Gdańsk: poniedziałek, 10 sierpnia 2020
TYGODNIK
Podstrony:

Tygodnik lechia.gda.pl nr 276 (4/2020)

8 lipca 2020

Rok temu Lechia Gdańsk zdobyła Superpuchar Polski

Rok temu Lechia Gdańsk zdobyła Superpuchar Polski Na otwarcie bieżącego sezonu 13 lipca 2019 roku Lechia pokonała w Gliwicach Piasta i dołożyła kolejne trofeum do kolekcji.

REDAKCJA

To był piękny dzień. Pustawy przeważnie gliwicki stadion wypełnił się prawie w całości. Około tysiąc biletów zostało przeznaczonych dla kibiców Lechii Gdańsk, zdobywcy krajowego pucharu. Biało-Zieloni dość łatwo pokonali mistrza Polski 3-1, prowadząc w pewnym momencie już 3-0. Dwa gole zdobył Lukas Haraslin, jednego dołożył Jarosław Kubicki. Pierwszego w Gdańsku już nie ma, drugi wciąż jest. Przypomnijmy skład Lechii z tamtego ciepłego sobotniego wieczoru, 13 lipca 2019 roku.

Dusan Kuciak - Karol Fila, Mario Maloca, Błażej Augustyn, Filip Mladenović (88. Michał Nalepa) - Lukas Haraslin (66. Sławomir Peszko), Maciej Gajos (73. Tomasz Makowski), Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Żarko Udovicić (90. Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao (59. Artur Sobiech).

Po co właściwie o tym piszemy? Ano po to, by porównać to zestawienie z wczorajszym meczem z Lechem Poznań. Tylko i aż 365 dni. Wydaje się, że wczoraj, ale w piłce, szczególnie polskiej i szczególnie gdańskiej, to bardzo wiele. A to skład z Poznania.

Dusan Kuciak - Karol Fila, Mario Maloca, Michał Nalepa, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (73. Jaroslav Mihalik), Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński (65. Maciej Gajos),  Ze Gomes (70. Conrado), Łukasz Zwoliński.

W podstawowym zestawieniu powtarzają się ledwie cztery nazwiska i to głównie piłkarzy z formacji defensywnych: Kuciak, Fila, Maloca i Kubicki. Gajos wtedy grał, wczoraj wszedł z ławki. Odwrotnie Makowski. Rok temu Nalepa zagrałby zapewne w podstawowym składzie, gdyby nie infekcja. Za to piątka w składzie: Augustyn, Mladedović, Haraslin, Peszko, Sobiech w Lechii już nie zagra. Marne są też szanse, że w biało-zielonych barwach ujrzymy jeszcze Łukasika i Udovicicia.

Wnioski? Wiadomo już, że w lidze Lechia nie powtórzy sukcesu z sezonu 2018/19 i nie stanie na podium. Trudno. Zawód? Trochę tak. Za to wciąż jesteśmy w grze o Puchar Polski. I wciąż możemy wystąpić w grze o Superpuchar na otwarcie kolejnych rozgrywek. To niewątpliwy sukces trenera Piotra Stokowca i jego sztabu. Z różnych powodów drużynie Lechii wyjęto pięć ważnych ogniw, a ona wciąż liczy się w walce o trofea. A to przecież w tym wszystkim chodzi. Nie patrzmy na nie najpiękniejszy czasem styl gry Lechii, cieszmy się i radujmy, że pomimo tylu ubytków i takiej rewolucji wciąż jesteśmy wśród najlepszych w kraju. Nie zawsze tak było w 75-letniej historii Lechii Gdańsk.

KOMENTARZE
Brak opinii - bądź pierwszy!
bez logowania: LIST do redakcji
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.061