Gdańsk: sobota, 13 sierpnia 2022

Hydrozagadka 3

strona 5/5

2 czerwca 2011, 02:14 / czwartek
Z numerem 2 grało paru zawodników w tym sezonie, m.in Pietrowski, który w meczu ze śledziami w sezonie 2007/08 wszedł na ostatnie pare minut meczu, a później głównie Kosznik, więc obstawiam, że to pewnie jego nazwisko tam widnieje :) W tym samym sezonie chyba ktoś jeszcze występował z tym numerem, ale nazwiska nie pamiętam w tej chwili. Jazda z tymi numerami była wtedy jak nie wiem co, a co do Szałęgi to faktycznie pomyliłem 19 z 16 :)
2 czerwca 2011, 09:54 / czwartek
Kupię numer 88
2 czerwca 2011, 10:10 / czwartek
z nazwiskiem :) ?
2 czerwca 2011, 11:11 / czwartek
Radovanovic :)
2 czerwca 2011, 11:44 / czwartek
Zagadki z numerami koszulek to nie zagadki, jak ktoś umie korzystać z zasobów lechia.gda.pl :)
2 czerwca 2011, 14:07 / czwartek
Hydrozagadkę to mają na stadionie narodowym. Jest duża szansa, że podczas EURO czekają nas takie atrakcje:
odnośnik
9 maja 2017, 14:27 / wtorek
"Panowie zostawcie ich, my im wpierdolimy na boisku".

Kto, kiedy i w jakich okolicznościach to powiedział.
9 maja 2017, 14:37 / wtorek
Maciek Kalkowski. Toruń, mecz z Elena.
9 maja 2017, 14:44 / wtorek
Elana :-).
W trakcie zakłócenia porządku przez policję :-)
9 maja 2017, 17:05 / wtorek
Mecz na T 29. tekst"zostawcie im nam my tu zrobimy porządek"do szefa milicji. ktoś poda nazwę zespołu gości?
9 maja 2017, 17:07 / wtorek
ich
29 maja 2021, 01:31 / sobota
W którym roku po raz ostatni pokazywał czas oryginalny zegar na Traugutta? Ja tego nie pamiętam, ale może ktoś wie? Na pewno był jeszcze w latach 89 - 92 ale potem już nie pamiętam. Czy był jeszcze w czasie fuzji z Olimpią czy już "nowy"?
29 maja 2021, 09:15 / sobota
"Nowy" w 2006r.
29 maja 2021, 18:21 / sobota
Ten z przesuwaną wskazówką i okienkami na szablonowe cyferki?
29 maja 2021, 18:48 / sobota
Zdecydowanie miałem na myśli ten żarówkowy z czarnym tłem. GOŚCIE - LECHIA.
29 maja 2021, 21:34 / sobota
Oryginalny zegar na T29 sprzed czasów tego żarówkowego to zdecydowanie jeszcze koniec lat 70-tych, jego koniec to rok 1978? 1979? Może nawet 1980? Hydro powinien wiedzieć
30 maja 2021, 00:34 / niedziela
Czas oryginalny ? Dobre pytanie. Jak sama nazwa wskazuje nie chodziło tu jedynie o tablicę wyników Goście - Lechia z dwiema prostokątnymi dziurami, w które wstawiano odpowiednie plansze z 0, 1,2 ... ale też o ustrojstwo, które wskazywało, ile minut meczu już z rozegrano a przynajmniej, które powinno to wskazywać. Nie wiem, kiedy ustąpiło miejsca "elektrycznej" tablicy z żarówkami, ale wiem na pewno, że gdy Lechia prowadziła, to czas biegł szybko, gdy mieliśmy w plecy wskazówka znacząco spowalniała swój ruch zatrzymując się w okolicach 43 minuty aż do końcowego gwizdka lub zdobycia przez nas bramki. I ten czas można było śmiało nazwać oryginalnym czasem gdańskim a Einstein pewnie nazwałby go względnym.
30 maja 2021, 19:56 / niedziela
Zdecydowanie Einsteien by to potwierdził, bo z mechaniki kwantowej wiadomo, ze czas jest względny i zależy od grawitacji, a ona od masy.
Czyli... jeśli Grubas z prostej siadał bliżej młyna (i zegara) czas leciał wolniej, a gdy siadał bliżej Alei Gwiazd to czas leciał szybciej.
Zagadka wyjaśniona.

TYLKO LECHIA!
1 czerwca 2021, 22:03 / wtorek
Wpis został usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
2 czerwca 2021, 10:02 / środa
dominos 123 w ilu jeszcze tematach zamięścisz swoja pierd.... reklamę . Trzeba być wyjątkowym idiotą żeby zamieszczać ją w temacie Transfery 3 oraz Transfery 2
Przypominam że istniał jeszcze temat Transfery ..... co nie chciało się szukać !
Osobiście mi jest przykro że wpierdol.... się do Hydrozagadki do której mam sentyment bo ją założyłem przed laty !
Kmiotku załóż oddzielny temat ( ale tylko jeden ! ) na swoje zasrane wynalazki i tam się produkuj
2 czerwca 2021, 10:12 / środa
Poczekamy - administrator posprząta, a co do zegara, pamiętasz, kiedy pojawił się żarówkowy?
3 czerwca 2021, 08:20 / czwartek
dominos ... klasyczny tępy ch.j
Mod, czas z tym zrobić porządek.
7 grudnia 2021, 17:54 / wtorek
edwinsopot
5 grudnia 2021, 17:34 / niedziela
ps. do starszyzny. Kto wymyślił "a my swoje" ?
9 stycznia 2022, 18:48 / niedziela
Gdzieś w sieci jakieś źródło widziałem i czy czasem nie Wolf był autorem?
10 stycznia 2022, 14:36 / poniedziałek
@Matti: mecz w Tczewie w ramach III ligi, rok bodajże 1982... Stojący na na krytej trybunie (konkretnie na słupie podtrzymującej dach) Ś.P. Glut zaintonował właśnie "A my swoje"... Młody byłem, ale pamiętam.... :-)
A czy to był ten pierwszy raz? Tego to nie wiem, ale zawołanie jest historyczne, to wiem na pewno.
Pozdrawiam
10 stycznia 2022, 16:05 / poniedziałek
Wahałem się :Glut,czy Danek?
10 stycznia 2022, 16:20 / poniedziałek
@Czarny68: Glut, w tym swoim sweterku :-)
10 stycznia 2022, 16:50 / poniedziałek
Ponoć owe jakże legendarne już słowa nim zagościły na dobre na Traugutta padły nieraz już dawniej. I to nawet znacznie wcześniej niż owo wypowiedziane onegdaj słynne zdanie, jakże ważne dla historii naszego języka "Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj" . Pierwszeństwa autorstwa tych wiekopomnych słów trudno komuś przypisać z całą pewnością. Liczni badacze łamią sobie na tym głowy tocząc zaciekłe spory i polemiki. Lecz nadal pozostaje to w sferze spekulacji. Niektórzy gotowi niesłusznie przypuszczać, że pierwszy był król Jagiełło, który pod Grunwaldem zwrócił się tymi słowami do posłów krzyżackich, darujących mu dwa nagie miecze "wy macie swoje miecze, a my swoje, ale i te przyjmiemy na znak zwycięstwa" . Lecz już zgoła sto lat wcześniej, jak podają kroniki tynieckiego klasztoru, pewien bogaty młynarz w Małopolszcze zwrócił się do mijanego na drodze chłopa, w którego wozie pełnym skoszonej słomy złamało się koło "wy macie swoje troski, a my swoje". Jednakowoż, co wiemy z historii, wcześniej miał je wypowiedzieć pewien prostoduszny pleban do dziedzica, który znany był z bałamucenia wiejskie dziewek "wy panie macie swoje grzechy, a my swoje". Mówiąc "my" miał pewnie na myśli prostych ludzi, takich jak on z gminu się wywodzących. Prawda być może jest jeszcze ciekawsza i kryje się u zarania naszej państwowości. I do tej wersji i ja się przychylam, ano że owe słowa wyrzekł pierwej sam Mieszko I lub nawet jego przodek Piast do sfory psów, które w czasie książęcej uczty wskakiwały na stół i wyjadały ze srebrnej misy jelenią pieczeń "precz, wy macie swoje jadło, a my swoje".
11 stycznia 2022, 10:45 / wtorek
Japan,ten sweterek, to był oryginał, jedyny w swoim rodzaju :-)
25 czerwca 2022, 18:38 / sobota
Na TT wrzucona fotka drużyny Lechii jako zdobywcy PP z 1983 roku.
To oczywiście błąd - na moje to okres koniec lat 60 lub początek 70.
Rozkminiam osoby i tak w górnym rzędzie stoją Górski i Słabik (kolejno 2-3 od lewej)),
na dole od lewej Maksymiuk, Apolewicz, Puszkarz i Jahn drugi od prawej. Oczywiście po prawej stoi Roman Rogocz. Pozostałych nie kojarzę. Ktoś potrafi podać prawidłowo cały zespół na zdjęciu?
odnośnik
25 czerwca 2022, 18:59 / sobota
Kaczmarek i Glownia tez sa
25 czerwca 2022, 20:19 / sobota
Podaję pełny skład z w/w zdjęcia
od góry : Żołądecki ( działacz ) , Jerzy Górski , Krzysztof Słabik , Andrzej Kaczmarek , Stanisław Musiał , Józef Rogacki , Waldemar Bajer , trener Roman Rogocz
na dole : Marian Maksymiuk , Jerzy Apolewicz , Zdzisław Puszkarz , Zbigniew Kupcewicz , Jerzy Jastrzębowski , Tadeusz Jahn , Andrzej Głownia
Pozdrawiam serdecznie !
25 czerwca 2022, 20:24 / sobota
Po prawej obok "Kaczora" -Kaczmarka mój były sąsiad - Musiał Stachu a pod nim Jurek Jastrzębowski a obok po lewej Kupcewicz .
25 czerwca 2022, 20:26 / sobota
Wtedy mówiło się że Kaczor wykopuje piłkę łącznie z napastnikiem . :)
25 czerwca 2022, 20:58 / sobota
Na Hydro jak zawsze można liczyć! Szacuneczek! Głownie kojarzyłem ale nie do końca.
Możecie jeszcze określić z jakiego roku/sezonu pochodzi to zdjęcie? 1969/70?
25 czerwca 2022, 21:18 / sobota
Zdjęcie z końcówki sezonu 1971/72
25 czerwca 2022, 21:27 / sobota
Serce rośnie
Łza się w oku kręci Tak Po prostu
Mamy wielki , ogromny kapitał W postaci takich właśnie wrzutek , pytań i odpowiedzi....
Konkretnych Ja sam , może paru rozpoznałem I to z lekką niepewnością
Nie w tym rzecz Szacunek Pany Za wrzutę , za odpowiedzi Za wszystko
W takich chwilach...cóż powiedzieć
Mi osobiście płakać się chce ze wzruszenia
Dzięki chłopaki
26 czerwca 2022, 01:11 / niedziela
Nie rozpoznałem tylko Apolewicza , Rogackiego i Bajera. Głownia pracował w kiosku na Zaspie obok ul. chyba Nagórskiego . W tamtych czasach miałem z Conradinum blisko na wagary na Lechii z kumplem z klasy Januszm "Pisarzem" - ś.p. Tak przy okazji studiował on w latach od 1974 do 78 na Uniwerku gdzie też bywał niejaki Kwaśniwski Aleksander .
znacie pewnie go :). Pisarz nie ukończył uniwerku podobnie jak Kwach . Obecnie podobnie można być nikim i zajmować wysokopłatne stanowiska bez żadnej odpowiedzialności . Kasa i patologia rządzi.
Nasz Messi lat 70-tych Zdzisiu dalej pracuje wspierając Gładysza piłkarską szkółkę przy Meissnera i mozna go tam pozdrowić w czasie treningów z dziećmi .
26 czerwca 2022, 13:40 / niedziela
Ciekawa sprawa z tym zdjęciem.
Niemalże identyczne zdjęcie znajduje się na 54 stronie minialbumu
"70 meczów na 70-lecie gdańskiej Lechii".
Jest zupełnie inne tło ( widać choćby z tyłu fiata 125p i wartburga ; jakiś foto-montaż? Niektóre z postaci jakieś drobne przesunięcia). Ale wszyscy stoją zasadniczo tak samo.
Foto pochodzi ze zbiorów Muzeum Lechii Gdańsk, przekazane przez śp. p. Romana Rogocza. Faktycznie było to wiosną 1972 roku ( za parę miesięcy przyszedłem na świat).
Swoją drogą wielka szkoda, że Lechia nie doczekała się porządnej monografii...
Tym bardziej moje wielkie ukłony i szacunek dla Hydro52 i kiedyś Tangensa, który też pięknie opisywał historię.
Z biało-zielonym pozdrowieniem.
Tylko Lechia!
1 2 3 4 5

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2022. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.594