Gdańsk: piątek, 23 października 2020
FORUM
Podstrony:

PGE Arena - wszystko o nowym stadionie

strona 12/77

26 sierpnia 2009, 12:12 / środa
ale gdzie jest ta petycja bo ja też chcę się podpisać?
26 sierpnia 2009, 12:13 / środa
O ludzie, ŻADNA DECYZJA JESZCZ NIE ZOSTALA PODJĘTA!!!!!!!! Kolor krzsełek to detale, które wybiera się w dalych etapach budowy, podobnie sprawa była ze stadionem Legii...Ludzie płakali, że im się kolory nie podobały i sprawa była dyskutowana z kibicami, dostali 5 wariantów do wyboru, wybrali jeden i cześć. W Lubinie było identycznie. Chyba nie uważanie, że dadzą żółto (niebieskie?!) krzesełka...No ludzie, proponuje się troche ogarnąć. Daje se rękę uciąć, że krzesełka nie będą koloru żółtego...To nie trybuna na 200 osób w Kluczborku, tylko 44k stadion dla jednego z największych klubów w kraju...Wieczorem nawet to udowodnie, żebyście już nie płakali, że krzesełka będą zółte...
26 sierpnia 2009, 16:14 / środa
jak sie nie myle to ta letnica jest tam nie daleko Marynarki Polskiej ? Wiem że na tej ulicy jest zakład Elbud. Wybaczcie mi jeśli sie myle.
26 sierpnia 2009, 16:29 / środa
odnośnik B.A w budowie
26 sierpnia 2009, 16:53 / środa
Jak im przez omyłkę krzesełka wyjdą żółte, to trzeba będzie znowu zaprosić Jehowych na wiec z kubłami białej i zielonej farby.
Tylko wtedy musieli by się trochę bardziej napracować...
26 sierpnia 2009, 17:01 / środa
właśnie żebyśmy nie obudzili sie z ręką w czajniku !!!
26 sierpnia 2009, 19:14 / środa
A ja tam przeżyję bez biało -zielonych krzesełek. To kibice tworzą atmosferę, a nie krzesełka. Przypomnę może kibicom o nieco krótszym stażu na Traugutta 29, że na naszym obecnym stadionie kiedyś ławki na trybunach były pomalowane na kolory zielony i ... żóły (!). I nikomu to nie przeszkadzało. Dopiero od paru lat nie stosuje się już na Traugutta tej żółtej farby.
Nasz stadion będzie wyjątkowy w skali europejskiej właśnie głównie ze względu na swoją kolorystykę. Fasada w kolorze bursztynu będzie półprzeźroczysta i widoczna również od środka! Dlatego krzesełka muszą z nią współgrać kolorystycznie, inaczej cały efekt o kant dupy rozbić... Takiego stadionu będzie nam zazdrościć cała Polska, ale to musi mieć ręce i nogi!

A jeśli chodzi o apekt kibicowski, to my, biało-zielona brać, będziemy nadawać charakter i atmosferę temu miejscu, nie jakieś tam krzesełka... Po to mamy flagi, szaliki, koszulki itd. ...
26 sierpnia 2009, 19:51 / środa
Pewnie rybie łby będą miali beke że mamy żółte krzesełka, ale chuj im w oko oni nawet swojego stadionu nie mają pizdy.
26 sierpnia 2009, 19:55 / środa
wyjebane w baltic arene, niech na bursztynku grają sobie reprezentacje. Nasze miejsce jest na T29! To nasza historia, nasz dom, nasze zycie!
26 sierpnia 2009, 20:02 / środa
na stadionie będzie grać Lechia tak więc stadion będzie jej domem..kolorystyka stadionu w tym i krzesełek nie może być inna tylko biało zielona...to chore żeby wprowadzać inne kolory, może żółto niebieski..też ma kolor słońca i wody...do bursztynu jak ulał...to nie powinno podlegać żadnym negocjacjom!
26 sierpnia 2009, 21:04 / środa
ja tez tak uwazam, jesli mam zaakceptowac(nie to zeby moje zdanie bylo jakos super wazne) przenosiny na nowy stadion to musi byc on bialo-zielony
26 sierpnia 2009, 23:20 / środa
To i Ja wyraże swoje zdanie. Jestem przeciwny robienia biało zielonych krzesełek.
Jeżeli stadion "BA" ma tworzyć jakąś sensowną całość (tutaj ma to być motyw bursztynu) to nijak biało zielone kolory nie mają się do bursztynu. Przepraszam za porównanie ale połączenie bryły bursztyu widocznego z zewnątrz z krzesełkami w kolorze biało zielonym to jak widok straganu.
Po za tym zgodze się z NIXem to kibice robią kolorystykę na meczu. Przez wiele lat jak chodziłem na Lechię nie było biało zielonych krzesełek i nie miało to żadnego znaczenia.
Chyba że boimy się tego że nowy stadion będzie świecił pustkami i więcej będzie widać innego koloru niż biało zielony. Ja mam nadzieję że te 40 tys na jakieś mecze przyjdzie.
27 sierpnia 2009, 01:40 / czwartek
Nie ma absolutnie żadnych, powtarzam ŻADNYCH, szans na to aby krzesełka były w kolorze białym i zielonym. Stadion został zaprojektowany w taki sposób żeby wizualnie tworzył całość i tak jak zewnętrzna powłokoa będzie miała kolory upodabniające całą bryłe do bursztynu tak i wnętrze, czyli krzesełka będą w podobnych odcieniach dając wizualny efekt pełnego stadionu nawet w momencie, gdy ten pełny nie będzie. Jeden z rzeczników prasowych wypowiedział się na dany temat mówiąc, że biało-zielone krzesełka będą komponowały się z resztą stadionu jak kupa w lesie. Myślę, że to wystarczy za komentarz. Otwarta pozostaje wciąż kwestia ew. napisu z krzesełek. Tutaj możnaby ewentualnie wynegocjować napis Gdansk, czy nawet Lechia Gdansk. Chociaz i to nie wiem czemu miałoby służyć.

buziek
Co Ty masz do akceptowania? Zresztą nie przyjdziesz na nowy stadion bo krzesełka są w złym kolorze? To tak jakbys nie przyjał samochodu wygranego w loterii tylko dlatego, że nie podoba Ci sie kolor karoserii czy tapicerki.

Na koniec zapytam jakie znaczenie ma kolor krzeselek? Przecież wszyscy mamy nadzieje, że stadion będzie pękał w szwach, a wtedy te trybuny i tak będą biało-zielone nawet jeśli krzesełka byłyby chociażby żółto-niebieskie (to tylko przykład).

Trochę więcej pomyślunku! Na miłośc boską...
27 sierpnia 2009, 05:50 / czwartek
ja wyrazam swoje zdanie i tyle, a stadion nie jest autem wygranym w loterii gdyz takie auto bez wygranego moze sobie istniec wiele lat. BA bez Lechii(a raczej bez nas kibicow) w ciagu 2-3 lat zmarnieje i w ciagu 4-5 podzieli los stadionu 10-lecia.
27 sierpnia 2009, 06:54 / czwartek
a na stadion, przynajnmniej na ten polski nie przychodzi sie ogladac pilki tylko kibicowac, to przynaleznosc klubowa przyciaga na stadiony, bo na ogladanie takiej gry jaka prezentuje polska e-klasa zbyt wielu by sie nie skusilo
27 sierpnia 2009, 07:11 / czwartek
no a konczac moja wypowiedz, to tylko moje prywatne(malo istotne?) zdanie,kazdy ma prawo miec wlasne, a wiec nie bede sie wiecej wdawal w polemike, pozdrawiam
27 sierpnia 2009, 10:17 / czwartek
No niestety, ale musze przyznac, ze nie mialem racji...Kolor krzeselek nie bedzie ani zolty ani bialo-zielony. Od pana Michala Kruszynskiego uzyskalem informacje, ze krzeselka beda w 6-ciu odcieniach koloru pomarańczowego. Powodem takiego rozwiazania sa wzgledy ekonomiczne, funkcjonalnosc obiektu oraz tu cytat: "Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu relacje telewizyjne pokażą stadion tak, jakby zawsze był prawie zapełniony." Stadion ma imitowac bursztyn i skad takie kolory...To tyle w kwestii koloru krzeslek.
27 sierpnia 2009, 10:30 / czwartek
mam nadzieję, że Lechię będzie się utożsamiać tylko z kolorem złotym i to niekrzesełkowym...rozumiem że architektonicznie może wyjść badziew z kolorem krzesełek różniącym się od samej kopuły, ale apeluję o to, żeby herb i nazwa Lechii Gdańsk była na stadionie widoczna i w barwach klubowych, wtedy zgoda na całość. I musi to być miejsce EKSPONOWANE!
27 sierpnia 2009, 11:47 / czwartek
Kurde mogli by zrobic te krzesełka po naszej myśli, anie bo tak jest w projekcie, gówno mnie obchodzi co jest w projekcie oni robią to dla siebie czy dla nas kibiców. Niech pomyślą troche.
27 sierpnia 2009, 12:19 / czwartek
a wracajac do kolorystyki, jakiego koloru bedzie plyta boiska?
27 sierpnia 2009, 12:27 / czwartek
to będzie specjalny szczep trawy w kolorze orange:)) także proponuję, żeby nazwe stadionu wykupiła ta stacja na 5 lat za 20mln euro i wszystko będzie git:))
27 sierpnia 2009, 14:35 / czwartek
Nie no trawa napewno bd zielona xD
27 sierpnia 2009, 14:47 / czwartek
@Szczurass

Problem polega pewnie na tym, ze buduja ten stadion nie tylko z mysla o Lechii. Gdyby budowali go tylko dla Lechii, tak jak np w W-wie buduje tez miasto ale tylko dla Legii to pewnie krzeselka bylyby takie jakie chcieliby kibice. Tylko jak tak se mysle to czym oni tam chca przyciagnac ludzi...Na chwile obecna mysle, ze na nowy stadion przyjdzie ok 20 tys na mecz, do 30tys (lub wiecej) z Wisla, Legia, Slaskiem, Arka czy Lechem. Na wiecej nie ma co liczyc. Duzo tez zalezec bedzie od cen biletow. Maja szanse przyciagnac ludzi, ale jak zrobia wtope i dadza bilety po 80zl czy cos w ten desen to bedzie ciezko im zebrac tyle ludzi...Bo nie oszukujmy sie, dzieciaki nie kupia karnetow za 500 zl na runde...
27 sierpnia 2009, 14:59 / czwartek
Chociaż raz pomyśleli by o kibicach i zrobili by cos dla nas. A co do tych karnetów to masz racje. Wątpię żeby taki 16 latek jak ja kupił karnet za 500 zł.
27 sierpnia 2009, 17:54 / czwartek
dlatego kupowac karnety na Lechie bo potem będzie zniżka:)
27 sierpnia 2009, 18:00 / czwartek
już widzę te tysiące ludzi na pierwszym meczu chcących zobaczyć stadion a nie Lechie ;)
27 sierpnia 2009, 18:13 / czwartek
Ciekawe gdzie gniazdowy będzie.
28 sierpnia 2009, 07:59 / piątek
Co to za stadiony i jakie drużyny na nich grają?

1. odnośnik

2. odnośnik

3. odnośnik

dlaczego nie mają pomarańczowych krzesełek???
bo pojechały do Gdańska
28 sierpnia 2009, 16:00 / piątek
broendby
"wyjebane w baltic arene, niech na bursztynku grają sobie reprezentacje. Nasze miejsce jest na T29! To nasza historia, nasz dom, nasze zycie!"
Można stać w miejscu albo iść do przodu ja wole postęp.Nawet teraz jest za mało miejsca na T29 ...
28 sierpnia 2009, 16:51 / piątek
Do Prezydenta Miasta Gdańska,

My nizej podpisani sympatycy Lechii Gdańsk apelujemy aby budowany stadion w letnicy barwami trybun nawiazywał do barw do klubu. Majac na uwadze troskę jaką Urzad Miasta Gdańska otacza od lat klub Lechia Gdańsk, wiedzac że Pan Prezydent jest jednym z nas kibiców gdańskiej Lechii ufamy ze nasz apel zostanie uszanowany. Plany zaś by nadac trybunom barwy pomarańczowo-czerwono-złote zostaną zaniechane.

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
....

cos w ten desen ?
28 sierpnia 2009, 17:11 / piątek
Wystarczy założyc nowy temat z wpisami użytkowników bądź założyc interenetową petycję z wpisami -> robota dla informatyków - gra warta świeczki.
28 sierpnia 2009, 17:18 / piątek
Napisalem do rzecznika biegu na temat krzeselek, czy beda jakies konsultacje z kibicami itp, oto jaka odpowiedz dostalem:

Witam,

Konsultował z kibicami??? Proszę wybaczyć, ale budujemy obiekt który z założenia jest nie tylko boiskiem piłkarskim i zdecydowanie kierujemy się wskaźnikami ekonomicznymi oraz funkcjonalnością obiektu. Oraz estetyką. I tu jest clu: jak można zamontować biało zielone krzesełka na obiekcie który ma imitować bursztyn? Przypomnę też że stadion nie jest stadionem Lechii. Lechia będzie rozgrywać na stadionie mecze, jednak nie jest ani właścicielem, ani inwestorem.

Rozumiem kibiców, jednak tez mam nadzieję że kibice wiedzą co to architektura i zrozumieją że krzesełka muszą być zrobione w odcieniach bursztynowych: 6 odcieni koloru pomarańczowego, nie żółtego jak Pan sugeruje.

Ponadto dzięki takiemu rozwiązaniu relacje telewizyjne pokażą stadion tak, jakby zawsze był prawie zapełniony.
28 sierpnia 2009, 17:25 / piątek
I tu ma facet racje jak mogą byc krzesełka biało zielone jak stadion ma przypominać bursztyn,jezeli bedą koloru zlotego lub tym podobnego nie bedzie zle! ja osobiscie jestem za tym by Lechia Grała na t29,z tym ze mosir powinnien rozbudowac trybuny w głab sektora lesnego i zawsze mozna tez o pare miejsc rozbudowac prosta łuk i łuk od smoluchowskiego ,i tez było by zajebiscie !!! pozdro
28 sierpnia 2009, 17:26 / piątek
Adamowicz otacza taka troska Lechie ze chce pelna pule z przychodow za bilety....

Poza tym "...prawie pełny stadion". Prawie - robi różnicę...
28 sierpnia 2009, 17:29 / piątek
Działamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sprawa jest poważna i nam wielu leży na sercu. Przejdźmy od słów do czynów. trzeba założyć komitet walki o zielone krzesełka. Możemy liczyć tylko na siebie. Niech każdy, komu sprawa nie jest obojętna dołoży maxymalnego wysiłku by osiągnąć nasz cel. Musimy opracować strategię działania, dla tego Ty Buziek załóż odpowiedni wątek coś w tym stylu ,, biało-zielony bursztynek'' na razie bez petycji. Przez tydzień podyskutujmy i wybadajmy sprawę. Wid11 dzięki za Twoje zaangażowanie w tą sprawę i szacun że zaczełeś już działać. proponuje byś był promotorem sprawy. Wiemy kto juź jest naszym wrogiem! To rzecznik BIEG 2012 i należy go zniszczyć.
Tylko zwycięstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
28 sierpnia 2009, 17:29 / piątek
a po drugie watpie w to bysmy zapełnili stadion w 44 tys,moze z czasem tak bedzie ale moim zdanie liczba 25 tys max 30 tys to nasz max na ten czas...
28 sierpnia 2009, 17:33 / piątek
To im te krzeselka wypierdolimy:)
Ja czuje, ze ten wspanialy "stadion" to ma byc miejsce spedzania wolnego czasu dla dzianych pedalkow.
Mi sie na Traugutta 29 podoba i wole tu przychodzic na mecze jezeli to tak bedzie wygladalo.
28 sierpnia 2009, 17:42 / piątek
Vid11
Możesz mu odpisać.:
=========
Panie rzeczniku, skoro Pan twierdzi, że kolory krzesełek mają być w odcieniach bursztynowych:
„…
Rozumiem kibiców, jednak tez mam nadzieję że kibice wiedzą co to architektura i zrozumieją że krzesełka muszą być zrobione w odcieniach bursztynowych: …”

to podpowiadam, że bursztyn występuje też w zielonkawej odmianie i mlecznobiałej.
Ja muszę myśleć za Pana? ;)
… i tak masz Pan uzasadnić swoim „Szefom” zmianę kolorystyki stadionu.
Wszyscy będą zadowoleni!
=======

Z biało-zielonym pozdrowieniem ;)
28 sierpnia 2009, 17:44 / piątek
Jesli chodzi o slowa rzecznika BIEG-u to sie grubo myli gdyz kibice Lechii SĄ inwestorami stadionu, SĄ jego sponsorami. To za miedzy innymi moje pieniazki buduje sie ten stadion, to moje dzieci(jesli takowych doczekam) beda spłacaly kredyt ktory miasto zaciągnelo by wybudowac obiekt... zreszta niepotrzebnie tutaj to pisze bo my to wiemy, ja trwam przy swoim ze stadion powinien byc bialo-zielony i tyle.
28 sierpnia 2009, 17:53 / piątek
dokładnie trzymamy się merytorycznych argumentów odnośnik
co to za koleś ten rzecznik??? zna go ktoś osobiście??? zaraz go prześwietlimy i wyeliminujemy darmozjada !!! On przyjdzie tylko raz na ten stadion na otwarcie- żeby se zrobić zdjęcie do naszej klasy
28 sierpnia 2009, 18:46 / piątek
Czyli tak naprawdę będziemy grać na jakimś PIĘKNYM stadionie ale zupełnie z nami nie związanym. Wychujali nas!
28 sierpnia 2009, 18:50 / piątek
jebać rzecznika , pierdolonego piknika!
28 sierpnia 2009, 18:56 / piątek
Petycję lub obszerny temat w ręke i pokaźną grupą udać się na Letnicę przy kolejnej wizytacji szefów UEFA i Biegowców ( Platini zawsze chce dla dobra kibiców ). Poza tym warto poinformować lokalne media o problemie aby rozpowszechnić wczesniej temat.
28 sierpnia 2009, 18:58 / piątek
Może poprosić Pana Zimocha o pomoc? :) Przecież ostatnio przy okazji meczu Lechia - Wisła bardzo dobrze o nas pisał i chwalił, więc może mógłby pomóc w tej sprawie.
28 sierpnia 2009, 19:05 / piątek
Gdyby nie to ze T29 rowniez nalezy do miasta to klub moglby szantazowac ze sie wypnie i rozbuduje T29, a tak to nawet tego nie ma w reku... eh cos trzeba zrobic(przynajmniej ja mam takie odczucie), na szczescie ktos naswietlil problem w miare wszesnie i mamy czas by sie zorganizowac i zaczac dzialac ;]
28 sierpnia 2009, 19:05 / piątek
Wg mnie to petycja podpisana przez dajmy na to 5000 osob huja zdziala. Musialby sie naprawde duzy szum zrobic wogol tego. Bo skoro w Warszawie miasto stawia stadion prywatnej druzynie! Za publiczne pieniadze i stadion bedzie sluzyl tylko tej druzynie, to u nas wlasnie Lechia bedzie przyciagac najwiecej ludzi wiec mysle, ze cos kibice mogliby miec do powiedzenia. Z drugiej strony, jak se cos juz ujebali w glowach ze TAKI KOLOR MA BYC I HUJ, to bedzie wymowka, ze na stadionie nie bedzie grala tylko Lechia ale beda sie odbywac jest "rozne inne imprezy ktore przyciana tysiace ludzi", chociaz tak na szybko nie jestem w stanie wymyslic nic sensownego gdzie w calej Polsce bedzie juz pare duzych i nowoczesnych stadinow. Stadion ma zyc 24h ale tak na dobra sprawe stadion bedzie zyc tylko (oby sie mylil) dzieki Lechii...Bo kurwa co oni chca tam co tydzien organizowac, zeby przyszlo 10,20 czy 30 tys ludzi? No kurwa co?
28 sierpnia 2009, 19:19 / piątek
Bez nas stadion zmarnieje(a raczej podzieli ruch Śląskiego, do ktorego sie doplaca juz teraz), ale prawda jest taka ze ludzie i tak przyjda na stadion w Letnicy(ja moze nie chociaz sam jeszcze nie wiem) i chuj ich bedzie robil kolor krzeselek... Mimo wszystko coś trzeba zrobic tak by nawet jesli sie nie uda miec czyste sumienie.
28 sierpnia 2009, 19:27 / piątek
co do twierdzenia inwestora, że buduje stadion na 44tys i w kolorze oranżady bo nie spodziewa sie kompletu, to ja mu mówię, że komplety będą zawsze!cała Polska całe Pomorze będzie zjeżdżać sie do Gdańska, problem jest czy wystarczy biletów! druga sprawa, wypraszam sobie kurwa mówienie, że nie jest to stadion typowo pilkarski, niech sie panowie z BIEGU zastanowią w jakim celu pierwotnie on powstaje, po trzecie będzie pilkarski bo bedzie na nim grała Lechia Gdańsk a nie kurwa Orzeł Trąbki Wielkie i jak usłysze to jeszcz eraz to zażądam wyjaśnień od Adamowicza. Bo widać BIEG ma dwie mordy; jedną dla prasy a drugą dla kasy!
28 sierpnia 2009, 19:28 / piątek
Spółka Biuro Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Sp. z o.o. została zawiązana przez Prezydenta Miasta Gdańska w celu zbudowania stadionu

Paweł Adamowicz- szef zamieszania, pokazuje się na Lechii u boku premiera odnośnik

Michał Kruszyński -rzecznik prasowy- jest szczekaczką Bieg 2019- półgłowek, słabointeligentny ignorant, nie wie co to jest spalony- jest pionkiem i nic od niego nie zależy- bierze kase za nic bo ma znajpmych wyżej odnośnik

Ryszard Trykosko - odnośnik odnośnik Prezes Zarządu Bieg2012- mózg przedsięwzięcia- jaka jest jego rola??? Lechista -misiek lubi występować przed kamerą

Członkowie Rady Nadzorczej BIEG 2012 Sp. z o. o.
Andrzej Bojanowski- Przewodniczący, przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdańska
Mirosław Gronicki - Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej, przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdańska
Sebastian Susmarski - Członek, przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdańska
Adam Mikołajczyk - Członek, przedstawiciel Marszałka woj. pom.
Krzysztof Lodziński - Członek, przedstawiciel Wojewody pomorskiego
28 sierpnia 2009, 21:44 / piątek
Tak w ogóle jeżeli nie wygląd, nie krzesełka to co będzie wskazywało że to NASZ stadion ? Jakiś marny napis i herb jak na Zawiszy ? Zresztą co oni pierdolą o kolorystyce, prawo do nazwy wykupi załóżmy Lotos i powieszą żółto-niebiesko-czerwony banner nad stadionem to będzie pasować ?
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.032