Gdańsk: niedziela, 20 września 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 272 (7/2019)

6 listopada 2019

GŁOSEM SPIKERA

TOŻSAMOŚĆ

Klub Sportowy, a takim jest Lechia Gdańsk, to organizacja realizująca cele i zadania w zakresie danej dyscypliny sportu. Klub tworzą ludzie: piłkarze, trenerzy i pracownicy a także, co trzeba podkreślić KIBICE. Łączą ich wspólne cele…

MARCIN GAŁEK

Lechia jest częścią tożsamości Gdańska. Zainteresowanie Jej losami wykracza znacznie poza granice Grodu nad Motławą. Jest ważna dla całego Regionu, zainteresowanie Klubem jest na Pomorzu czymś naturalnym.

Oczywiście Lechia to konglomerat ludzi, którzy niekoniecznie urodzili się na Pomorzu. Dlatego ważne jest by weszli do Biało-Zielonej społeczności i wspólnie chcieli tworzyć historię Lechii i Gdańska. Poczuli przynależności do grupy. To piłkarze bądź trenerzy, którzy z szacunku dla Klubu i Kraju podejmują naukę języka polskiego. To przybysze z innych części kraju, którzy co ważne, powinni chcieć traktować Lechię jako coś więcej niż kolejny zakład pracy.

Ostatnie miesiące to piękna karta w historii Lechii. Sukcesy w postaci zdobycia Pucharu i Superpucharu Polski a także brązowego medalu Mistrzostw Polski zwróciły na Lechię uwagę całej Polski. By nie zaprzepaścić wspólnego wysiłku piłkarzy, trenerów, pracowników oraz kibiców potrzebne jest niezmienne doskonalenie. Nie powinno tu być mowy o rewolucji, o deprecjonowaniu tego co już wypracowano. Jedynie współpraca i wzajemny szacunek mogą przynieść wymierne efekty. W innym przypadku…, pewnie zaskoczę Czytelników ale zacytuję fragment Starego Testamentu: Księga Rodzaju (Rdz 11,1-9).

"Wieża Babel"

"Mieszkańcy całej ziemi mieli jedną mowę, czyli jednakowe słowa. A gdy wędrowali ze wschodu, napotkali równinę w kraju Szinear i tam zamieszkali. I mówili jeden do drugiego: «Chodźcie, wyrabiajmy cegłę i wypalmy ją w ogniu». A gdy już mieli cegłę zamiast kamieni i smołę zamiast zaprawy murarskiej, rzekli: «Chodźcie, zbudujemy sobie miasto i wieżę, której wierzchołek będzie sięgał nieba, i w ten sposób uczynimy sobie znak, abyśmy się nie rozproszyli po całej ziemi». A Pan zstąpił z nieba, by zobaczyć to miasto i wieżę, które budowali ludzie, i rzekł: «Są oni jednym ludem i wszyscy mają jedną mowę, i to jest przyczyną, że zaczęli budować. A zatem w przyszłości nic nie będzie dla nich niemożliwe, cokolwiek zamierzą uczynić. Zejdźmy więc i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego!» W ten sposób Pan rozproszył ich stamtąd po całej powierzchni ziemi, i tak nie dokończyli budowy tego miasta. Dlatego to nazwano je Babel, tam bowiem Pan pomieszał mowę mieszkańców całej ziemi. Stamtąd też Pan rozproszył ich po całej powierzchni ziemi."

Najważniejsze, by wszyscy tworzący Lechię mówili jednym językiem. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, nie jest częścią naszej tożsamości, Tożsamości Lechii Gdańsk!

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019