Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Hydrozagadka 3

strona 2/5

27 maja 2005, 15:43 / piątek
Dokładnie, jak napisał Hydro. Chodziło o likwidację tzw. białych plam. Stomil się utrzymał, ale spadł po roku, Gwardia grała w II lidze do 1979, przez parę lat była w czołówce, groźna dla najlepszych, więc można powiedzieć, że tylko ona wykorzystała w pełni otrzymany prezent. Stomil w latach 90-tych grał nawet w I lidze. Włokniarz znikł z horyzontu z chwilą pojawienia się na nim Jagiellonii, która też ma za sobą kilka sezonów w ekstraklasie. Zastal Zielona Góra powrócił do II ligi w latach 90-tych pod nazwą Lechia, ale jeśli chodzi o Lubuskie to o wiele większe osiągnięcia miał Stilon Gorzów, dwa razy ocierał się o I ligę jednak nie awansował.
W roku 1975 nastąpiła reforma administracyjna i zrobiło się 49 województw, a za nimi bez liku białych plam. W tym czasie II-ligowego przedstawiciela nie miały województwa: bialskopodlaskie, chełmskie, ciechanowskie (dziś z tego obszaru jest MKS Mława), kaliskie (?) [znak zapytania znaczy, że nie jestem do końca pewny], leszczyńskie, łomżyńskie, ostrołęckie (?). Funkcjonowały do roku 1998, kiedy znów zmniejszono liczbę woj. do 16. W stosunku do podziału do roku 75 znikło woj. koszalińskie, nieznacznie zmienił się podział (np. Elbląg poszedł pod Olsztyn, a pod Gdańsk Słupsk).
Dziś białymi plamami są województwa: warmińsko-mazurskie, opolskie, podkarpackie i lubuskie. Czyli niejako tradycyjnie przy tym systemie rozgrywek i podziale administracyjnym cztery.
27 maja 2005, 20:04 / piątek
Witam wszystkich uczestników Hydrozagadki !
Jeden z byłych piłkarzy Lechii po zakończeniu swoich wystepów na ul.Traugutta wyjechał zagranicę . Nie byłoby w tym nic dziwnego , takich było wielu - ale w/w wystąpił w reprezentacji kraju w którym " zakotwiczył ".
Pytanie jest proste , o kogo chodzi ?
Pozdrówki Waldek !
28 maja 2005, 20:58 / sobota
Witajcie "biało-zieloni " braciszkowie !
Odczekałem 24 godziny , skoro nie padło rozwiązanie mogę więc podać jedyną i prawidłową odpowiedż !
W dniu 03.08.1973 roku w Chicago rozegrano mecz pomiędzy reprezentacjami USA i Polski .
Reprezentacja nasza grająca w składzie :
Tomaszewski ( 46 min.Szeja ) - Rześny , Bulzacki , Gorgoń , Musiał - Ćmikiewicz , Deyna ( 46 Kasperczak ) , Kasztelan ( 28 Drozdowski ) - Kmiecik , Domarski , Gadocha wygrała z USA 1:0 ( bramka Kasperczak 87 min. )
W składzie reprezentacji USA wystąpił w lini pomocy Teodor Jerzy Panek !!!!!
wcześniej piłkarz Broni Radom , AZS-AWF Warszawa i gdańskiej Lechii .
W USA w latach 1973-74 grał w barwach klubu polonijnego Eagles Chicago .
Pozdrawiam Waldek ! Sprowokowałeś mnie do zadania tej zagadki w jednym ze swoich postów ( zastanawiałeś się w nim co z Pankiem się stało po odejściu z Lechii). Tą odpowiedzią chyba jestes usatysfakcjonowany ....podobnie jak i cała "stara gwardia " pamiętająca naszego Teosia z boiska !
31 maja 2005, 08:40 / wtorek
Heheh. Usatysfacjonowany jestem, ale w życiu nie pomyślałbym, że to chodzi o niego. Spodziewałem się jakiegoś Cypru czy Wysp Owczych, a nie USA.

Pytanie chyba łatwe. Podać imię i nazwisko wychowanka Lechii występującego w swoim czasie w lidze angielskiej. Imię, nazwisko i klub. Szczególnie ważne jest imię, bo... zapomniałem.

tg
31 maja 2005, 09:32 / wtorek
chyba Zbyszek Kruszyński, a klub mogę się mylić, ale zdaję się Wimbledon, a później jakieś niższe ligi angielskie
31 maja 2005, 10:35 / wtorek
Napewno Zbigniew Kruszyński grał w Wimbledonie jak i również w klubach bundesligi.Nie jestem tylko pewniem czy czasem nie jest on wychowankiem Uni???
31 maja 2005, 20:55 / wtorek
Witam !
W związku z wątpliwościami sidusa doszedłem do wniosku , że przydałaby się zagadka dotycząca wieloletnich więzi Gdańska z Tczewem na niwie piłkarskiej .
Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat było conajmniej 20 zawodników
którzy występowali zarówno w którymś z tczewskich klubów ( Unia i Wisła ) a także reprezentowali barwy " biało - zielone ".
Ciekaw jestem ilu jesteście w stanie podać !
Pozdrówki !
Ps. Japan do boju !!!!!!
31 maja 2005, 21:47 / wtorek
Grzegorz Pawłuszek,
Dariusz Milbrodt,
Michał Szczepiński,
Tomasz Borkowski,
Marek Szutowicz,
Piotr Opuszewicz,
Marcin Gąsiorowski,
Zbigniew Kobus,
Marek Widzicki,

Ja pamietam tych, choć pewnie jest ich dużo wiecej.
31 maja 2005, 23:05 / wtorek
Maciej Kalkowski
Marcin Kaczmarek
Jakubiak Kamil
Klecha Piotr
Kulwicki Lech
Stachowiak Michał

TRENERZY:
Fritsch Ferdynand-
Bykowski Maciej Mikołaj
no i oczywiście:
Jastrzębowski Jerzy
31 maja 2005, 23:13 / wtorek
Dodam jeszcze: Marek Kowalczyk
:)
Pozdrawiam Hydro
31 maja 2005, 23:33 / wtorek
teraz ja zadam bardzo prościutkie pytanie:
Kiedy i w jakich okolicznościach dodano do nazwy BKS?
1 czerwca 2005, 20:36 / środa
z tego co pamietam jak ojciec mi opowiadal ze w latach 70-tych sponsorem Lechii stala sie jakas firma budowlana, stad ta nazwa ale nie jestem pewien ;p
1 czerwca 2005, 22:23 / środa
W sezonie 66-67 Lechia spadła do IIIligi(międzywojewódzkiej).Wtedy to nastąpiła rewolucja we władzach Lechii i stworzono plan odbudowy potencjału piłkarskiego. W związku z pomocą finansową związku branżowego przedsiębiorstw budowlanych, zmieniła się nazwa. Od tej chwili niemal do końca lat osiemdziesiątych Lechię tytułowano Budowlanym Klubem Sportowym.
1 czerwca 2005, 23:43 / środa
Witam !
W odpowiedzi na zagadkę dotyczącą więzi pomiędzy Lechią a klubami z Tczewa padło wiele nazwisk ..... ale bardzo wielu brakuje nadal !
Co dziwne , nikt nie wymienił nazwisk aktualnych zawodników Tczewskiej Unii
- Przemysław Urbański
- Robert Morka
- Mariusz Łukowski
- Grzegorz Motyka ( ostatnio zwolniony)
nie padły także takie nazwiska jak :
- Kazimierz Jaszczerski
- Piotr Klecha
- Zbigniew Kruszyński
- Henryk Prośniewski
oraz co najciekawsze Marcin Mięciel !!!!!!
Podejrzewam że nawet po tych moich poprawkach lista ta nadal jest niepełna !
Pozdrówki dla wszystkich którzy wypowiedzieli się w temacie !
1 czerwca 2005, 23:53 / środa
Piotra Klechę(a) wymieniałem,a od Zbigniew Kruszyńskiego zaczęła się cała dyskusja.A z innymi to porażka(zwłaszcza z Mięcielem:-))
1 czerwca 2005, 23:56 / środa
Małe sprostowanie !
Sidus sorki zwracam honor za Piotra Klechę .
Natomiast Twoja teoria z BKS-em jest mocno naciągana !
Związki z Federacją Budowlanych istniały prawie przez cały okres istnienia klubu .
2 czerwca 2005, 00:18 / czwartek
No tak,ale do nazwy został dołączony w tym czasie,prawda?Jestem stosunkowo młodym kibicem i tak daleką historię znam tylko z opowieści i z tego co sam poszperałem.Ten temat wydaje mi się bardzo ciekawy i dlatego go poruszyłem.Jeśli masz jakieś szczegółowe wiadomości na ten temat to proszę podziel sie z młodymi:-)
2 czerwca 2005, 00:56 / czwartek
A mi wydaje się, że było to troszkę inaczej. W latach 50-siątych czerwoni postanowili zmienić nazwy drużyn. Tym sposobem m.in. Wisła Kraków podłapała nazwę Gwardia, Cracovia- Ogniwo, Lech- Kolejarz a Lechia- Budowlani. Bardzo szybko jednak wycofano się z tego pomysłu, ale komunistyczne robotnicze przydomki pozostały. Praktycznie większość klubów miała przedrostek Robotniczy (np Widzew, Raków), Zakładowy (Wisła Płock, Stal Rz), Górniczy, Hutniczy, Stoczniowy, Budowlany itp.
Więc chyba ten przedrostek Budowlany Klub Sportowy ciągnie się od lat 60-siątych.
2 czerwca 2005, 09:45 / czwartek
Co do BKSu - nie znam tła wydarzeń, ale daty znam takie:
1950 - 1955 Budowlani Gdańsk
1955 - 1992 BKS Lechia
4 czerwca 2005, 15:13 / sobota
Pamięć jest zawodna - w temacie Lechia - Tczew pominąłem conajmniej kilka nazwisk !
Pomimo mojej niechęci do Wisły Tczew nie można nie przypomnieć takich nazwisk
jak np. Jerzy Sionek , Roman Józefowicz, Radosław Błondek czy Zbigniew Liedtke !
A i tak podejrzewam że jedynie prześlizgnęliśmy sie po temacie !
Pozdrawiam tczewiaków a szczególnie jednego z bródką i w okularkach !!
Życze ci druhu wielu wyjazdów II ligowych ..z sukcesami oczywiście !!!!
4 czerwca 2005, 16:00 / sobota
Mam nadzieję, że mówisz Hydro o wspólnych naszych wyjazdach (+ jeszcze dwóch psychofanów - wiesz kogo mam na myśli :) ) ?? - ano juz się nie mogę doczekać jesieni :) Oby nam tylko zdrowie (czytaj: wątroby) dopisywało :)
Pozdrawiam

P.S. Sorry za offa
26 czerwca 2005, 21:47 / niedziela
Teraz pytania na które z aktualnych forumowiczów chyba tylko bedzie znał odpowiedź, ale pytam bo mnie trochę frapują. A pytam na forum, bo to zawsze coś ciekawego mozna się dowiedzieć.
Na Lechię zacząłem chodzić jesienią 1970. Wtedy z numerem 5 na lewej obronie grał Bogdan Kędzia. Jednak od rundy wiosennej od razu na stałe wszedł do składu Jerzy Górski. O Kędzi słuch wszelki zaginął i - moze i wstyd się przyznać - ale do dziś od tamtego czasu nie słyszałem o nim słowa. W tym samym czasie w bałtyku grał inny Kędzia (zapomniałem imię; Stanisław? czy jakoś na J?). Nieco później w Arce pojawił się Wiesław Kędzia (ale na pewno nie był to ten z Bałtyku). Stąd moje trzy pytania:
1) Skąd się wziął Jezry Górski, czy był wychowankiem Lechii?
2) Gdzie podział się Bogdan Kędzia? Mysle, że zakończył karierę, ale czy to powód żeby tak od razu ginął po nim jakikolwiek słuch? A może wyjechał za granicę jak Panek?
3) Jakie było ewentualne pokrewieństwo miedzy trzema wymienionymi Kędziami?
27 czerwca 2005, 00:33 / poniedziałek
Witaj Waldek !
Widzę że nikt ze "starej gwardii ' nawet nie spróbował zmierzyć się z tematem .
Być moze mi się uda ta sztuka !
1) Jerzy Górski ur.1948 rok jest wychowankiem klubu Start Gdańsk
2) Bogdan Kędzia obrońca wychowanek Arki Gdynia , Zawisza Bydgoszcz , Lechia Gdańsk - srebrny medalista Mistrzostw Polski juniorów w 1959 roku .Według monografii Arki - Lechia była jego ostatnim klubem .
3) W Bałtyku występował w latach 70 i 80 tych obrońca Leszek Kędzia ur.1952.
Wystąpił między innymi w 28 meczach I ligi .W połowie lat 70 tych miał przejść z Bałtyku do Legii Warszawa ( wg skarbu kibica z 1975 r )
Co do powiązań rodzinnych trudno mi sie wypowiedzieć !
Pozdrówki Waldek !
23 lipca 2005, 11:55 / sobota
Tak humorystycznie z lekka ;)

Ile osób zmieści się na stadionie Lechii?
Oficjalnie wiemy, że 8000 :D
1 sierpnia 2005, 23:51 / poniedziałek
W takim razie na meczu z Jagiellonia stadion był przepełniony. :):):):)

Kolejne pytania:

1) Jak musiałyby wygladać trybuny stadionu przy Traugutta, gdyby przybyło na nie 15-16 tys. jak w sezonie 1995/96, 25 tys. jak na meczu z Arkonią 14 maja 1972, czy ponad 30 tys. z Juventusem 28 wrzesnia 1983?
2) Z kim podczas ostatniego 10-dniowego pobytu w GD piłem alkohol 3 razy?
3) Jak wygląda Matti, bo chcę się z nim umówic na piwo nastepnym razem?
4) Dlaczego świadkowie Jehowy nie pomalowali stadionu?

Pozdrowienia dla kibiców z poczuciem humoru. Na pohybel ponurakom.

tg
2 sierpnia 2005, 00:52 / wtorek
Tangens-oto jest pytanie!!! Mysle, ze dla osoby ktora udzieli poprawnej odpowiedzi na WSZYSTKIE pytania powinna byc nagroda!!!Ja proponuje wyjazd do Bielska za free!!! Mam nadzieje, ze zdobedzie ja Matti!!! Pewnie wiele osob chce sie z nim napic!!!
pozdro
2 sierpnia 2005, 02:06 / wtorek
Już Waldek spieszę odpowiadać:
a.d. 1: tak jak na załączonym zdjęciu: odnośnik
a.d. 2: z pewnym panem, w okularkach, powszechnie znanym wszystkim jako H. :)
a.d. 3: jak każdy Lechista - obłęd w oczach gdy mowa o najukochańszym klubie :)
a.d. 4: tutaj będę zgadywał: wybrali stadion "pary olimpijskiej" jako bliższy ich serc ??

Pozdrawiam z Tczewa
2 sierpnia 2005, 10:35 / wtorek
Hehehe, jako upierdliwy belfer starej daty, skorumpowany i negatywnie nastawiony do wszystkich uczniów, na dodatek nauczający matmy, która się zawsze (nigdy?) nie zgadza, muszę trochę pomarudzić.
Ad. 1. Dokładnie tak, ale trochę trudno mi uwierzyć, że zapełnienie stadionu w sobotę stanowiło tylko 30% tego co w odnośniku.
Ocena zadania: kategoria A (zadanie rozwiązane bezbłednie).
Ad. 2. Kategoria A. Nic dodać nic ująć.
Ad. 3. Kategoria C. Zadanie prawie rozwiązane: bez błędów rzeczowych (...) bez uzasadnień i wyjaśnień matematycznych lub z lukami w komentarzu albo w rozwiązaniu brakuje pewnego fragmentu nie wpływającego na istotę rozwiązania oraz występują usterki w komentarzu. Uzasadnienie: brak informacji czym Matti różni się od pozostałych Lechistów. Podany przez ucznia opis pasuje do wszystkich.
Ad. 4. Z tego co wiem, byli na Traugutta (zadanie dodatkowe nieklasyfikowane).

Zestawienie kategorii: AAC co daje ocenę dobrą. Nie dałeś mi szans wstrętny typie. :):):):). A piwo wolę w Maksie (nawet jak nie ma miejsc) niż w Piwnicy Rajców.

Pyton: niestety Matti nie wygrał. Wyjazd do Bielska za free? Akceptuję, jednak z góry zastrzegam, że organizator nie ponosi kosztów przyłapania laureata przez konduktora lub służby porządkowe.

Pozdrowienia dla radosnych.

tg
13 sierpnia 2005, 14:06 / sobota
Ilu trenerów reprezentacji (podać nazwiska) trenowało też Lechię?
13 sierpnia 2005, 14:10 / sobota
Chłopie , nie teraz. Właśnie ubieram buty i wychodzę na MECZ.
13 sierpnia 2005, 14:23 / sobota
Witam,z tego co sie orientuje to Ryszrd Kulesza nie pamietam dokladnie
w latach 74-76 chyba?No ja tez pomalu sie szykuje na meczyk:-)
13 sierpnia 2005, 17:01 / sobota
Lazarek Wojciech
15 sierpnia 2005, 22:31 / poniedziałek
Oczywiście obydwie odpowiedzi są prawidłowe. Ryszard Kulesza 1972-74 w Lechii i 1979-81 w reprezentacji (możliwe drobne przkręcenia - piszę z pamięci), Wojciech Łazarek w Lechii 1974-75 i 1985 oraz 1986-89 w kadrze. Poza nimi w latach 50-tych był jeszcze Tadeusz Foryś.
Pozdrawiam.

tg
15 sierpnia 2005, 22:41 / poniedziałek
Witam wszystkich szanownych forumowiczów z tego wątku.

Mam (kilka?) pytanie, które już od dosyć długiego czasu kręci mi się po głowie.
Może ktoś z Was potrafiłby udzielić mi jakiejś informacji. Broń Boże nie nalezy go (pytania) traktować jako pytanie do Hydrozagadki z wraz jej formą bo wiem że jest dosyć trudne.

Jakiś czas temu postanowiłem że dowiem się czegoś o pierwszych miesiącach powstania Lechii. No, może czegos dokładniejszego niż tylko tego ze Lechia powstała w 1945 roku.

Po spędzeniu kilkunastu godzin w róznych bibliotekach, zdobyłem sporo wiadomości o pierwszych chwilach naszego ukochanego klubu, lecz wciąz jest dla mnie (Hydro-) zagadką skąd w histori naszego klubu wzięła się owa enigmatyczna "Baltia" ?

Jest pewnym (1000%) że nasz klub powstał jako "Klub Sportowy Biura Odbudowy Portów". W wyniku żmudnych poszukiwań prawie na 90% jestem pewien że w grudniu 1945 roku klub nazywany juz był Lechią (później w prasie był nawet pod nazwą BOP Lechia Gdańsk).

Skąd zatem ta Baltia? Czyżby był to jakiś inny klub który został wchłonięty przez Lechię?

Ratunku!
15 sierpnia 2005, 23:29 / poniedziałek
Znalazłem coś takiego

odnośnik

z czego wymika, że była fuzja BOP z Baltią.
15 sierpnia 2005, 23:33 / poniedziałek
Witam Waldek
Do twego pytania odnośnie trenerów reprezentacji dodam jeszcze trenera Michała Globisza, chyba że Ty bierzesz w odpowiedzi pod uwagę tylko trenerów 1 reprezentacji.

Z pozdrowieniami
tjas
16 sierpnia 2005, 00:18 / wtorek
Rzeczywiście chodziło mi o I reprezentacje, nie mniej faktycznie o Globiszu też trzeba pamiętać. Dzięki Tjas.
Na pytanie Spida odpowiedział już pośrednio Kongo. Rzeczywiście ciekawych rzeczy sie dowiedziałem, o których dotąd nie było wiadomo. Czyli Lechię mamy dzięki perfidnemu zagraniu czterech zdrajców? Gdyby nie oni, być może do dziś mielibyśmy Baltię?
Zainteresował mnie też klub Flota Nowy Port. Mniejsza o jego zasługi, ale dziwnym trafem ta nazwa mnie ciągnie; jak nie do Nowego Portu to do Świnoujścia. Na szczęście nie pociągnęła do Gdyni.
W takim razie następne pytanie właśnie z tej beczki: w którym roku rozwiązano sekcję piłkarską we Flocie Gdynia? Wymień nazwiska przynajmniej dwóch zawodników Lechii, którzy w ramach słuzby wojskowej grali we Flocie Gdynia. W jakiej dzielnicy Gdyni Flota rozgrywała swoje mecze?
I jeszcze jedno pytanie: który z zawodników Lechii lat 80-tych wystepował we Flocie Świnoujście?
20 września 2005, 09:39 / wtorek
Pytanie dość trudne. Ale chodzi chyba o Zbigniewa Kowalskiego ???
20 września 2005, 15:32 / wtorek
Z tego co sie orientuje,to Andrzej Głownia po odbyciu słuzby wojskowej we Flocie
przyszedł do Lechii.
20 września 2005, 20:08 / wtorek
Witam !
Pozdrowienia dla wszystkich wypowiadających sie w tym temacie !
Odnośnie Waldka pytań bo zadał ich kilka :
- Flota Gdynia została rozwiązana w 1973 roku
- z piłkarzy Lechii napewno służbę wojskową odbywali we Flocie Głownia , Rogacki , Zaremba
- W Flocie Świnoujście z "bialo-zielonych" grali Zbigniew Kowalski i Zbigniew Liedtke ( około 1984 roku )
Odnośnie WKS Flota Nowy Port . Klub powstał latem 1945 roku. Wkrótce potem został przeniesiony do Gdyni .
Pozdrawiam !
20 września 2005, 20:10 / wtorek
Hehehe. Nie. Andrzej Głownia, Tadeusz Jahn, Janusz Makowski i paru innych grali podczas wojska we Flocie Gdynia. We Flocie Świnoujście grał Zbigniew Liedtke. Pozdrawiam.

tg
21 września 2005, 08:05 / środa
Widzę Andrzej, że weszliśmy prawie równocześnie na forum. Oczywiście odpowiedź Hydro jest pełniejsza, ja tylko w uzupełnieniu dodam, że Flota Gdynia grała na Oksywiu. Później miała stadion niby w przebudowie, więc grywała to w Rumii, to na Lechii i nie wiadomo gdzie jeszcze. Potem rozwiązano sekcję (większość zawodników przeszła do Bałtyku, wielu np. J. Makowski wróciło do swych klubów z cywila) i boisko na Oksywiu przestało pełnić funcje wyczynowe. Nigdy nie byłem tam na meczu, ale w latach 90-tych kolega ze Świnoujściu, który odbywał wojsko w marynarce w Gdyni, pokazał mi plac, który pozostał po dawnym obiekcie WKS Flota.
Do tej pory nie słyszałem, że Z. Kowalski grał w Świnoujściu, ale skoro Hydro pisze, tzn. że ma dowody. Zresztą popytam działaczy Floty, na pewno znajdą się tacy co pamiętają.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

tg
21 września 2005, 18:52 / środa
Witaj Waldek !
Niestety Zbigniew Kowalski z Floty ( ur.1957 ) nie miał nic wspólnego z Lechią - zaszła jedynie zbieżność imienia i nazwiska .
Sorry za niecelny strzał !
Pozdrówki !
21 września 2005, 21:43 / środa
Widzę, że Hydro come back :) Nic tylko sie cieszyć :)
Pozdrawiam

Sorry z off topic. Andrzej prosze o kontakt: GG: 5942737
12 listopada 2005, 01:28 / sobota
Witam !
Wprawdzie powstał nowy ciekawy temat "Ciekawostki " ale pozwolę sobie odswieżyć Hydrozagadkę .( która z wiadomych względów ...jest mi bliższa !! )
Mam dla Was 3 zagadki
1) Jaki klub swą tysięczną bramkę w I lidze strzelił w meczu z gdańską Lechią ?
2) Z kim Lechia rozegrala swój 200 setny mecz I ligowy ?
3) W kilkudziesięcioletniej historii Bundesligi zaistniało kilku piłkarzy Lechii .W związku z tym pytanie - ilu ich było , w jakich klubach występowali i jakie odnieśli sukcesy ?
Życzę miłego odgadywania i ...czekam na odpowiedzi !
12 listopada 2005, 18:24 / sobota
Tylko cząstkowa odpowiedź na 3 pytanie:

1. Jacek Frąckiewicz grał w Braunschweiger TSV Eintracht 1895 /88'-89'/; potem Vfl Volfsburg /94'-95/ - 5 goli; 1.FC Union Berlin /95'-96'/ i Tennis Borussia Berlin /96'-97'/ - też 5 goli.
2. Mirosław Giruć chyba grał w SC Watenscheid?
3.Jacek Chociej może też gdzieś do Niemiec wyjechał, ale tego nie jestem pewien.

Na pewno jeszcze wielu było ale nie pamiętam niestety... tak jak i z resztą miejsc które zajęli ww. w tabeli na koniec sezonu.
12 listopada 2005, 19:41 / sobota
4. Slawek Wojciechowski :) Bayern Monachium - 3 mecze/1 gol w Budeslidze, 2 mecze w Pucharze Niemiec i 1 w Lidze Mistrzow
5. Zbigniew Kruszynski - gral bodajze w FC Homburg
13 listopada 2005, 01:59 / niedziela
Witaj Hydro
Postrzelam sobie:
1) Stawiam na Legię, mecz z 30 lipca 1960 roku w Warszawie, przegrany 0:4. Jeżeli faktycznie chodzi o ten klub, to bramkę stuknął albo Lucjan Brychczy, albo Tadeusz Błażejewski. Ten drugi strzelił w tym meczu trzy bramki w 7 minut.
2) Moje kalkulacje wskazują na mecz rozegrany 21.10.1962 roku. Rywala jakoś nie mogę sie doszukać. (może ŁKS?)
3) Tu nic nowego nie wniosę
Pozdrawiam
13 listopada 2005, 21:21 / niedziela
Odpowiedzi na zagadki :
1) Przez długi okres czasu uznawano jedną z bramek Tadeusza Błażejewskiego za 1000-ną I ligową bramkę Legii .
W meczu Legia Warszawa - Lechia Gdańsk rozegranym w dniu 30.07.1960 roku Błażejewski uzyskał 3 bramki w 72 , 73 i 79 minucie .W chwili obecnej są one liczone jako 997 , 998 i 999 bramka Legii . 1000 padła w meczu Z Łks-em .
Różnica moze się brać z liczenia tylko bramek realnych ( nie liczenia do sumy bramek walkowerów )
2) Jubileuszowe mecze Lechii w I lidze
- 100 spotkanie 07.04.1957 Lechia - Legia Warszawa 1:0
- 200 spotkanie 06.08.1961 Legia Warszawa - Lechia 0:1
- 300 spotkanie 24.11.1985 Motor Lublin - Lechia 3:1
3) W całej historii Bundesligi ( 1963-2005 ) zaistniało 3 piłkarzy Lechii
- Jarosław Studzizba (28.10.1955 )
w latach 1982-1984 Eintracht Braunschweig 51 meczy , 9 bramek
- Zbigniew Kruszyński (14.10.1960 )
w latach 1985-1986 1.FC Saarbrucken 31 meczy , 0 bramek
w latach 1987-1988 FC Homburg 33 mecze , 2 bramki
- Sławomir Wojciechowski ( 06.09.1973 )
w latach 1999-2000 Bayern Munchen 3 mecze , 1 bramka
Wszyscy pozostali grający w Niemczech Lechisci występowali w II lidze lub nizej !!!

Pozdrawiam !
14 listopada 2005, 08:50 / poniedziałek
Pytanie wykraczające poza temat Lechii. W jakich klubach zagranicznych bronił Jan Tomaszewski i dla jakiego klubu strzelił bramki (z karnego i po rzucie rożnym)? A jakby ktoś jeszcze wiedział jakim drużynom, to już byłoby superekstra.
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.519