Treść artykułu
 |   |   |   |   |

GÓRNIK - LECHIA 1:2

Lechia w półfinale Pucharu Polski!

W meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski, Lechia Gdańsk wygrała w Zabrzu z Górnikiem 2:1 (1:0) i awansowała do półfinału rozgrywek.

PAWEŁ DOCZYK

Jako pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze, ale strzał Igora Angulo obronił bramkarz Lechii Zlatan Alomerović wybijając piłkę na rzut rożny.

W 7. minucie z dystansu uderzał Flavio Paixao jednak dobrze interweniował bramkarza Górnika Martin Chudy. Kilka minut później piłkę źle wybił Alomerović, jego błąd naprawił jednak Michał Nalepa blokując Jesusa Jimeneza.

W 20 i 23. minucie znakomicie spisał się bramkarz biało-zielonych w znakomitym stylu broniąc uderzenia Angulo i Mateusza Matrasa.

W 33. minucie Lechia wyszła na prowadzenie, po stracie jednego z rywali futbolówkę przechwycił Jarosław Kubicki przerzucając ją do Michała Maka, który"ściął" do środka i uderzeniem sprzed pola karnego w same „okienko” nie dał szans bramkarzowi Górnika. Dla skrzydłowego to pierwszy gol w Lechii od 27 lutego 2016 roku.

Po zmianie stron zabrzanie mogli doprowadzić do remisu, ale wprowadzeni z ławki Łukasz Wolsztyński oraz Ishmael Baidoo nie zdołali pokonać bramkarza biało-zielonych.

Gdańszczanie odpowiedzieli celnym uderzeniem głową obrońcy Błażeja Augustyna po centrze z rzutu rożnego Filipa Mladenovicia. W 72. minucie po raz kolejny naszą drużynę uratował Alomerović broniąc uderzenie Jimeneza!

W 85. minucie pomocnik Lechii Tomasz Makowski przejął piłkę w środkowej strefie boiska, podciągnął ją jeszcze kilka metrów i precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:0.

Rezultat końcowy ustalił Angulo skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na Danim Suarezie.

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

I. Angulo 90+5' - M. Mak 33' , T. Makowski 85'

Górnik: Chudy - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Koj - Matras - Mystakidis (59' Wolsztyński), Ambrosiewicz (59' Baidoo), Gvilia (84' Suarez), Jimenez - Angulo.

Lechia: Alomerović - Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović - Łukasik - Paixao (90+1' Żukowski), Makowski, Kubicki, Mak (58' Michalak) - Sobiech (71' Arak).

Żółte kartki: Wolsztyński - Makowski Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).