Gdańsk: czwartek, 29 października 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 272 (7/2019)

6 listopada 2019

LIST CZYTELNIKA

Trup większy od szafy

Do naszej redakcji napisał Wierny Kibic, który jest zaniepokojony obecną sytuacją w Lechii Gdańsk.

WIERNY KIBIC Z ŻABIANKI

Pociągiem specjalnym do Białegostoku za drużyną Lechii wybrało się około 550 osób. Jak zwykle było wesoło, przeprowadzono m.in. udaną zbiórkę na renowację zegara. Efekty już wkrótce do ujrzenia w Pruszczu Gdańskim.

Organizatorzy nie musieli sprawdzać czy ktoś wykupił bilet na przejazd. W ruchu kibicowskim panują proste zasady – jeśli ktoś chciałby oszukać współtowarzyszy podróży zostałby niechybnie z pociągu wyproszony. Przy odrobinie szczęścia uniknąłby nawet laczka. Może sprawiły to specjały serwowane przez firmę „Dieta do domu” ale w jednym z przedziałów puściliśmy wodze fantazji i zastanawialiśmy się jakby w tej sytuacji zachował się Prezes. Jakiej sztuczki by użył by nie wysiąść w Iławie bądź Ciechanowie? Zawiniły niemieckie banki? Czy tamtejszy kalendarz świąteczny?

Andrzejowi Kucharowi po kilku przegranych meczach dorysowano nos Pinokia, był wyzywany od oszustów. Teraz reakcja środowiska gdańskiego jest zaskakująco powściągliwa. Ujemne punkty w kolejnych sezonach zostały skwitowane wzruszeniem ramion. Flaga „Mendziara raus” powisiała kilka meczów i zniknęła. Jak długo będziemy trwali w nadziei, że jakoś to będzie? Sezon 2018/19 był sukcesem sportowym, pytanie jakim kosztem? Coraz bardziej jasne jest, że obecna droga prowadzi donikąd. Ludzie są zwalniani bez powodu i klucza.

Kto był na takim wyjeździe wie, że wynik sportowy nie jest najważniejszy. Tak było i tym razem, nastroju nie zburzył nawet fatalny mecz – 3:0 dla Jagiellonii to nie była najgorsza wiadomość, gorszy był styl, a właściwie brak chęci lechistów by w tym meczu powalczyć. Ale jak tu walczyć gdy święta tuż, a na koncie debet?

Klub jest winny drużynie po 1,5 miliona za Puchar Polski (zdobyty 2 maja) i 3 miejsce (sezon 2018/19 zakończył się 19 maja). Piłkarze nie otrzymali trzech ostatnich pensji, lekko licząc to trzy razy po dwa miliony złotych. Razem 1,5 x 2 + 3 x 2 = 9 mln zł. To tylko wobec drużyny, milion złotych klub zalega firmie ochroniarskiej „Taurus”. Niedawno zwolniono Dyrektora Sportowego, który wiedział co gdzie leży. Na jego miejsce została przyjęta pewna Pani, ciekawe czy już się zorientowała się w co wdepnęła czy wciąż maca stopą grunt? Może pomogą wezwania do zapłaty, które zaraz przyjdą od piłkarzy? Inna Pani pytała o adres do sklepu Playa, traf chciał że zrobiono ją Dyrektorem. Dwa lata temu sytuacja była podobna, zaległości płacowe były jeszcze większe, groźnie brzmiące dokumenty poszły w ruch. Wówczas było o tyle gorzej, że trenerem był gość z innego świata. Adamowi Owenowi nie mieściło się w głowie jak można nie płacić za robotę. Teraz czy zagra Augustyn czy Maloca, czy może Arak czy Sobiech to zasadniczo na jedno wyjdzie, z całą sympatią dla wymienionych. Jeśli w klasie zmieni się dwóch uczniów reszta aż tak tego nie odczuje, ale gdy zmieni się nauczyciel – wtedy tak. Piotr Stokowiec przerabiał podobny scenariusz w Polonii Warszawa, tyle że wtedy dopiero raczkował na rynku szkoleniowym. Teraz jego pozycja jest mocniejsza i pewnego dnia może odechcieć mu się kopać z koniem.

Kiedyś przy towarzyskim spotkaniu, zapytaliśmy kilku bardziej majętnych liderów środowiska tzw. Strażników pieczęci, czy byliby skłonni przejąć klub. – A czy tam nie ma czasem trupów w szafie?.

Tylko, że to było kilka lat temu - teraz trup jest już większy od szafy.

artykuł pochodzi z listu do redakcji Lechia.gda.pl

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
MECZE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.019