Gdańsk: poniedziałek, 21 września 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 272 (7/2019)

6 listopada 2019

PO WYGRANEJ Z ZAGŁĘBIEM LUBIN

Lechia w ćwierćfinale Pucharu Polski po raz 10

Dzięki wygranej z Zagłębiem Lubin w ¼ finału będziemy mieli mały, biało-zielony jubileusz pucharowy.

MACIEKS

Po raz pierwszy lechiści dotarli do najlepszej ósemki rozgrywek „turnieju 1000 drużyn” w roku 1952 by ulec Szombierkom Bytom 1:2.

Na kolejny awans do ćwierćfinału nie trzeba było czekać długo – to rok 1955 gdy biało-zieloni doszli aż do finału gdzie sromotnie polegli 0:5 z Legią Warszawa.

Potem oczekiwanie było znacznie dłuższe – dopiero w roku 1978 Lechia wspięła się na odległość dwóch meczów od finału, by w Gdańsku przegrać 1:2 z Wisłą Kraków.

Minęło kolejne pięć lat i pierwszy jakże pamiętny pucharowy triumf – całą drogę od Radziejowa po triumf w Piotrkowie Trybunalskim opisuje Lechia Historia

Wreszcie czasy najnowsze i sezon 2007/8 zakończony awansem do Ekstraklasy. W ćwierćfinale czekała utytułowana warszawska Legia i były to wcale mecze do jednej bramki. Najpierw przy Łazienkowskiej „Wojskowi” okazali się lepsi w stosunku 1:0, po bramce dobrze nam znanego Kuby Wawrzyniaka. „Dziadek”, który miał wtedy jeszcze inną ksywę, nie mógł wiedzieć że za kilka lat trafi do Gdańska, dlatego był tak niemiły że połamał obojczyk Piotrowi Kasperkiewiczowi.

Lechia zadomowiła się w najwyższej klasie rozgrywek i już w drugim sezonie pobytu w nim (2009/10) doszła aż do półfinału gdzie uległa Jagiellonii Białystok (1:2 i 1:1), szczebel niżej bijąc rozdająca wtedy karty w kraju Wisłę Kraków (0:0 i 3:1).

Sezon później nadszedł czas na rewanż – w ¼ finału „Jaga” została w pokonanym polu (0:0 i 1:1), ale półfinał przyniósł przegrany dwumecz z Legią (0:1 i 0:4).

Przenosiny na nowy stadion i ćwierćfinał w sezonie 2013/14 – znów Jagiellonia, która okazała się lepsza (1:2 i 1:1). Rewanżowy mecz w Gdańsku był ostatnim w roli trenera Lechii, Michała Probierza

Było o Pucharze Polskim numer jeden, czas na drugi pucharowy triumf – sezon 2018/19 to ćwierćfinałowy mecz w Zabrzu i wygrana 2:1 po golach Panów M. – Maka i Makowskiego.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026