Gdańsk: czwartek, 24 września 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 274 (2/2020)

29 stycznia 2020

JAK TRENOWAŁ Z NEYMAREM, DANI ALVESEM

Conrado: Moim wzorem jest Roberto Carlos

Nowy piłkarz Lechii opowiada o swoim kraju, o Flavio Paixao i o tym…jak trenował z Neymarem, Dani Alvesem i Paulinho w brazylijskiej kadrze

MIKE

Czy tak jak wszyscy Brazylijczycy urodziłeś się na plaży?

- Urodziłem się w Ajuricaba w stanie Rio Grande do Sul, stamtąd przeniosłem się do stolicy stanu czyli właśnie do Porto Alegre, gdzie mieszkałem niestety nie przy samej plaży. Tam gdzie żyłem musiałem jeszcze godzinę jechać by się wykąpać w oceanie.

Opowiedz o klubie Gremio Porto Alegre. Jak Gremio prezentuje się na tle Sao Paolo, Flamengo i innych wielkich brazylijskich klubów?

- To bardzo duży klub. Gremio w 2017 roku wygrało Copa Libertadores (czyli południowoamerykańską Ligę Mistrzów), by potem ulec w finale Pucharu Interkontynentalnego samemu Realowi Madryt.

Jesteś lewym obrońcą, jesteś Brazylijczykiem. Łatwo zgadnąć kto jest twoim wzorem.

- Tak (Conrado powiedział to po polsku). Jest nim Roberto Carlos.

Na Instagramie wrzuciłeś zdjęcie kadry brazylijskiej gdzie trenujesz z Neymarem, Paulinho, Coutinho. Co za to była za impreza?

- W 2017 roku przygotowywaliśmy się do Mistrzostw Świata. Tite był trenerem i zadzwonił bym dołączył do szerokiej kadry. To był pierwszy rok gdy byłem profesjonalistą, bardzo dobry czas dla mnie. Świetne doświadczenie.

Jak sobie radzisz z komunikacją i kiedy zaczniesz uczyć się angielskiego?

- Na razie jest ciężko, ale z każdym dniem uczę się nowego. Szukam wspólnego języka z drużyną, każdy trening i mecz staram się robić postępy.

Jakie są twoje cele na najbliższy czas? Czy Lechia to tylko odskocznia do dalszej kariery?

- - Pierwszym moim celem było granie w Europie. To udało się spełnić. Chcę jak najwięcej dać Lechii, a jednocześnie sam być coraz lepszym zawodnikiem.

Czy zdajesz sobie sprawę, że siedzisz obok najskuteczniejszego obcokrajowca w historii Ekstraklasy, wielokrotnego bohatera derbów, niemal legendy Lechii – Flavio Paixao?

- - Tak, jestem bardzo zadowolony z towarzystwa jakie tu mam – (nie wiemy czy Flavio to dobrze przetłumaczył 😊).

Co wiedziałeś o Polsce przed przyjazdem do nas?

- Szukałem w internecie jak wygląda życie w Polsce, jak wygląda miasto i klub. Sprawdziłem wszystko i dlatego tu jestem.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
LUDZIE LECHII:
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.008