowania i walki o piłki z rywalami, ale oceniamy go przede wszystkim za bramki. Taki zawodnik jak Sobiech musi sobie zdawać sprawę, że ludzie oczekują przede wszystkim tego. Musi rozumieć, że jest z tego rozliczany, a trafień mu brakuje.

Rezerwowi:

Jakub Arak: Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Karol Fila: Grał zbyt krótko, aby go ocenić.

Mateusz Żukowski: Grał zbyt krotko, aby go ocenić.

Najlepszy zawodnik Lechii według lechia.gda.pl: Filip Mladenović
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
POWRÓT